mail@urok-ua.com

Конспект заняття за темою: Пригоди в зимовому лісі.

Автор: Вихователь Васильчук Олена Борисівна

Screenshot_29Це заняття розроблено з метою навчити дітей орієнтуватися на аркуші паперу, закріпити цифри в межах шести, знати назви дерев і зимуючих птахів.


 

Конспект заняття в середній групі

Тема: «Пригоди у зимовому лісі»

Програмний зміст: вчити дітей орієнтуватися на аркуші паперу (вгору, вниз, вліво, вправо). Розширити знання дітей про зимові явища в природі, розвагах і святах. Закріпити рахунок і цифри в межах 6; назви дерев і зимуючих птахів рідного краю. Спонукати дітей до утворення нових граматичних форм за допомогою суфікса, підбирати синоніми до слова зима. Розвивати зв’язне мовлення, самостійність, логічне мислення.

Попередня робота: сезонні спостереження в природі, читання і розучування віршів про природу, розгляд ілюстрацій картин.

Дидактичні ігри: «З чиєї гілки ці дітки?», «До названого дерева біжи», «Порахуй», «Підбери необхідну цифру», «Коли це буває?», «Збери картинку».

Матеріал: фонограма запису звуків лісу і голоси Зими, пісня «Зима – зима» Л.А.Вахрушева, «Маленька квітка» Фаусто Паппеті.

Демонстраційний матеріал: карта – схема «З ким дружить Зима», картина «Знайди відмінність», картки з цифрами.Декорації: зимові дерева, зображення звірів.

Хід заняття

В-ль: Діти, подивіться, у нас в групі з’явилася нова картина. Хто на ній намальований? Скільки сніговиків? Скільки зайців? А що з ними сталося, я вам зараз розповім.Ось зайчик біля річкиСтав на задніх лапках.Перед ним сніговикиЗ мітлами і в шапках.Заєць дивиться,  притих,Лише  гризе морквинку.І що різного у нихЗрозуміти ніяк не може.

Гра «Знайди відмінність»

Входить Сніговик

Сніговик: Доброго дня, діти! Лісовим мешканцям дуже потрібна ваша допомога. Зла зима зачарувала чарівне дерево бажань, перетворила його в чарівну фольгу від цукерок. І без вас лісові жителі ніяк не обійдуться. Допоможете? Чи готові вирушити в дорогу? Чи не злякалися пустунки Зими? Але, діти, в лісі була така заметіль, що у лісових жителів загубилися дітки, їм потрібно допомогти, знайти їх. Я буду починати, а ви закінчувати.

Веселий вірш «Хто у кого є» з імітацією рухів тварин

Зимовим днем лісовою стежкою

Звірі йшли на водопій.

За мамою Вовчихою

Біг вовченя.

За мамою зайчихою

Стрибало зайченя.

За мамою лисицею

Крався лисеня.

За мамою ведмедицею

Йшов ведмежа.

Сніговик: Ну ось ми з вами і прийшли. Далі ви підете одні, а я змушений з вами попрощатися. Удачі вам !

Гра «Які звуки живуть в лісі»

(Свистить вітер, тріщать гілки, виє вовк …)

В-ль: Так, діти, Зима огорнула всі дерева в зимові шуби. А що це за дерево, вкрите не снігом, а фольгою від цукерок? Це напевно то дерево, про яке говорив Сніговик.Діти, давайте згадаємо, яка буває Зима (люта, сувора, зла, пекуча, сердита, примхлива, морозна, хуртовинна, сніжна).Щось холодно тут стало. Розсердилася Зима на нас з – за таких слів. А давайте вигадаємо ласкаві слова для неї, може її крижане серце і відтане?

Гра «Зігрій зиму ласкавими словами»

 (пухнаста, ніжна, іскриста, світла, добра, сніжна красуня, матінка – зима, сонячна).

Фонограма із записом голосу Зими

 – Здрастуйте, діти! Потрапити в мій ліс непросто. Щоб ви змогли прийти до мене в лісове королівство і допомогти лісовим звірятам, ви повинні виконати завдання.

В-ль: Діти, ви відгадали, хто з нами говорив?  З ким Зима дружить, ми дізнаємося, якщо пройдемо по доріжці від Зими до пізнавальних знаків. А до якого першого з розпізнавальних знаків ми підемо, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадки.

1. Покружляла зірочкаУ повітрі трошки.Сіла і розтанулаНа моїй долоньці (сніжинка).Доріжка вгорі праворуч.2. Хто на зиму роздягається, а влітку одягається (дерево).Де знаходиться цей знак? (угорі ліворуч).

  1. Без рук і ніг, а двері і вікна відкриває (вітер).

Доріжка внизу зліва.

  1. Зелену сукню маю,

Ніколи не міняю.

Один – єдиний раз на рік

Іі я прикрашаю  (ялинка).

Доріжка внизу праворуч.

В-ль: Наступне завдання.

Гра «Назви цифру»

ФизкультхвилинкаПісня «Зима – зима» з показом рухівФонограма із записом ЗимиМолодці, діти, ви впоралися. Але на цьому мої випробування не закінчилися. Щоб ви могли пройти далі вам необхідно виконати наступні завдання.Гра «Назви дерево»Гра «Склади Зиму зі шматочків льоду»Фонограма із записом Зими –Молодці! За те що ви були активними, чуйними, допомогли зверятам, я звільняю дерево бажань від своїх чар. Удачі вам, діти!«Дерево бажань»Дерево звільняється від фольги, на ньому цукерки як заохочувальний приз для дітей.

Матеріал до заняття

Screenshot_30

Screenshot_31

Screenshot_32

Screenshot_33

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Цікаве і насичене заняття. Незабаром зима, тому, думаю, корисно буде поповнити власну педагогічну скарбничку. Дякую за розробку! Творчих успіхів вам і натхнення!

  2. Дуже цікаве і потрібне заняття для дітей. Адже діти так люблять експериментувати. Мені сподобався сюрпризний момент (“Дерево бажань” з цукерками). Новорічне свято закінчилося, а чудо триває! Молодці!

  3. Поєднання різних методів і прийомів допомогло вдало розкрити тему Олені Борисівні. Адже опираючись на досвід дітей, прослуховуючи звуки природи, розвиваються різні аналізатори (слухові, зорові), розвивається память, увага, логічне мислення. Дякую за гарне заняття.

  4. Щоб провести таке заняття, вихователем Оленою Борисівною було проведено попередню роботу, а саме сезонні спостереження в природі, читання і розучування віршів про природу, розгляд ілюстрацій картин. Хід заняття добре продуманий, заохочувальний приз – все це дало можливість розвивати зв’язне мовлення, самостійність, логічне мислення, а загалом виконати програмовий зміст. Дякую.

  5. Використовуючи різноманітні дидактичні ігри, багатий роздатковий матеріал та музичний супровід, Олена Борисівна поглиблює знання дітей про зимові явища в природі, розвиває образне мислення дітей, зв’язне мовлення, вчить спостерігати та аналізувати, шукати аналогію та відмінності. Думаю для дітей подібне заняття буде цікавим і навчальним.