Лабораторне дослідження на уроці біології в 6 класі на тему “Будова цибулини, кореневища, бульби картоплі, коренеплоду”

Автор: вчитель біології Гендес Мирослава Олексіївна

вчитель біології Гендес Мирослава ОлексіївнаМетодична розробка містить інструктивний та презентаційний матеріал до лабораторного дослідження на уроці біології в 6 класі. Включає такі етапи: попередню підготовку до лабораторного дослідження, постановку проблемного запитання, інструктаж із техніки безпеки та проведення лабораторного дослідження за інструктивною карткою.


 

Інструкція з безпеки життєдіяльності  під час проведення лабораторних і практичних занять з використанням живих рослинних об’єктів

I. Загальні положення

Під час роботи будьте обережними, виконуйте правила безпеки. Безладність, поспішність, необачність у роботі й порушення правил техніки безпеки може призвести до нещасних випадків.

ІІ. Вимоги техніки безпеки перед початком роботи:

 • звільніть робоче місце від зайвих речей;
 • чітко з’ясуйте порядок і правила проведення роботи;
 • перевірте наявність рослинних об’єктів для дослідження, їх якість й відповідність виданих матеріалів обладнанню;
 • виконання роботи починайте тільки з дозволу учителя.

ІІІ. Вимоги техніки безпеки під час роботи:

 • виконуйте тільки заплановану роботу;
 • не відволікайтесь самі й не відволікайте інших від роботи;
 • під час роботи з рослинними об’єктами категорично забороняється порушувати їхню цілісність: не обривайте листя, не гризіть його – це може призвести до алергічних проявів чи отруєння;
 • тільки в разі необхідності, з дозволу вчителя, причому дуже обережно, можна торкатися рослин руками – це допоможе не пошкодити епітелій шкіри, адже рослини можуть мати шипи, колючки та інші вирости;
 • у разі потрапляння соку рослини на шкіру чи око повідомте вчителя й ретельно промийте місце потрапляння соку проточною водою;
 • про будь-які пошкодження спокійно повідомте вчителя.

IV. Вимоги техніки безпеки після закінчення роботи:

 • не залишайте своє робоче місце без дозволу вчителя;
 • після роботи помийте руки з милом.

V. Дії в аварійних ситуаціях

 • У випадку травми відразу ж звертайтеся до вчителя, він надасть допомогу; в разі необхідності викликати швидку допомогу (103).

Розроблено:

Вчителем біології                                                                  __________________

Презентація

Завантажити документ в форматі doc

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

 1. Я де відповіді просто нам це задали і я хотів щоб були відповіді по цій презентації

 2. Лабораторна робота методично вірно складена, бо є основні три моменти: інструкція з безпеки життєдіяльності під час проведення лабораторних і практичних занять з використанням живих рослинних об’єктів, презентація, яка допомагає написати роботу, в якій міститься теоретичний матеріал та інструктивна картка, яка містить багато кольорових малюнків та різноманітні завдання , які зацікави, я впевнена, учнів. Щиро дякую.

 3. Дуже цікава презентація, сподобалась попередня підготовка до лабораторного дослідження.Бажаю автору натхнення та творчих успіхів.

 4. Урок біології цікавий, науковий, інноваційний. Я переконана, що висновки, які діти сформують безпосередньо у самостійно проведеному дослідженні (хто самостійно, хто під керівництвом вчителя), забезпечать міцність знань, одержаних на уроці.

 5. Дуже цікаве та творче лабораторне дослідження на уроці біології в 6 класі на тему “Будова цибулини, кореневища, бульби картоплі, коренеплоду”.Це як міні-наукова робота з біології.Видно творчість на уроці, Ви все скерували для старанності учнів, активності на уроці. Постійно Ви звертаєте увагу на техніку безпеки роботи на уроці. Дякую Вам.