Літературний диктант за новелою Рюноске Акутаґава «Павутинка»
Автор: вчитель зарубіжної літератури Кузьменко Ірина Володимирівна
Літературний диктант призначений для перевірки знань учнями тексту новели, а також для її закріплення змісту. Може використовуватись для швидкої перевірки домашнього завдання на початку уроку, а також для самостійної перевірки вдома.
Літературний диктант за новелою
Рюноске Акутаґава
«Павутинка»
- Біля якого озера походжав самотній Будда?
А) озера Лілії
Б) Райського озера
В) озера Лотосів
Г) Ранкового озера
- Що було під озером?
А) листя лотосів
Б) кришталь
В) пекло
Г) павутинка
- Що привернуло увагу Будди?
А) душі померлих
Б) один чоловік
В) бурхлива ріка
Г) Шпиляста гора
- Яке добро зробив Кандата за все життя?
А) допоміг маленькому хлопчику
Б) відпустив мураху
В) допоміг старому
Г) врятував життя павукові
- Як допоміг Будда Кандаті?
А) спустив нитку у пекло
Б) врятував його сам
В) спустив сріблясту павутинку
Г) ніяк не допоміг
- Як називалося озеро, де борсалися грішники?
А) Криве озеро
Б) озеро Лотосів
В) Шпилясте озеро
Г) Криваве озеро
- З якою істотою порівнюється Кандата у пеклі?
А) павуком
Б) черв’яком
В) жабою
Г) гадюкою
- Що угледів Кандата над Кривавим озером у пітьмі?
А) Будду, який дивився на нього
Б) сонячне проміння
В) блиск на Шпилястій горі
Г) сріблясту павутинку
- Про що думав чоловік, коли почав дертися вгору по павутинці?
А) про Будду, який допоміг йому
Б) про павука, якого врятував
В) про райське місце
Г) про свої тяжкі гріхи
- Що побачив Кандада, коли крикнув: «Наша взяла!»
А) сонячне світло, яке стало яскравішим
Б) павука який повз по павутинці
В) Криваве озеро
Г) грішників, які повзли за ним
- Про що подумав Кандата, коли побачив безліч людей на павутинці?
А) Нехай врятуються усі
Б) потрібно скоріше лізти нагору
В) павутинка урветься під таким тягарем
Г) потрібно порвати павутинку під собою
- Яким здався грішник Будді, після того як впав у Криваве озеро та знову опинився в безодні.
А) безжалісним
Б) жахливим
В) жалюгідним
Г) жадібним
Розробка представлена тестовими завданнями лише до одного літературного твору, хотілося б побачити ще якісь напрацювання вчителя. Тестові завдання дійсно можна використовувати на початку уроку або узагальнюючи опрацьовану тему. Дякую!
На жаль, вказана форма роботи в анотації та самій назві матеріалу не відповіє реаліям. В матеріалі розроблено тестові завдання, адже літературні диктанти не передбачають кількох варіантів відповіді. Дякую!
Доброго дня, Ірина Володимирівна! Використання тестових завдань дозволило Вам визначити, як учні опановали новелу Рюноске Акутаґави «Павутинка», а також проаналізувати свою педагогічну діяльність. “Єдиний шлях, що веде до знання, – це діяльність”, – сказав Б. Шоу. Ці слова Ви реалізуєте в своїй роботі, і впевнена, що вони стануть життєвим девізом учнів. Вдячна Вам за творчий підхід ! Обов’язково проведу такий диктант на уроці!
На мою думку, тестові завдання з відкритими варіантами відповідей не дуже ефективний вид перевірки знань учнів: часто вони навмання вибирають варіант відповіді, покладаючись тільки на свою вдачу.А якраз літературний диктант набагато результативніший метод проаналізувати рівень засвоєння знань.
Літературний диктант – це вид роботи, який не передбачає варіантів відповідей. Він може бути з пропуском слів у тексті, із завданням написати власну відповідь, відповіді “так” чи “ні”. Поданий матеріал – це варіант тестових завдань з відкритими варіантами відповідей, оскільки різноманітність тестових завдань також існує. Але, як приклад тестових завдань, це добре. Такі тести можна використовувати, вводячи їх до комп’ютера і проводячи урок із використанням новітніх технологій, коли усі учні (по групах) розв’язують тести, а сама машина їм потім “видає” результат. Спробуйте, учням сподобається! Дякую, колего!
Якшо я не помиляюся, даний вид роботи – це тестові завдання. Літературний диктант не передбачає варіантів відповіді, учень сам пише відповідь на запитання до твору, що вивчається. Хоча, в цілому, запитання добре продумані, дозволять швидко перевірити, чи добре клас засвоїв прочитане.
Ви добре продумали запитання до літературного диктанту. Вони прості і водночас потребують уваги та памяті. Діти охоче виконують завдання де дається декілька відповідей це розвиває мислення.
Літературний диктант простий за своєю побудовую, що полегшує його перевірку. Рекомендую ці завдання помістити на блозі вчителя, і учні можуть заповнити форму вдома, а оцінка з”явиться автоматично. Ще додала б запитання закритої форми, щоб перевірити знання учнів. Дякую.
Ірино Володимирівно, запропоновані Вами завдання для літературного диктанту допоможуть швидко перевірити знання учнями тексту новели. Запитання та варіанти відповідей добре продумані. Літературний диктант можна провести під час перевірки домашнього завдання чи для закріплення нового матеріалу.