Логічні завдання з математики
Завдання №1
На малюнку з сірників викладена невірна рівність 5+3=6. Перекладіть 1 сірник так, щоб рівність стала вірною. (Можливі 2 варіанти рішення).
Завдання №2
На картинці з сірників викладена невірна рівність 36+4=108. Перекладіть 1 сірник, щоб рівність стала вірною.
Завдання №3
На малюнку викладена з сірників невірна рівність 1*8=0. Перекладіть 1 сірник, щоб рівність стала вірною.
Завдання №4
На малюнку з сірників викладена невірна рівність 4*11=411. Перекладіть 1 сірник, щоб рівність стала вірною.
Завдання №5
На малюнку з сірників викладена невірна рівність 26-12=37. Перекладіть 1 сірник, щоб рівність стала вірною.
Завдання №6
З сірників викладена невірна рівність 16-8=12. Перекладіть 1 сірник так, щоб рівність стала вірною.
Завдання №7
З сірників складена невірна рівність 15-3=8. Перекладіть 1 сірник так, щоб рівність стала вірною.
Завдання №8
З сірників викладена невірна рівність 73+27=64. Перекладіть 2 сірники так, щоб рівність стала вірною.
Завдання №9
З сірників викладена рівність 10 — 1 = 9. Рівність вірна. Перекладіть 1 сірник, щоб рівність залишилася вірною, але деякі з чисел помінялися.
Завдання №10
З сірників викладена рівність з помилкою 34 + 89 = 400. Перекладіть тільки 1 сірник, щоб рівність стала вірною.
Завдання №11
На картинці з сірників викладене 56 + 15 = 79. Перекладіть 2 сірники так, щоб рівність стала вірною.(Варіант з використанням не рівно, більше або менше не приймається).
Логічні задачі є тим чудовим арсеналом, що допомагає розкривати потенційні можливості учня, нетрадиційність його мислення та підтримувати прагнення до творчого зростання. Чудова ідея із сірниками, і завдання цікаві, будуть корисними не тільки для молодших школярів.
Хіба хто міг коли-небудь подумати, що в звичайнісінькій сірниковій коробці живуть головоломки?Але сірники перестають бути звичайними сірниками, а перетворюються на цифри, слова чи фігури. Учням, вважаю, буде дуже цікаво розв’язати ці математичні головоломки. Без кмітливості та математичних знань цього не можна зробити.
О, візьму собі у скарбничку. І буду використовувати з учнями готуючись до олімпіад. Ці завдання, дуже гарно розвивають логічне мислення школярів.
Дуже цікаві логічні завдання (хоча повністю мені зрозуміло тільки перше завдання). Якщо вчитель використовує сірники, то до речі нагадати учням і про безпечне користування їми, а також про дбайливе ставлення до ресурсів ( на виробництво витрачається і багато води, і лісові ресурси). Діти в початковій школі часто мають палочки, тому такі логічні хвилинки на уроках є корисними. Дякую.