mail@urok-ua.com

Математичні диктанти з геометрії для 7 класу

Автор: вчитель математики Саравас Олена Фаридівна

Математичні диктанти – одна з ефективних форм організації самостійної роботи учнів. Це короткочасні письмові контрольні роботи, які дозволяють з одного боку забезпечувати засвоєння необхідних знань і вмінь, а з іншого боку – їх перевірку.

Опитати всіх учнів на уроці практично неможливо, тоді на допомогу мені і приходять математичні диктанти. Вони допомагають:

  • різноманітнити урок;
  • розвивати слух, пам’ять, увагу учнів;
  • виконувати швидку перевірку.

Також вони займають мало часу, тому дають можливість розібрати складні питання в класі.Організувати само- і взаємоперевірку і відразу отримати результати.Також математичні диктанти можуть бути використані частково на різних етапах уроку. Все це роблять математичні диктанти необхідною частиною навчального процесу.

Математичні диктанти наведені у двох рівноцінних варіантах.На проведення математичного диктанту відводиться 15-20 хвилин.Учні на слух (повністю або частково) сприймають текст диктанту, виконують його і записують лише результати.Учитель може заздалегідь підготувати на дошці необхідні записи або малюнки.

Використання математичних диктантів на уроках скорочують до мінімуму можливість списування,тобто створюють умови для отримання учнями об’єктивної оцінки своїх знань,умінь і навичок.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Математичний диктант – одна з ефективних форм організації самостійної роботи учнів. Це короткочасні письмові контрольні роботи, під час яких учні, сприймаючи завдання на слух (повністю чи частково), виконують його письмово або записують лише результат. Диктанти, представлені Оленою Фаридівною цілком відповідають і програмі. і віковій категорії дітей. Спасибі за матеріал.

  2. Математичні диктанти часто і я використовую на уроках. Дана публікація цікава і корисна для вчителів математики. Автор настільки детально описала свою публікацію, що важко щось й додати.
    Дякую, Олено Фаридівно, будемо користовутися Вашими матеріалами. Натхнення Вам, успіхів у всьому.

  3. Математичні диктанти – форма контролю знань і вмінь учнів. Вони допомагать учителю за невеликий часовий проміжок перевірити знання великої кількості учнів. Тому вважаю розробку Олени Фаридівні потрібною , корисною. Дякую.

  4. Доброго дня! Згодна що короткочасні письмові роботи необхідні для закріплення та визначення рівня знань учнів. Але варіанти, які пропонує вчитель Саравас О.Ф. важко назвати диктантами, які учням 7 класу потрібно виконати за 15-20 хвилин ( тільки, якщо текст у кожного на столі). Якщо я помиляюсь то радію за Вас і ваших учнів. Бажаю успіхів. Дякую.

  5. Математичні диктанти – невід’ємна складова на уроках з точних предметів. Вони сприяють логічному розвитку, вчать учнів швидко міркувати , обчислювати, допомагають учням та вчителю оперативно перевірити рівень засвоєних знань та помітити прогалини у знаннях.

  6. Повністю згодна з автором публікації у визначенні ролі математичного диктанту як швидкого засобу перевірки знань учнів. Сама особисто систематично використовую на різних етапах уроку, залучаю дітей, що мають високий рівень знань, до їх складання . Дану розробку вважаю корисною та поповню нею власну методичну бібліотеку.