mail@urok-ua.com

Майстер-клас для вчителів початкових класів “Створення ситуації успіху в навчально-виховному процесі школи І ступеня”

Автор: вчитель початкових класів Качаненко Юлія Олександрівна

Качаненко Юлія ОлександрівнаМайстер-клас для вчителів початкових класів на заявлену тему з мультимедійною підтримкою (медіопрезентація додається), мета якого – розвиток педагогічної майстерності вчителя; підвищення професійної компетентності педагога; підвищення результативності освіти, навчання, виховання, розвитку учнів.


 

Мета: розвиток педагогічної майстерності вчителя; підвищення професійної компетент­ності педагога; підвищення результативнос­ті освіти, навчання, виховання, розвитку учнів.

Хід заняття

1.Вступ.(2хв)    

Привітатися і представитись                                                                 

(слайд 1 )

Діяльність учителя надзвичайно багатогранна, коло обов’язків дуже широке. Є і прикрощі, і невдачі, радощі і перемоги. Але водночас – це радість спілкування,  це бажання бути потрібним кожному своєму учневі й досягнення маленьких чи  великих висот у навчанні та вихованні. Кожен  з нас намагається відшукати свої шляхи вирішення  цих завдань.

Тема сьогоднішнього мого  майстер-класу : «Створення ситуації успіху в навчально-виховному процесі школи І ступеня»

(слайд 2 )

Усім  відома істина – діти початкових класів люблять учитись, але часто забуваємо: діти люблять учитися добре! І тому головне завдання для мене,  як вчителя – створити  такі умови, що забезпечать дитині успіх у навчанні, відчуття радості від того, що «я знаю», «я вмію», «я можу».

(слайд 3)

Створення ситуації успіху породжує радість, задоволення. А вони є джерелом внутрішніх сил дитини, що породжує енергію для боротьби з труднощами, ба­жання вчитися, а також є підґрунтям для творчої співпраці вчителя з учнем і досягнення ними високих результатів.

(слайд 4)

Хочу зазначити, що надія на успіх живе в кожній людині. Але, на жаль, не кожна надія справджується, тому що успіх гарантований лише для тих, хто прикладає для його здійснення великі зусилля.  Можу з упевненістю  сказати, що я, учні й батьки стараємося докладати максимальних  зусиль, щоб успіх кожного й успіх всіх був гарантованим.

Психологічна вправа «Настрій на творчість»( 1 хв)

(слайд 5)

– Шановні колеги, сідайте зручно, випряміть спину, заплющте очі. Глибоко вдихніть, звільніться від усього, що вас хви­лює. Сьогодні ми будемо навчатися у грі, розв’язуючи при цьому важливі проблеми. (Пауза.) Відчуйте, як у вас просипається творчість, активність, яка заряджає енергією всіх навколо. (Пауза.)

Кожен із вас — творча особистість. Ваша творча натура налаштована на фонтан думок, ідей, пропозицій.

Розплющте очі. Подивіться, весь світ перетворився! Від­чуйте творчу енергію, фантазію, натхнення.

 Вправа «Золота рибка» (2 хв.)

– В казках золота рибка завжди виконує бажання,  пропоную кожному учасникові написати свої бажання – очікування від сьогоднішнього заняття на стікері (не більше трьох).

  • Можливі варіанти очікувань:

–  Отримати нову й корисну інформацію з проблеми;

–  Обмінятися досвідом роботи;

–  Перебувати в дружній атмосфері.

  • Представтесь, будь ласка, і озвучіть їх, а потім   прикріпіть стікери з написами в луски на малюнку з рибкою.

( Рибку на дошку прикріпити)

  • Дякую! Мені подобаються ваші варіанти очікувань.  Продовжимо……..

Вправа  « Квітка моєї душі» ( 6 хв)

 (слайд 6)

– Пропоную кожному учаснику  взяти  квітку- семицвітку, вибрати пелюсточку(будь-якого кольору)  і записати на ній свої позитивні якості, що починаються з перших літер власних ініціалів.

–  А тепер пограємо в гру « Продовж речення»,  відповідаючи  на питання, які розміщені на екрані.

1) Я сказала б про себе, що я… ( Качаненко Юлія Олександрівна- комунікативна,юна, організована)

2)  Ціную в людині  такі риси характеру…

3)  Мені подобається, якщо учні…

4)  Я прагну …

– Молодці! Всі гарно справились з цим завданням!

Вправа «Комплімент» ( 2хв)

(слайд 7)

  • Давайте станемо в коло і пограємо у гру «Комплімент» .   Будемо передавати один одному іграшку, називати імена і говорити приємні слова – компліменти, піднімаючи  всім настрій.

Наприклад:  Сергійко, ти сьогодні такий усміхнений! 

                       Наталочко, у тебе такі красиві бантики!

  • Дуже добре! А тепер прийшов час відпочинку – розпочнем  фізкультхвилинку

(слайд 8)

Вправа «Чарівна скринька»( 3 хв)

–        Шановні колеги, а зараз  на вас чекає сюрприз…. Пропоную  дістати з моєї Чарівної вази по одному папірцю з побажаннями і кульку будь-якого кольору. Розгорніть папірці і прочитайте побажання.

Ці побажання  мають чарівну силу і позитивно  впливають на на­стрій, підбадьорюють, надають упевненості.

  • А який у вас настрій ми зараз перевіримо….
  • Подивіться і покажіть усім  свої вибрані пелюстки з квітки-семицвітки та вибрані кульки….і на екран….за результатом настрою……..

Рефлексія «Який у нас настрій»

(слайд 9)

«Рука» ( 3хв)

–   Прошу вас  взяти  ручку і обвести на папері свою ліву руку.

Поки обводите я вам  зачитаю  ваші записи ( з рибки ), які очікування ви писали на початку заняття.

Ваше завдання    –  напишіть на своїй обведеній руці: справдились вони чи ні, сподобалось вам на сьогоднішньому занятті чи не сподобалось, можна писати свої поради  на пальчиках.

  • Дякую! Мені дуже приємно, що вам( майже) усім сподобалось……..

(слайд 10)

–  Колеги,  а тепер згадайте все приємне, веселе, радісне, найкраще. Надуйте цими самими позитивними емоціями свої кульки, зав’яжіть їх.

Нехай все добре і хороше залишається з вами назавжди!

 «Надувні кульки»   ( 2хв)

(слайд 11)

Підсумок.

Шановні колеги, на цьому наше заняття підійшло до кінця. Те, що ви побачили – це маленька частка того,що ми використовуємо в навчально-виховному процесі для створення ситуації успіху.

Велику увагу приділяю інтерактивним методам навчання. Найчастіше використовую такі, як: «Мікрофон, «Асоціаціїативний кущ»,

« Навчаючи- вчусь» , «Робота в группах»,  «Робота в парах», «Незавершені речення», «Кубування» .

Для досягнення     емоційної єдності використовую на уроках ігрові технологіі

(«День-ніч», « Заєць-вовк», «Земля-небо», подорожі, і т.д.) які роблять навчання цікавим, створює в учнів гарний настрій.

Завдяки мережі Інтернет маємо можливість  знаходити потрібну інформацію і використовувати  ІКТ на будь-якому уроці. Наприклад:

  • Літературне читання (знайомство з країнами, чиї казки читаємо);
  • Природознавство (показ морів і океанів, Сонця і зірок і т.д.);
  • Музика ( пісні і фонограми).

Недарма кажуть: « Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

А буде гарний настрій – буде і успіх у будь-якій справі.

Дякую за увагу!

(слайд 11)

Презентація до уроку

Завантажити презинтацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Ситуації успіху– це суб’єктивний психічний стан задоволення наслідком фізичної або моральної напруги учителя, це проблема, до якої все частіше звертаються. Дуже приємно, що в навчальному закладі є такі вчителі, які можуть, як сказав А. де Сент-Екзюпері – викликати «покликання, яке допомагає визволити в собі людину – але треба ще, аби людина могла дати волю своєму покликанню», тобто допомогти колегам в психологічному розвантаженні. Дякую за майстер-клас та позитив від його перегляду!!!

  2. Як же нам усім, і дорослим, і дітям,сьогодні не вистачає оптимізму, впевненості в своїх силах! А тому колега робить добру справу: навчає вчителя забути про клопоти і проблеми, налаштуватися на позитив. А саме такий педагог зможе не тільки навчити, а й перетворити поцес навчання на радість, якої так часто не вистачає дітям в школі.

  3. Майстер-клас порушує актуальну тему сьогодення. Всі бажають бути успішними, але не завжди вміють досягти бажаного результату. Вчитель пропонує багато різнопланових вправ , які допомагають зрозуміти сутність проблеми і вирішити їх.

  4. Майстер – клас дуже поширена, популярна модель обміну думками з формуванням певних навичок і набування вмінь. Юлія Олександрівна вдається до різноманітних психологічних практик ведення майстер – класів: вичікування пауз, створення довірливої атмосфери, націлення на гарний результат та інші.
    Публікація дуже корисна, насичена різними видами роботи.