Майстер-клас: “Створюємо інтерактивні вправи на сайті learningapps.org”
Автор: вчитель інформатики Шатковська Анжела Хабібовна
Теоретичні та практичні поради колегам з організації роботи з інтерактивними вправами на learningapps.org. Посилання на відеоїнструкції з організаціїї роботи з даним сервісом. (презентація, буклет, теоретичний блок, посилання на вправи з різних предметів.
Чудовий засіб для розробки інтерактивних електронних навчальних матеріалів, огляд якого ми зробимо, може вільно використовувати будь-який користувач Інтернету. Веб-сервіс Learning Apps є абсолютно безкоштовним. І, хоча з його допомогою можна створювати лише невеликі інтерактивні завдання, в комплексі з системою управління навчанням (LMS), наприклад, Moodle, можна розробити досить барвистий і цікавий електронний курс.
Learning Apps дозволяє реалізувати наступні види інтерактивних навчальних елементів:
- тест на вибір відповіді (одного або декількох) + гра «Хто хоче стати мільйонером?”
- вибір слів з тексту
- складання слів з букв
- гра «Парочки» (треба знайти логічно пов’язані пари, відкриваючи на секунду спочатку приховані картинки або текст за найменше число кліків, гра одночасно тренує пам’ять)
- знайти пару і відповідність в сітці (встановлення відповідності зображень з назвами, аудіо або відео)
- таблиця відповідностей (аналогічно попередньому, але потрібно підібрати безліч понять до кожної категорії)
- класифікація (розподіл елементів знань за категоріями)
- знайти на карті (використовуються мітки на інтерактивній карті Google)
- пазл «Вгадай-ка» (треба послідовно відкрити елементи зображення, розподіляючи поняття за категоріями)
- сортування картинок (вибрати назви для елементів зображення)
- розставити по порядку (розподілити тексти, зображення, аудіо або відео в правильній послідовності)
- хронологічна лінійка (розподіл елементів за шкалою, не обов’язково тимчасової)
- вікторина з введенням тексту (написати відповіді до послідовності питань на зображеннях)
- шибениця (треба зібрати слово з букв, не допускаючи більш встановленого числа помилок)
- заповнити пропуски
- заповнити таблицю (за даними першого рядка і першого стовпця)
- кросворд
- вікторина для кількох гравців (онлайн гра по типу відомої телегри «Своя гра»)
- де знаходиться це? (Онлайн гра на швидкість, в якій відповідями на поставлені питання виступають мітки на зображенні)
- оціните (онлайн гра, представлена послідовністю питань з числовими відповідями, виграє той, хто був найбільш близький до правильного значенням в кожному з питань)
- папка Challenge (онлайн гра, в якій гравці послідовно виконують сортування елементів)
- скачки (онлайн гра, в якій гравці повинні відповісти на встановлене число питань з найменшим числом помилок)
- MINDMAP (створення діаграми зв’язків)
- ноутбук (записна книжка)
- qikpad (блокнот з можливістю спільної роботи)
- аудіо / відео контент
- голосування
- дошка оголошень
- календар (розклад)
- сітка додатків (створення набору з елементів навчання та додатки)
- чат
Принцип роботи сервісу схожий на сервіси типу Youtube. Хтось створює навчальний елемент, а інші користувачі отримують до нього доступ, наприклад, за посиланням або через QR-код. Найкраще зрозуміти можливості можна подивившись вже розроблені інтерактивні елементи.
Інструментарій сервісу дозволяє створювати навчальні класи, запрошуючи в них своїх учнів за гіперпосиланням. Для класів можна створювати набори навчальних елементів і стежити за тим хто з учнів зміг успішно виконати завдання, а хто не зміг. Самі учні також можуть створювати навчальні елементи, які будуть розміщуватися в загальному наборі елементів класу.
learningapps-класи
«+» сервісу
- Безкоштовний.
- Україномовний інтерфейс.
- Швидкість створення вправ.
- Миттєва перевірка виконання.
- Багато шаблонів підтримують роботу з малюнками, звуком та відео.
- Можливий пошук за категоріями (предметами).
- Містить велику колекцію вже готових вправ.
- Постійно розвивається.
- Можливість обміну інтерактивними завданнями .
«-» сервісу
- Частина шаблонів не підтримує кирилицю.
- Окремі шаблони змінюються або зникають.
- Зустрічаються окремі помилки, які вручну не можливо виправити.
Такий функціонал робить сайт Learning Apps і додатки по суті простою хмарною мережею.
Творцем сайту Learning Apps є некомерційна організація, що складається з учених кількох європейських університетів: університету освіти м.Берн (Швейцарія), університету м.Майнц (Німеччина) і університету м.Циттау і м.Герліц (Німеччина). Всі послуги надаються безкоштовно, але без гарантій. Користувач, який створює електронні навчальні матеріали за допомогою навчання додатки погоджується з тим, що інші користувачі можуть користуватися його матеріалами безоплатно без вказівки посилання на автора.
Скільки разів не кажи халва в роті солодко не стане. Давайте спробуємо. Кожен вибере собі вправу на свій смак або з того предмету, який викладає.
На Робочому столі знайдіть документ з назвою Посилання на вправи.
Історія:
http://LearningApps.org/view1449221
http://LearningApps.org/view1264504
http://LearningApps.org/view1294248
Українська мова:
http://LearningApps.org/view1281694
http://LearningApps.org/view1506647
http://LearningApps.org/view2056676
Українська література:
http://LearningApps.org/view2216680
http://LearningApps.org/view2539483
Англійська:
http://LearningApps.org/view1921652
http://LearningApps.org/view946469
http://LearningApps.org/view958902
Математика:
http://LearningApps.org/view1285086
http://LearningApps.org/view1758623
http://LearningApps.org/view1236609
Географія:
http://LearningApps.org/view1395172
http://LearningApps.org/view2524206
http://LearningApps.org/view2011651
Презентація
Найважливіше завдання, що маємо ми викладачі – це мотивація учнів до вивчення іноземної, зокрема англійської мови. Тому використання інтерактивних вправ за допомогою Learning Apps на уроках іноземної мови матимуть успіх. Мала підтвердження цього коли провела тест-конкурс “Who is the best in English”. І це дуже важливо як для опанування знаннями учнями, так і творчого зростання навчаючих. Успіхів нам у всьому.
Я також являюсь переконаним користувачем Learning Apps, але таким, скажімо. – дуже обережним). Маю плани до залучення учнів – старшокласників до роботи з ним. Тому – велика подяка Анжелі Хабібівні за таку корисну публікацію.
Учитель повинен крокувати в одну ногу із сучасними вимогами. Дякую за корисні поради, якими обов*язково скористаюсь. Використання інтерактивних вправ на будь-яких уроках матимуть успіх, тому запропоновані посилання є дуже важливими. Дякую!
Анжело Хабібівна, щиро дякую Вам за публікацію. Лише в цьому році ненароком дізналася про сайт Learning Apps.Вважаю його чудовим як для допомоги в перевірці знань учнів, так і для роботи творчого вчителя. Ваша робота про сайт допомогла мені дізнатися дещо нове про нього. Бажаю Вам успіхів!
Учителі всіх предметів повинні рухатися в ногу з сучасними вимогами Використання інтерактивних вправ ,складання буктрейлерів тощо зацікавлює учнів. Тому даний матеріал стане в нагоді всім колегам. Дякую Вам ! Творчості Вам та натхнення, мирного неба та креативності.
З величезним задоволенням познайомилася з теоретичними та практичними поради з організації роботи з інтерактивними вправами на learningapps.org. Раніше не знала, що можна так їх створювати, тому відразу спробувала практично. Дуже допомогли посилання на відеоїнструкції з організаціїї роботи з даним сервісом. Щиро дякую автору за новизну для мене та сайту за допомогою якого про це дізналася.
Цікавий повчальний матеріал для сучасних вчителів, які користуються інтернет-ресурсами.Він дозволяє реалізувати різні види інтерактивних вправ, які стимулюватимуть навчальну діяльність учнів. Дякую за посилання на вправи та змістовну презентацію
Дуже гарний майстр-клас. Дякую! Теж пробувала працювати в learningapps.org. Проте математичні формули не можу правильно вводити. Якби можна було вводити в степенях як і потрібно, то було б чудово.
Приємно зустріти свого однодумця, активного користувача learningapps.org. , що впроваджує та популяризує можливості та переваги даного Інтернет – ресурсу. Велике спасибі за чудову презентацію, вона дієва підказка для всіх, хто тільки вирішив використовувати даний Веб-сервіс.
Згідно сучасних освітніх вимог ми, педагоги усіх предметів, маємо рухатися в ногу із часом. Сьогодні важко здивувати учнів, викликати у них інтерес до предмету , використовуючи на уроці презентацію, відеоролик чи уривок навчального відеофільму. А от використання інтерактивних вправ, де школярі відразу бачать результат своєї роботи, зацікавлює учнів. Тому даний матеріал Анжели Хабібовни стане у пригоди всім нашим колегам. Дякую авторці!