Методична розробка позакласного заходу “Технічний КВК”

Автор: викладач Завальнюк Т.П., викладач Єфименко О.С.

Формування соціально-активної особистості вимагає використання нестандартних форм педагогічної взаємодії. Однією з таких форм є гра як засіб розвитку творчого потенціалу майбутнього фахівця.

Головною метою навчальних ігор є формування в майбутніх фахівців уміння поєднувати теоретичні знання з практичною діяльністю. Оволодіти необхідними фаховими вміннями і навичками учень зможе лише тоді, коли сам достатньою мірою виявлятиме до них інтерес і докладатиме певних зусиль, тобто поєднуючи теоретичні знання, здобуті на уроках з розв’язанням конкретних виробничих задач і з’ясуванням виробничих ситуацій.

В рамках реалізації цієї мети в Маріупольському вищому металургійному професійному училищі щорічно проводяться різноманітні заходи, у тому числі позакласні, які підвищують інтерес учнів до їх професії.
Питанню підвищення інтересу учнів до їх професії, мотивування учнів до навчання необхідно постійно приділяти увагу, оскільки від цього залежить рівень засвоєння учнями навчального матеріалу. Позакласні заходи дають змогу викладачу спеціальних дисциплін в ігровій, неформальній формі висвітлювати складні професійні питання, що неодмінно підвищує компетентність учнів.

Методична розробка позакласного заходу «Технічний КВК» містить завдання для учнів, які навчаються за професіями «Машиніст крана металургійного виробництва» та «Помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу» з історії розвитку техніки, стропальної справи, охорони праці та інше. Матеріал, який наведено в методичній розробці, може бути використано як на позакласних заходах та і на уроках спецтехнології для перевірки знань учнів.

ЗМІСТ
Вступ
Організаційні питання Вітання команд (додаток №1)
Завдання конкурсу «Колесо історії» (додаток №2)
Завдання конкурсу «Підбери пару» (додаток №1)
Домашнє завдання команд
Завдання конкурсу «Виробнича ситуація»
Завдання конкурсу «Техніка безпеки»
Завдання конкурсу кросвордів
Висновок
Список використаних джерел

Методична розробка позакласного заходу “Технічний КВК”

Скачати Методичну розробку позакласного заходу “Технічний КВК” в форматі doc

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Слід відмітити великий виховний потенціал заходу: згуртування колективу, розширення кругозору під час підготовки, уміння спілкуватись з однолітками, зацікавленвсть учасників в обраній професії. Сама розробка дуже чітка, конкретна, розгорнута. Дякую авторам за цікаву роботу!

  2. У нашому навчальному закладі щорічно проводиться конкурс КВК серед учнів, які навчаються з різних професій, але у формі звичайного КВК. Ваша ідея саме професійно спрямованого конкурсу мені сподобалась і викликала міркування, як впровадити подібне у себе. Дуже вдячна)

  3. Мабуть найкращий коментар написали самі автори, коли підбували підсумки технічного КВК. Гарну розробку запропонували викладичи Завальнюк Т.П. та Єфименко О.С..Не зрозуміла до чого реклама деяких сайтів, які не пов`язані ні з кранами, ні з конкурсами саме КВК. Проведення виховних заходів за спеціальностю безумовно сприяє підвищенню майстерності учнів і оволодінню їми майбутньою професією.