Мультимедійний урок з музичного мистецтва
“Подорож до Італії”

Італія

Заняття музичного гуртка «Домісолька»

Автор презентації:
Вчитель початкових класів Ткаліч Алла Василівна

Короткий зміст уроку з музичного мистецтва

Тема: Подорож до Італії  музичної

Мета: Ознайомитись з музичною культурою італійського народу. Розвивати інтерес  до культури інших народів. Формувати світогляд школярів, розширити їх кругозір, показати, що мова музики – інтернаціональна. Виявити мелодичні та ритмічні особливості  італійської народної    музики. Розвивати навички хорового співу, сольфеджуваня, вміння аналізувати музичний твір.

Карта італії

Наш маршрут: Венеція, Рим, Флоренція, Неаполь

Домашнє завдання:описати і яскраво оформити свої враження про подорож.

Столиця Італії – Рим

Загадкова Флоренція

Італійські народні танці

ТартанеллаРозповсюджена у південній частині країни. Своим іменем цей танець завдячує південноіталійському місту Таранто, а також виду павука, тарантулу, від укусу якого, як вважалось, і допомагав цей танець. Музика тарантелли, найчастіше імпровізована, характеризувалась надзвичайно живим ритмом з різкими переходами і безкінечними повторами.

Сальтарелло. Це один із найстаріших народних танців, виконуванийпарами або групами човгаючими рухами. Як і випадку з тартанеллою, ритм тут задає ритм тут задаєтамбурин.

Спаллата. Вирізняється  хоча б тим, що весь танець побудований навколо удару плечем (по- італійськи spalla —звідси і назва танцю),який повинен дати танцюрист своєму сусіду. До речі, в цьому танці не прописана кількість танцюючих: від пар, які можуть бути однієї статі , до великої кількості танцюючих, зібраних у коло.

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Мені сподобалася нестандартна форма знайомства з музичною культурою італійського народу. Урок музики мусить бути творчим. Поштовхом до педагогічної творчості можуть стати цікаві практичні матеріали з використанням на уроках музичного мистецтва комп’ютерних технологій. Дякую.

  2. Людина повинна бути всебічнообізнаною.Урок знайомства з культурою Італії збагатить естетичні уподобання дітей.Мистецтво не має меж і обмежень,якщо воно висококласне,як італійська культура