mail@urok-ua.com

Онлайн платформи для спільних онлайн занять

Заняття онлайн – це нова реальність нашого світу. Пандемія змінила навчальний процес і тепер навчання частково або повністю проходить в режимі онлайн. Для того, щоб заняття були ефективними недостатньо лише кваліфікації вчителя чи гарного підручника. Урок має захоплювати увагу учня і тримати її до останньої хвилини заняття. Зробити це в форматі онлайн не так легко, тому що увага учня постійно перескакує на щось інше і важливо змінювати різні види діяльності для її втримання. Організація навчального процесу відіграє одну з головних ролей. І тут постає питання, якою онлайн платформою користуватися педагогу та учням для проведення занять? Звичайно можна проводити уроки в скапі або подібних сервісах. Тут є проблема в недостатній візуалізації. Під час заняття ми можемо використовувати трансляцію екрану, але результат виходить не настільки гарним та інтуїтивним. В цьому випадку на допомогу приходять спеціальні сервіси, які дозволяють проводити якісні заняття.

Сервіси, що допомагають в проведенні онлайн занять

  • Онлайн-дошки – це прекрасний спосіб візуалізації, складання плану або пояснення нового матеріалу. Вони є інтерактивними та призначені для спільної роботи (легко писати за допомогою як комп’ютерної мишки, так і пальцем в смартфоні). Серед найпопулярніших дошок: AMW board, MIRO, Whiteboard Fox, Webwhiteboard, Twiddla, Groupboard, Scribblar.
  • Національна платформа для онлайн занять Prometheus. Платформа дає доступ до навчальних курсів та програм, як державних, так і іноземних. Також можна взяти участь в практичних заняттях з різних предметів.
  • Education Era – це платформа з онлайн-курсами, інтерактивними підручниками, спецпроектами з сучасною інтеграцією в навчальний процес.
  • ВУМ online – це Відкритий Університет Майдану. Це платформа, де у вільному доступі є бізнес-лекції та навчальні програми з громадянського права.
  • Kahoot- це ігрова платформа для проведення онлайн занять. Кожна гра складається з питань як у вікторині, де потрібно знайти правильну відповідь. Для студентів це цікавий варіант навчального процесу, який допомагає ефективно засвоїти матеріал.
  • Coursera – доступ до навчальних курсів різних країн світу. Напрямки навчання: медицина, біологія, гуманітарні науки, математика, бізнес, суспільні науки. Для українських студентів є субтитри українською мовою.
  • Lingva skills – платформа для вивчення англійської мови за допомогою інтерактивних технологій. Основною метою є навчання учнів вільно розмовляти англійською мовою.
  • Parta.ua – це платформа, що дає доступ до курсів та майстер-класів з основних предметів.
    На Парті – можна підготуватися до ЗНО, знайти репетитора, обрати курси чи навіть записатися до авто-школи.
  • Twirpix – велика база літератури з різних предметів: біологія, фізіологія, мистецтво, література.
  • EdEra – платформа з онлайн-курсами з різних дисциплін: українська мова та література, історія України, математика, географія, фізика, біологія, англійська мова.

Сучасні реалії життя диктують нам нові правила, де дистанційне навчання та віддалена робота стають нормою. Людям доводиться пристосовуватися до цього формату здобуття знань і тут на допомогу приходять сучасні технології, які здатні допомогти здійснити цей процес. Вся система освіти потребує значних змін та підлаштування під онлайн навчання. Відкриваються нові школи та університети, які працюють лише дистанційно. Для того, щоб навчальний процес відбувався ефективно та комфортно, потрібно підготувати кадри, а також нові сервіси, щоб забезпечити все необхідне. Онлайн платформи для проведення занять тільки почали з’являтися і можуть працювати з деякими похибками. Згодом робота цих сервісів буде вдосконалюватися і вони зможуть забезпечити ефективний, ілюстрований та інтерактивний навчальний процес.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *