Конспект уроку з математики для 1-го класу
“Лічба в межах 20. Розв’язування прикладів та задач”
Автор: вчитель початкових класів Басова Віра Вікторівна
Тема. Лічба в межах 20. Розв’язування прикладів та задач.
Мета: формувати навички лічби в межах 20, закріплювати уміння учнів з арифметичних дій додавання та віднімання, вчити складати і розв’язувати задачі та приклади, виховувати уважність.
Обладнання: предметні малюнки, малюнок поїзда, індивідуальні картки,сигнальні картки, програвач.
Тип уроку: урок -подорож.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів дзвінок веселий,
Знов покликав на урок.
Помандрує клас наш дружній
В березневий цей деньок.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо мандрувати по країні Математиці. А ось на чому мандруватимемо, ви дізнаєтеся з загадки:
Маленькі будиночки по коліях біжать,
Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Поїзд)
(Вивішую на дошку малюнок поїзда)
Протягом подорожі ми повторимо лічбу чисел в межах 20, будемо розв’язувати приклади та задачу, попрацюємо з геометричним матеріалом.
Тож рушаймо в дорогу.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Усний рахунок. Гра «Сигнальники»
Щоб нам сісти в поїзд, треба придбати квитки. Я показуватиму квиток з прикладом, а ви номер у вагоні.
10+5
11-1
12+1
20-1
10+2
19-1
Розставте числа в порядку зростання.
Які числа пропущені?
Молодці!
Наш потяг рушає далі до станції Каліграфічна.
Давайте повторимо правила сидіння за партою.
Пропишіть у зошитах каліграфічну хвилинку. Аналіз зразка.
Зробіть характеристику записаного числа.
Молодці!
Наступна наша зупинка Математична.
Індивідуальні картки (6 учнів). Математичний диктант.
Запишіть число, яке є попереднім числа16;
Запишіть наступне числа 12:
число, яке складається з 1дес. 4 од.:
число, яке складається з 2 дес. :
запишіть суму чисел 10 і 8:
запишіть різницю чисел 18 і 10:
зменшити число 10 на 7:
запишіть «сусідів» числа 12.
Наступна зупинка «Задачкіно».
Відкрийте підручники на сторінці 103 задача 5
Згадайте, з чого складається задача?
Що зображено на малюнку?
Скільки літрів води у самоварі?
Чи відомо, скільки літрів води у чайнику?
Що відомо про чайник?
Поставте питання до задачі?
Сформулюйте умову задачі.
Про що дізнаємося в задачі?
Яку дію треба виконати? Чому?
Сформулюйте відповідь до задачі.
Наступна зупинка «Фізкультхвилинка»
Діти під музику виконують вправи.
Наш поїзд рухається до станції «Обчислювальна»
Приклади 3 сторінка 103
Робота в парах
Відшукайте і порахуйте всі пари чобітків.
Скільки таких пар відшукали?
Записати 1 стовпчик прикладів з коментуванням, 2 стовпчик – самостійно.
Остання зупинка «Геометрична»
Завдання 4 сторінка 103
Порахуйте кількість трикутників на кожному малюнку. Якого вони кольору?
ІV. Підсумок уроку
Наша подорож добігла кінця. І знову ми повернулися до класу.
Які завдання виконували на уроці?
Які були важкими для виконання?
Що найбільше сподобалося на уроці?
Покажіть смайликом, з яким настроєм закінчуєте урок.
Думаю, діти закінчили урок з хорошим настроєм. Адже, завдання всі були посильні за віковими особливостями. Є самостійна робота на уроці. Добре продумано систему запитань до задачі. Треба було трохи більше розгорнути мету уроку.
Урок Віри Вікторівни формування навичок лічби, закріплення уміння учнів з арифметичних дій додавання та віднімання, достатньо змістовий. Різноманітні зупинки створюють умови для розвитку інтересу школярів до навчання. Урок цілком відповідає віковій категорії учнів. Вважаю, учителю вдалося досягти мети уроку.
Робочий навчальний урок, що дозволяє формувати навички усної лічби, розвиток логічного мислення, вміння зв’язно висловлювати свою думку при самостійному складанні задач та виховує наполегливість і уважність в роботі.
На мою думку, недостатньо продумана робота з розвитку самостійності та творчості учнів. Сам задум уроку-подорожі цікавий, але не продуманий до кінця. Я вважаю, що урок повинен бути продуманий до дрібниці, щоб його етапи були логічно побудовані.
Хорощий і змістовний урок. Багато різноманітних завдань – ознака того, що діти не сумуватимуть на уроці, швидко переключатимуть увагу з одного виду роботи на інший. А ще помітила, що вчитель використовує на уроці багато дидактичного матеріалу, карток.
Сам урок цікавий ,але читаючи нестандартні уроки замітила що відхиляються від самої структури уроку.І я непобачила у вас триєдиної мети уроку.