Конспект уроку математики, 1 клас

“Лічба в межах 20. Двоцифрові числа. Розв’язування і порівняння задач”

Автор: вчитель початкових класів Борисенко Анна Олегівна

вчитель початкових класів Борисенко Анна ОлегівнаТема. Лічба в межах 20. Двоцифрові числа. Розв’язування і порівняння задач.

Мета. формувати в учнів навички лічби в межах 20; розвивати вміння розв’язувати задачі; виховувати акуратність, працьовитість; виховувати любов до рідної мови та національних символів України.

Обладнання. Намальована карта казкового лісу із будиночками, герої казок, одягнені у вишиванки, мультимедійна презентація до задачі.

Хід уроку.

І. Організаційний момент

Добрий день, у добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними всі хлоп’ятка.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Наш урок цікавим буде!

Казку люблять усі люди!

І дорослі, і малі,

Тобто, й наші школярі.

Будемо ми працювати,

Й руку вправно піднімати.

Казка кличе нас усіх,

Починаємо мерщій!..

  • Діти, сьгодні в нас незвичайний урок математики. Ми з вами полинемо у чарівний світ казок. Подивіться уважно на дошку. Героя якої казки ви бачите?(Колобок). Правильно дітки. У Колобка важливе завдання. Він має покликати казкових героїв у лісову школу на урок, але йому потрібна наша допомога. Сьогодні ми будемо подорожувати разом з колобком казковим лісом за допомогою карти(на дошці намальована карта із зупинками. На кожній зупинці білий аркуш, який ховає казкового героя). Якщо ми старанно і швидко попрацюємо, то Колобок зможе вчасно виконати завдання. Допоможемо йому в цьому?(Так).Тож давайте вже працювати.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Завдання 1.

  • Як завжди розпочинаємо наш урок з математичного диктанту. Але він сьогодні також незвичайний. Увесь диктант буде стосуватися казок, тож будьте уважні.(Один учень виходить і працює біля дошки, решта у зошитах).
  • Отже почнемо, 1)у кози було семеро козенят, двоє з них пішли гуляти, скільки залишилось?; 2)3 гноми працюють із Білосніжкою у саду, а ще 4 пораються в хаті, скільки всього гномів?; 3)у бабусі був один сірий, один білий гусак і ще один у капелюсі, скільки гусей у бабусі?;4) 3 поросятка побудували будиночки, у двох із них вони зруйнувались, скільки будиночків залишилось?; 5) якою за рахунком у рукавичку потрапила жабка?; 6) скільки героїв тягли ріпку?.

Відповіді: 5, 7, 3, 1, 2, 6.

  • Молодці, впорались із завданням. Тож Наш колобок прийшов до першого будиночку і вже може покликати його мешканця на урок. (Вчитель прибирає будиночок і під ним зображення трьох поросят).

Фізкультхвилинка

ІV. Робота над темою уроку.

Завдання 2.

  • Колобок покотився далі і ми з вами також рухаємось далі. Для того, аби Колобок із поросятами знайшли наступний будиночок їм потрібно розв’язати приклади. Тож пропоную допомогти нашим друзям.

2 учні розв’язують по черзі приклади біля дошки, решта учнів у зошитах.

20 – 4=16               18 – 5= 13

9+3=12                 11 – 2=9

10+7=17              4+10=14

  • Ви впорались із завданням, а тим часом Колобок дійшов до 2 будиночка і може вже покликати діточок на навчання. (вчитель прибирає будиночок, а так 7 козенят).

Фізкультхвилинка.

Завдання 3.

  • У Колобка по дорозі до лісової школи залишився ще один будиночок. Треба швиденько йому допомогти туди дістатися, поки не почався урок. А для цього нам потрібно буде розв’язати задачу. Щоб виконати це завдання увага на екран.(на екрані презентація задачі про казкових героїв).

Задача

Білосніжка зібрала у саду 10 кг яблук, а Попелюшка на 3 кг більше. Скільки яблук зібрали принцеси всього?

Задачу діти розв’язують усно.

  • Отже, тепер Колобок може покликати останніх учнів на урок. Давайте подивимось, хто ж це.(вчитель прибирає останній будиночок, під ним зображення Незнайка).

V. Проблемне питання.

  • Діти, які ж ви молодці. Колобок разом із друзями вчасно прийшли до лісової школи на урок, тому що ви старанно попрацювали і впорались із завданнями. В мене до вас ще одне запитання, а скільки ж звірів прийшло на урок?(10). Правильно дітки, лише 10, тому що Колобок та Незнайко не звірі.
  • Скажіть будь ласка, а як ви гадаєте, у якій країні живуть наші лісові мешканці?(В Україні). Чому?(тому що всі вони одягнені у вишиванки-національний український одяг).

VI. Висновок уроку.

  • Отже, як ви гадаєте, чи гарно ми попрацювали на уроці, чому?
  • Над чим працювали?
  • Що повторили?
  • Встали рівненько. Дякую за роботу, урок закінчено.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Успіхів Вам, Анно Олегівно! Казка на уроці це супер! Ви молодець!

  2. На цьому уроці діти попрацюють як самостійно, так і фронтально. Учителька створює проблемні ситуації, в яких учням потрібно поміркувати логічно. З метою розвитку критичного мислення доречним було б питання “А що поєднує більшість цих героїв?” (ліс -відіграв важливу рольу їхньому житті). Не потрібно боятися задавати дітям такі питання. Школярі мають уміти аналізувати й синтезивати.
    Не помітила, яким чином реалізовано мету уроку щодо виховання любові до української мови…

  3. Перефразовуючи відоме прислів’я можна впевнено сказати, що вдала мотивація – половина успішності уроку, а вона Анні Олегівні вдалася на всі 100 %. Всі етапи уроку підпорядковані спільній тематиці, логічно поєднані та доцільні, мети досягнуто.

  4. Дуже цікава мотивація учнів до навчальної діяльності. Гарний урок, побудований в ігровій формі. Діти не втомляться, так як простежується часта зміна видів діяльності. А ще добре, що для першачків вчитель не забула провести дві фізхвилинки.

  5. На уроці використана цікава наочність. Я вважаю, що вчитель зацікавила дітей мандрівкою чарівним світом казки. Чітко продумана бесіда, яка б сприяла мотивації навчальної діяльності. Залучення учнів до підведення підсумку уроку.