План роботи МО вчителів природничо-математичного циклу
Автор: вчитель математики Михайлик Інна Миколаївна
Пропоную Вашій увазі укомплектовану книгу планування роботи методичного об’єднання природничо-математичного циклу, яка містить основну інформацію про МО, починаючи з аналізу за минулий навчальний рік, відомостями про членів МО, банку обдарованих дітей, завдань і завершуючи шаблонами для запису протоколів. Даний документ можна використувувати й іншим методичним асоціаціям, лише замінивши дані та відредагувавши документ. Сподіваюся, дана розробка допоможе моїм колегам у плануванні роботи МО.
Скачати Книгу планування та обліку роботи МО природничо-математичного циклу в форматі doc
Книга планування та обліку роботи МО природничо-математичного циклу
ЗМІСТ
- Вступ.
- Список членів динамічної групи.
- Підвищення кваліфікації вчителів.
- Графік проведення відкритих уроків учителями на 2014 / 2015 н. р.
- Взаємовідвідування педагогами уроків.
- Зміст роботи шкільного методичного об’єднання вчителів.
- Організація самоосвіти вчителів. Проблемні питання, над вирішенням яких поглиблено працюють учителі
- Список учителів-стажерів, що працюють у Носиківській СЗШ І-ІІ ступенів у 2014-2015 навчальному році
- Робота з учителем-початківцем.
- План роботи по стажуванню Красінського М.С.
- Вивчення нормативних документів.
- Банк даних обдарованих учнів школи за схемою.
- Тематика засідань методичного об’єднання вчителів.
- Протоколи засідань методоб’єднання вчителів.
Протокол № 1.
Протокол № 2.
Протокол № 3.
Протокол № 4. - Розробки відкритих уроків та їх аналіз членами методичного об’єднання.
Вступ
У минулому навчальному році вчителі методичного об’єднання працювали над темою «Розвиток творчих здібностей, інтересів на нахилів школярів». Аналіз роботи за минулий навчальний рік показав, що підвищився науково-теоретичний та методичний рівні викладання навчальних предметів, посилилась увага до ефективних форм та методів. Учні прийняли участь у Всеукраїнській предметній олімпіаді з математики «Олімпус».
Творча діяльність учня дає їм можливість глибше проникнути у суть матеріалу, що вивчається, створює умови для його засвоєння і практичного застосування здобутих знань, сприяє розвитку самостійності та пізнавальних здібностей, в результаті такої діяльності процес засвоєння є для учнів процесом відкриття знань.
Виправдовують себе предметні тижні. В минулому навчальному році було проведено тиждень безпеки життєдіяльності та спартакіада з різних видів спорту.
Формування в школярів стійких, цілеспрямованих інтересів до навчання і певних видів практичної діяльності, підвищення виховної ролі навчання сприяли форми і методи вчителів Пишняк Е.М., Ододюк М.І., Лучко М.В., Михайлик І.М., Дрозда В.В.
Вчителі ведуть пошук найбільш ефективних шляхів розвитку пізнавальної активності і творчого мислення учнів.
Разом із цим мають місце недоліки: недостатня увага приділяється дитячій дослідницькій роботі; мало призер районних олімпіад. Ці та ряд інших недоліків пояснюються недостатньою ефективністю уроків, відсутністю належного зв’язку між вчителями та батьками дітей, недостатньою індивідуальною роботою з школярами, матеріальною базою.
У цьому навчальному році динамічна група природничо-математичного циклу працюватиме над проблемою «Завдання педагогічного колективу по розвитку творчих здібностей, інтересів та нахилів школярів».
Враховуючи досягнення і недоліки за минулий рік, колектив ставить перед собою такі завдання:
- Протягом навчального року вчителям вивчати теоретичні питання про формування пізнавальної активності учнів і практичного застосування набутих знань.
- Впроваджувати інноваційні методи навчання, інноваційні технології.
- Розглядати й добирати дидактичні матеріали, які б розвивали творчі здібності, інтереси та нахили школярів.
- Вдосконалювати методи використання наочних посібників в процесі навчання.
- Вивчати передовий педагогічний досвід кращих вчителів країни.
- Широко використовувати між предметні зв’язки, як засіб активізації пізнання учнів.
- Вдосконалювати тісний зв’язок школи, сім’ї, громадськості.
- Покращити позакласну і позашкільну роботу з учнями.
- Ознайомлюватися з новинами фахової та методичної літератури.
Дуже змістова робота. Укомплектована книга планування роботи методичного об’єднання природничо-математичного циклу – це справжня знахідка для починаючих керівників ШМО. Спасибі за матеріал!
Правильно організована робота ШМО є однією з основних умов для ефективної злагодженої діяльності пед. колективу, доброзичливого мікроклімату та зростання педагогічної майстерності його членів. За подібним планом організовую роботу ШМО вже не один рік, нового для себе не відкрила нічого , але впевнелася, що іду правильним шляхом.
Протягом року керівник методичного об”єднання Інна Миколаївна добре організовувала роботу свого МО, часто ця частина роботи залишається лише на папері. З наданої книги видно, що усі члени МО плідно працювали, є чим і похвалитися! Дякую за наданий матеріал. На увагу заслуговує оформлення та узагальнення всіє інформації. Дякую.
Цікавий матеріал опублікувала Інна Миколаївна. Її книга є універсальною для методичних об’єднань чи творчих груп різних напрямків.
За схожим планом працюю і я, як член ПГ природничо-математичного циклу. Дещо із даної розробки можна запозичити. Спасибі!
Дякую за Ваш досвід у плануванні роботи. Ділитись наробками, педагогічними відкриттями на засіданнях колег-однодумців – це сприяє посиленню загального потенціалу педагогів, допомагає молодим спеціалістам і, безсумнівно, спрацьовує на користь учнів.
Інно Миколаївно! Я керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, але мені сподобався Ваш план . Деякі пункти плану та саме оформлення візьму і собі на замітку.
Робота методичного об’єднання займає важливе місце в підвищенні професійної компетентності педагога, бо саме під час засідань МО кожний викладач набуває навичок самоаналізу своєї діяльності, що сприяє активізації й прискоренню процесу удосконалення педагогічної майстерності вчителя.