“Подорож до чарівної країни”
Автор: вчитель-дефектолог Кирильченко Тетяна Юріївна
Підсумкове інтегроване заняття для дошкільників із затримкою формування психічних функцій підготовчої групи.
Підсумкове інтегроване заняття в підготовчій до школи групі для дітей із затримкою формування психічних функцій
“Подорож до чарівної країни”
Програмовий зміст:
Закріпити навички роботи з комп’ютером. Закріпити навички аналізу і синтезу складів і слів. Диференціація звуків ж-з. Закріпити уявлення про числовий ряд. Вправляти у зворотному рахуванні, виконанні числових операцій у межах 10.
Розвивати зорову і слухову увагу, пам’ять, мислення, творчу уяву. Продовжувати роботу над розвитком артикуляційного апарату і плавним видихом. Розвивати координування мовлення з рухом і дрібну моторику.
Продовжувати формувати позитивне ставлення до школи, навчання в ній. Розвивати вміння вислуховувати співбесідника, доповнювати відповідь. Виховувати витримку, терплячість, сприяти виявленню самостійності під час прийняття рішення.
Устаткування:комп’ютер, сенсорна куля, декоративний фонтан, магнітна азбука, маркери, плаваючий пластилін, піддон з водою, різнокольорові пластикові «камінці»,предметні картки, іграшкові змія і жук, картонні квіти з цифрами, картки з арифметичними прикладами.
Хід заняття
Організаційний момент. Д/гра «Добери пару». Дитині пропонують знайти своє місце, згідно знайденій парній картці (написані окремо і разом літери).
Повідомлення теми заняття. Запрошення в чарівну країну.
Дітям пропонують виконати декілька завдань для того, щоб потрапити в цю країну.
Гра за комп’ютером «Що зайве?».Діти виконують завдання по черзі.
Д/гра «Веселий потяг». Діти розкладають предметні картки по вагончиках, згідно кількості складів у словах.
Д/гра «Прочитай по першим літерам». Дефектолог роздає картки з зображеннями предметів у певній послідовності. Потім він пропонує визначити перші літери в кожному слові, викласти їх в означеному порядку і прочитати отримане слово.
Перехід під музику в іншу навчально-корекційну зону.
Діти приходять до «чарівного» лісу.
Здравствуй дремучий лес,
Полный сказок и чудес!
Ты о чем шумишь листвою
Ночью темной грозовою,
Что там шепчешь на заре,
Весь в росе и серебре?
Кто в глуши твоей таится?
Что за зверь? Какая птица?
Все открой, не утаи.
Ты же видишь – мы свои!
Вправа для розвитку тривалого плавного вдиху «Приємний запах».
Вправа для розвитку міміки «Ялинка-ромашка»
Д/гра «Пройди по стежинці». Педагог пропонує дітям пройти по квітах з цифрами у зворотному напрямку (10-1).
Самомасаж.
Ручки растираем и разогреваем,
И лицо теплом своим нежно умываем.
Пальчики сгребают все плохие мысли,
Ушки растираем сверху вниз мы быстро,
Их вперед сгибаем, тянем вниз за мочки,
А потом руками трогаем мы щечки.
Релаксація.
Будто мы лежим на травке,
На зеленой мягкой травке.
Реснички опускаются,
Глазки закрываются.
Мы спокойно отдыхаем,
Сном волшебным засыпаем.
Дышится легко , ровно, глубоко…(Пауза)
Напряженье улетело,
И расслаблено все тело.
Нам понятно, что такое состояние покоя…
Хорошо нам отдыхать, но пора уже вставать!
Крепко кулачки сжимаем, их повыше поднимаем,
Потянуться! Улыбнуться! Всем открыть глаза и встать!
Діти підходять до «озера».
Д/гра «Знайди свою рибку». У воді плавають рибки з цифрами. Дітям потрібно знайти рибку з правильною відповіддю на приклад.
Вправа на розвиток тривалого плавного видиху «Чия квітка швидше?». Діти дмухають парами на лотоси з пластиліну.
Пальчикова гра «Жабки».
Две веселые лягушки
Ни минутки не сидят.
Ловко прыгают подружки
Только брызги вверх летят.
Артикуляційна гімнастика, масаж «Камінці».
Вправа на розвиток слухової уваги і фонематичного слуху «Пісенька жука і змії».
Д/гра «Розклади вірно» на диференціацію звуків ж-з в словах. Діти розкладають предметні картки.
Діти йдуть в гості до гнома.
Под грибом – шалашик-домик,
Там живет веселый гномик.
Мы тихонько постучим,
В колокольчик позвоним.
Виконують вправу на координацію мовлення з рухом «Гном».
Кто живет под потолком?
– Гном!
У него есть борода?
– Да!
А манишка и жилет?
– Нет!
Как встает он по утрам?
– Сам!
Кто с ним утром кофе пьет?
– Кот!
И давно он так живет?
– Год!
Кто с ним бегает по крыше?
– Мыши!
Он капризничает, да?
– Ни-ког-да!
Ну и как его зовут?
– Скрут!
Діти загадують на чарівні камінці свої бажання, він обіцяє зберігати їх, бажає успіху в шкільному навчанні.
Підсумок заняття.
Промелькнут деньки, и вскоре,
Предстоит учиться в школе!
Пусть все сложится чудесно
И живется интересно.
Заняття цікаве, насичене, багато методів і прийомів. Грамотно продумане створення середовища для реалізації поставленої мети, підібрані матеріали. Але оформлення конспекту в мене викликало здивування… Мета українською, а вірші російською. Для мене цей момент залишився незрозумілим…
Інтегроване заняття підготовчої групи до школи сприяє вирішенню поставленої мети.Ігри в чарівній країні допомагають формуванню певних навичок.Тільки не розумію,чому вірші російською мовою…