mail@urok-ua.com

Подорож по місту Геометричних Фігур.

Автор: Вчитель-дефектолог Фільченкова Лариса Іванівна

Screenshot_31Конспект спеціально організованої діяльності для дітей старшої групи з ЗПР «Подорож по місту Геометричних Фігур» за програмою «Віконечко» (розділ «Цікава математика»). На занятті закріпляються навички класифікації геометричних фігур за кольором, розміром, формою, співвідношення геометричних фігур за ознаками подібної. Удосконалюються навички орієнтування на площині і в просторі. Розвивається зорово-моторна координація, окомір, зв’язок між лівою і правою півкулями. Розвиваються здібності до образно-асоціативного сприймання.


 

ТЕМА: Подорож по місту Геометричних Фігур

МЕТА: Закріпити знання про геометричні фігури

ЗАДАЧІ

КОРЕКЦІЙНО – ОСВІТНІ:

– закріпляти навички класифікації геометричних фігур за кольором, розміром, формою, співвідношення геометричних фігур за ознаками подібної;

– удосконалювати навички орієнтування на площині і у просторі;

– вправляти дітей в усному рахунку;

– закріпляти навички порівняння та зрівнювання множин;

– вправляти у відгадуванні загадок.

КОРЕКЦІЙНО – РОЗВИВАЛЬНІ:

– активізувати мовну діяльність дітей;

– закріпляти навички узгодження іменників з прикметниками у роді, числі;

– розвивати зорову і слухову увагу, словесно – логічне мислення;

– розвивати зорово – моторну координацію, окомір;

– розвивати зв’язок між лівою і правою півкулями;

– розвивати здібності до образно – асоціативного сприймання.

КОРЕКЦІЙНО – ВИХОВНІ:

– розвивати у дітей навички навчальної діяльності;

– вчити підпорядковувати свої дії інструкціям;

– розвивати навички взаємодії один з одним.

ОБЛАДНАННЯ

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ:  стежка  з  геометричних фігур, картки – загадки, д/г «Яка казка заховалась?», набори будівельного конструктора (кулі, куби, циліндри, конуси) та площинних геометричних фігур ( квадрати, круги, трикутники, прямокутники), магнітна дошка, стільці з геометричними фігурами, картки – квіти з геометричних фігур, дипломи, малюнок «Місто Геометричних Фігур», скринька.

РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ: набори геометричних фігур (трикутники, круги, квадрати, овали), квитки – геометричні фігури, математичні планшети з наборами різнокольорових резинок, картки – завдання для самостійної роботи, олівці, картки «Гойдалки».

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

– Діти, станьте, будь ласка, у коло. Я дуже рада бачити вас. Давайте візьмемося за руки, подаруємо один одному посмішку. А тепер подаруйте посмішку нашим гостям.

– Ви любите подорожувати?

– Сьогодні ми відправимось до міста Геометричних Фігур.

–  Як ви думаєте, чому воно так називається?

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Д/в «Чарівна стежина»

– Щоб потрапити до міста Геометричних Фігур потрібно пройти ось по цій стежці із геометричних фігур. Скажіть, з яких геометричних фігур викладена стежка. А іти можна лише по зелених трикутниках.

Screenshot_23

  1. Д/в «Придбайте квиток і займіть своє місце»

– Ось і місто Геометричних Фігур.

Screenshot_24

Ви готові подорожувати по ньому?

– На чому можна подорожувати?

– Що потрібно, щоб вирушити у подорож?

– Діти, серед великої кількості різних за розміром та кольором геометричних фігур – квитків придбайте квитки, якщо відомо, що квитки – не круги, вони не маленькі за розміром, вони не червоного і не синього кольору.

Screenshot_25

– А тепер займайте місця. Ваше місце – стільчик, на якому зображена така ж за кольором, розміром і формою геометрична фігура.

– Всі зайняли свої місця? Отже, вирушаємо у подорож по місту Геометричних Фігур.

  1. Д/в «Геометрична гойдалка»

– Ви любите гратися на дитячих майданчиках? Геометричні фігури теж. У них на майданчиках є пісочниці, гірки. Але найбільше жителі міста люблять гойдатися на гойдалках.

– З лівого боку на гойдалку посадіть три круга. На праву сторону посадіть квадратів  на один менше, ніж кругів.

Screenshot_26

– Скільки кругів? Квадратів? Чого більше? Менше?

– Що можна зробити, щоб кругів і квадратів стало однаково?

  1. Д/г «Яка казка заховалась?»

– Ви любите казки? Яка казка улюблена?

– У місті Геометричних фігур теж люблять казки. Але їхні казки заховались у геометричні фігури.

– Давайте разом з вами відгадаємо, які казки люблять геометричні фігури.

Screenshot_27

Screenshot_28

– Поясніть, чому ви вирішили, що це саме такі казки?

  1. Д/г «Збудуємо будинок»

– У місті Геометричних Фігур , як і у кожному місті, багато будинків. Вони схожі на різні геометричні фігури. І під час їх будівництва використовували геометричні фігури. Давайте для жителів міста збудуємо ще один будинок.

– Подивіться на будівельний матеріал. Давайте відберемо фігури, з яких можна збудувати будинок.

– Які фігури підійдуть для будівництва? Це куби, вони об’ємні, у них є кути, ребра, грані. одна грань куба – квадрат.

– Чим куб відрізняється від квадрата?(Квадрат плоский,  куб – об’ємний).

– Чим куб відрізняється від кулі?(У куба є кути, він не може котитися).

– Що є спільного у куба і кулі?( Вони об’ємні).

– Чому із кубів зручно будувати?(Вони не котяться, вони об’ємні).

– Почали будувати будинок!

– Із яких фігур будували будинок?( Із кубів, прикрасили циліндрами і конусами).

– Ким ви були під час будівництва будинку? Хто такі будівельники?

– Добре попрацювали, а тепер час трішки відпочити.

  1. Фізкультурна хвилинка

«Ми усі фігури знаємо,

Бо старанно їх вивчаємо.

Дружно обома руками

Намалюємо їх з вами:

Коло і трикутник,

Квадрат і прямокутник.

Знову коло і трикутник.

Фізкультпаузі кінець.

Хто старався – молодець!»

  1. Д/г «Відгадай загадку – покажи геометричну фігуру»

– Ви любите загадки? Жителям міста Геометричних Фігур теж подобаються загадки. Вони хочуть загадати свої загадки і вам. Загадки про жителів міста – геометричні фігури. (Діти відгадують загадки, а відгадки викладають і демонструють на математичних планшетах).

«Маю я три сторони і три кути.

Чи мене назвати зможеш ти?» (Трикутник)

«В мене ось такі кути.

Вони схожі, як брати.

І чотири сторони

Однієї довжини» (Квадрат).

«На квадрат я дуже схожий,

Маю теж чотири сторони.

Тільки дві з них протилежні –

Однієї довжини,

А сусідні – різні» (Прямокутник).

«Я без сторін і без кутів,

Як звуся – відгадай!

І на малюнках дітлахів у сонечку впізнай» (Круг).

– Чи можна на планшеті викласти круг?

– Молодці! Відгадали всі загадки!

  1. Самостійна робота «Назви і порахуй геометричні фігури»

– Геометричні фігури приготували для вас ще одне завдання.

– Як називаються ці геометричні фігури?

– Порахуйте, скільки їх намальовано, позначте  цифрою або відповідною кількістю крапочок.

  1. Д/г «Квіти з геометричних фігур»

– Діти! Подивіться, що це?(Скринька).  Вона закрита. Як можна її відкрити?(За допомогою ключа або кода). Але я його забула. Допоможіть мені пригадати його. Код заховався у геометричних квітах, які ростуть на клумбах міста. Для того, щоб його розгадати, потрібно у кожній квітці знайти зайву геометричну фігуру.

– Подивіться ось на цю жовту квітку. Поясніть, чим фігури геометричної квітки схожі і чим відрізняються.(Всі фігури одного кольору, але різної форми – серед жовтих овалів є один круг. Таким чином, зайва геометрична фігура – жовтий круг).

– Раз! Два! Три! Працювати почали!(Діти  виконують завдання, визначаючи зайву фігуру у квітці і викладають її, знаходячи таку ж у геометричному наборі).

Screenshot_29

–  Перевіряємо, чи вірно ви підібрали код до скриньки.(На дошці виставляються картки з геометричними квітами, діти по черзі пояснюють свій вибір).

Screenshot_30

– Скринька відкрилась!Ви вірно відгадали код! Що в ній? (Частування  – печиво різної геометричної форми.)

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

– Ви сьогодні були старанні, уважні, тому і впорались з усіма завданнями.

– Які завдання були вам цікаві? Які складні?

– З якими завданнями ви впорались швидко?

– Оцініть свою роботу на занятті. Якщо у вас добрий настрій, вам було цікаво,у вас все виходило – підніміть руки вгору. Якщо у вас щось не виходило – опустіть руки вниз.

– Жителі міста Геометричних Фігур хочуть вам подякувати і нагородити дипломами за успішне, творче виконання цікавих завдань.

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Вдало підібраний матеріал Ларисою Іванівною з впевненістю можу затверджувати сподобався її вихованцям.Всі ігри зрозумілі і доступні, дуже цікаві для малюків.Ребуси, загадки завжди будуть безпрогашним варіантом в проведенні занять і уроків.

  2. Подорож по місту Геометричних Фігур – вдала ідея проведення заняття. Гра у навчальному процесі, безумовно, створює мотивацію, близьку до природної, збуджує інтерес, підвищує рівень навчальної праці, розвиває комунікативні навички вихованців. Спасибі!.

  3. Велике спасибі за таке цікаве, насичене заняття. Діти захоплені відразу і до кінця. Робота в колективі дуже згуртовує дітей. Матеріал підібраний цікавий. Подальших творчих успіхів!

  4. Вчені вже давно довели, що ігри – це дуже ефективний спосіб навчання дітей. У дошкільному віці навчальні та розвивальні ігри підвищують інтерес дитини до навчання, а в подальшому – до вивчення усіх шкільних предметів.
    У розробці заняття в ДНЗ Лариса Іванівна використовує саме ігрові методи та прийоми. Дуже придумано підібрана авторкою наочність. Впевнена, що дітям на такому занятті було дуже цікаво. Дякую!

  5. Урок-подорож, яскравий, цікавий, динамічний, не дає засумувати чи відволіктися учням. Захоплююча подорож, що діти і не сприймають як урок, а швидше як гру. В такій атмосфері маленькі учні дійсно розвиваються і навчаються творчо і цікаво. Дякую)

  6. Чудову подорож організувала Лариса Іванівна! Всі завдання відповідають віковим особливостям дітей,формують їх просторову уяву, вчать мислити, аналізувати, шукати аналогії та вімінності, одним словом РОЗВИВАЮТЬ. Побільше подібних занять нашій малечі!

  7. Мандрівка по по місту Геометричних Фігур з таким екскурсоводом, як Лариса Іванівна, сприяла розвиткові уяви і фантазії, мови і мислення, інтересу учнів до вивчення предмету математики через багато дидактичних ігор, застосованих на уроці: «Яка казка заховалась?», «Збудуємо будинок», Відгадай загадку – покажи геометричну фігуру». При цій подорожі відбувалося все те, що супроводжує кожну справжню подорож – придбання квитків, яскраві враження, позитивні емоції під час відкривання скриньки ( гра «Квіти з геометричних фігур» )та частуванням печивом різної геометричної форми! Дякую.