Портфоліо шкільного методичного об’єднання природничих наук – планування та аналітична звітність
Автор: Керівник ШМК природничих наук, вчитель фізики, астрономії, інформатики Бєлікова Ірина Євгенівна
Пропоную Вам документи планування та аналітичної звітності роботи шкільної методичної комісії (ШМК) природничих наук. Цей матеріал може бути використаний як приклад оформлення звітної та аналітичної документації роботи ШМК (МО).
Кожна ШМК (МО) готує аналіз роботи за минулий навчальний рік, використовуючи декілька форм звітності. Вчителі представляють свої досягнення за темами самоосвіти на засіданні методичної комісії (методичному об’єднанні), вчителі, які атестуються висвітлюють їх на науково-методичних чи педагогічних радах. Іноді вони залишаються тільки на папері.
Щоб цього уникнути я пропоную Вашій увазі майже нову форму представлення результатів роботи ШМК – портфоліо ШМК (МО). Портфоліо може містити таки розділи: 1.Позакласна робота з предмета. 2.Елективні й профільні курси: практика створення і реалізації. 3.Освоєння нових педагогічних технологій: теорія і практика. 4.Організація дослідницької роботи з учнями. 5.Розвиток предметних і загальнонавчальних умінь і навичок на уроках. 6.Практика організації самостійної діяльності учнів на уроках. 7.Практичні й експериментальні роботи на уроках. 8.Оцінювання знань і досягнень учнів. 9.Домашні завдання. Ми зробили їх цікавими. 10.«Традиційні» і «нові» засоби навчання. 11.Виховання учнів засобами предмета.
Список тем залишається відкритим для і Ви маєте змогу вибирати, доповнювати та розкривати будь-який аспект своєї діяльності. Результати діяльності моєї методичної комісії природничих наук представлені у даній розробці. У кожної ШМК (МО) може вийти унікальний варіант портфоліо.
У кінці навчального року на педагогічній раді була представлена презентація портфоліо роботи, підпорядкованого мені ШМК. Учителям інших методичних комісій та об’єднань було запропоновано дати оцінку роботи колег. Таким чином, нам вдалося визначити та розкрити цікаві знахідки, які всі вчителі взяли собі на озброєння. Головним виявилося те, що досвід був продемонстрований усьому педагогічному колективу. Педагоги при атестації змогли представити портфоліо як документальний доказ участі у вирішенні актуальних завдань навчального закладу, результативності у професійній діяльності.
Перелік документів планування та аналітичної звітності роботи шкільної методичної комісії може бути використаний для оформлення звітної та аналітичної документації роботи з будь-якого предмету. Чудовий насичений матеріал. Вказані і табличні показники, і графіки побудовані. Дякую.
Планування роботи методичного об’єднання потребує серйозного підходу, врахування індивідуальностей педагогів, їх потреб. При вдалому плануванні робота всіх стає результативнішою, досягнення вищими. Дякую за Ваш досвід.
Виходячи із сучасних вимог, робота педагога в методичних об’єднаннях визначає основні шляхи розвитку його професійної компетентності. План роботи даного методоб’єднання складено відповідно до вимог, творчо. В “Портфоліо” сподобались звіти кафедр про проведену роботу.