Портфоліо вчителя
Портфоліо вчителя – це набір певних матеріалів, що демонструють уміння вчителя вирішувати завдання своєї діяльності як професіонала, вибирати тактику та стратегію професійного розвитку та росту педагога і призначений для оцінки рівня професіоналізму вчителя.
Портфоліо вчителя являється одним з найсучасніших методів оцінки педагога. Завдяки портфоліо ми можемо представити та проаналізувати результати педагогічної діяльності вчителя в таких сферах як: навчальна, методична, творча, позакласна діяльність, дослідницька діяльності. Це є основна мета створення власного портфоліо.
Також будь то портфоліо вчителя початкових класів чи портфоліо вчителя математики, його цілю є представити результати роботи по самоосвіті вчителя, характер діяльності, прослідкувати професійний творчий ріст, здатність формувати навики самооцінки.
Важливо відмітити, що немає ніякого єдиного зразка оформлення портфоліо вчителя, Переліку необхідних документів, які наприклад повинні входити до портфоліо вчителя історії чи вчителя фізкультури не існує і не може існувати. Портфоліо повинен відображати субєктивну позицію вчителя, як професіонала, який вміє вирішувати поставлені на нього задачі завдяки своїм професійним знанням та вмінням.
Однак слід виділити деякі розділи потфоліо, які зазвичай є присутні, це:
- Загальні відомості про вчителя;
- Результати педагогічної діяльності;
- Результати науково-методичної діяльності;
- Результати позакласної діяльності;
- Результати діяльності в якості класного керівника;
Однак повний склад портфоліо педагога залежить від задач, які ставить перед собою сам вчитель.
Об’єм портфоліо загалом повинен складати 30 – 70 сторінок формата А4 друкованого тексту.
Портфоліо являється важливою складовою, що забезпечує мотиваційну основу для самовдосконалення та підвищення професійних умінь та навиків педагога, накопичення ним необхідної інформації для підвищення чи підтвердження ним кваліфікації вчителя.
Портфоліо вчителя – це… педагогічні інновації , освітні маршрути, робота над собою , технології навчання . фіксування результатів , оцінка власних досягнень , любов до професії . імпульс до активності ,об`єктивний погляд на себе.
Щось нове для себе я не відкрила і не побачила.Шаблони занадто дитячі.Інформація про портфоліо застаріла.Можна знайти більш щось сучасніше та оригінальніше.Дякую
Дійсно, шаблони яскраві, насичені малюнками. Але, вважаю, що портфоліо – це документ, а не размальованка. На мою думку, таким може бути портфоліо дитини, учня, але не педеагога.
Портфоліо – це візитна картка педагога. Воно повинно бути у кожного учителя. А якщо ще й естетично оформлено, то це тільки +.Портфоліо повинно систематично оновлюватись та поповнюватися, інакше робота вчителя (та й його розвиток і самовдосконалення) стоїть на місці. Дякую за цінні матеріали!
Дуже цікавий і цінний матеріал , як скласти портфоліо вчителя для атестації,це велика допомога. Ладно. Але як же бути з підготовкою до творчих уроків? Де взяти час для цього? Бо треба 30-70 сторінок надрукувати, але це півбіди.Треба це все оформити думками,стилістично тощо.А говорять , що нас розгружають. Хіба? Це все рекомендують ті науковці,котрі в школі ніколи не працювали і не знають ,що це таке.Соромно за тих ,хто ,захищаючи свої наукові звання ,не думає про вчителів.А потім говоримо ,чому мало молодих вчителів,а саме тому,що рубають під корінь вчителя. Бо вони,науковці ,не знають,скільки треба часу ,щоб щось придумати оригінальне,а потім .щоб це реалізувати. Вибачте за різкість ,це крик душі на захист простого шкільного вчителя, що сіє в душах учнів “добре,вічне”.
Матеріал “Портфоліо вчителя” багатющий! Для сучасного вчителя портфоліо обов’язкове: паперове чи електронне. Як чудово представити своє портфоліо разом з учнівським на виставці” Сучасна освіта…” Всім творчим колегам низький уклін.
Шаблони портфоліо – чудові, адже завдяки ним ми можемо представити та проаналізувати результати своєї діяльності в таких сферах як: навчальна, методична, творча, позакласна діяльність, дослідницька діяльності. Дякую!!!
Як на мене, змушувати вчителя на сучасному етапі розвитку ІКТ друкувати папки по 70 листків А4 – це знущання. Творчий, креативний вчитель може дуже гарно висвітлити свій досвід роботи на блозі чи сайті, не витративши на друк кошти.