Урок алгебри в 8 класі
Повторення матеріалу вивченого в 7 класі.
«Цілі вирази»
Автор: вчитель математики та інформатики Царук Єлизавета Олександрівна
Тема: Повторення матеріалу, вивченого в 7 класі з теми «Цілі вирази»
Мета: повторити означення «цілі вирази», правила обчислення значення числового виразу; розвивати в учнів пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати в учнів охайність при оформленні записів в робочому зошиті.
Тип уроку: Повторення і систематизація знань і вмінь.
Обладнання: підручник, зошит, картки з завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання.
Літо ви відпочивали,
Правила позабували,
Зараз з вами, мої діти
Зможемо все повторити.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація учнів
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Встановлюються зв’язки між попереднім матеріалом та матеріалом, який буде вивчатись в 8 класі. Ведеться діалог з учнями.
Задаються питання:
- Що є числовим виразом?
- Що є виразом зі змінними?
- Як знаходити значення числового виразу?
ІV. Закріплення знань та вмінь
Виконання усних вправ
- Прочитайте словами вирази зі змінними, записаними на дошці
а) 5+х, б) у:7; в) 2ах; г) (х-9)·3
- Прочитайте вираз словами:
х+у – (сума чисел х та у);
b-c – (різниця чисел b та c).
Виконання письмових вправ
- Для трьох рядів даються картки з встановленням відповідності формул скороченого множення (завдання на швидкість)
- Запишіть:
а) суму числа х та числа протилежного у;
б) різницю числа s і числа, протилежного –t;
в) добуток найбільшого від’ємного цілого числа і суми чисел х та у.
- Складіть три вирази із числа 7 та змінних х та у.
- Складіть два вирази із чисел 78, 90 та змінної у.
- До частки чисел 8 та 9,3 додайте добуток чисел 6,3 і 8,6.
- Сторони трикутника дорівнюють а см, х см, 7 см. Запишіть у вигляді виразу периметр трикутника.
- Купили 8 кг огірків по а грн. за кілограм і 10 кг перцю по х грн. за кілограм. Запишіть у вигляді виразу вартість покупки.
- Довжина прямокутника дорівнює n м, а ширина на p більша. Запишіть у вигляді виразів периметр та площу прямокутника.
- Підсумок уроку – монолог вчителя з дітьми. Виставлення оцінок в журнал та щоденники учнів.
VI. Домашнє завдання записується на дошці.
Згодна з попереднім коментарем: кількість завдань зовсім недостатня для повторення теми “Цілі вирази”. Мають місце бути на уроці різні форми роботи: у парах, групах; самостійна робота на перевірку уровня закріплення знань з теми. Не вказана форма оцінювання. Вважаю, урок потребує корекції.
Звичайно, це перша тема курсу алгебри 8 класу, учні багато чого забули за літо, але кількість завдань, рівень завдань зовсім не відповідають можливостям восьмикласників. Я так зрозуміла, що фронтальна робота є основним видом навчальної діяльності, а значить переважна частина учнів класу залишаться пасивними учасниками навчального процесу.