mail@urok-ua.com

Повторення вивченого матеріалу (букви бе, ге, че). Формування читацьких вмінь.

Автор: вчитель початкового навчання Ульянченко Ольга Миколаївна

Screenshot_27Урок на повторення вивченого матеріалу. Хід уроку побудований ефіром (студіями дитячих телеканалів). Представлено 5 студій. На кожній із них діти виконують різноманітні завдання, за допомогою яких і перевіряється вивчення матеріалу.


 

 Повторення вивченого матеріалу. Формування читацьких вмінь

1 клас

         Мета. Формувати ключові компетентності:

  • вміння вчитися – організовувати робоче місце, закріплювати вміння учнів читати зв’язні  тексти, відповідати на запитання   по   змісту, аналізувати вчинки  дійових осіб.
  • соціальну компетентність – продуктивно співпрацювати самостійно в парі та групі;
  • здоров’язбережувальну компетентність – знати правила безпечної поведінки на уроці. Виховувати почуття доброзичливості.

Формувати предметну ІКТ компетентність:

  • навчити грамотно формулювати запитання й аналізувати відповіді;
  • розвивати творче мислення і пізнавальний інтерес;
  • закріпити вивчене, навчити грамотно формулювати запитання й робити висновки з отриманої інформації;
  • виховувати наполегливість, дбайливе ставлення.

Особливості проведення уроку. Урок розроблено з використанням мультимедійної презентації, інтерактивних технологій.

Обладнання. Підручник «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури 1,2 клас» (Т.В. Стус, О.В. Лущевська), картки, мультимедійна презентація, букви,  мікрофон.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель.

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром

Діти.

– Встало сонце, посміхнулось

– Добрий день, добрий день.

Усі люди посміхнулись

Добрий день, добрий день

  1. Вступне слово

Сьогодні у нас не просто урок.

Ведуча. В ефірі урок-мандрівка студіями дитячих телеканалів, яка розпочинається в 1-А класі спеціалізованої школи №27 і з вами сьогодні не Катя Осадча, а Здоровець Аріша.

Вимовимо девіз  і дізнаємося у яких студіях побуваємо

Девіз: Ми прийшли знання здобути,

Хочем грамотними бути.

Ведуча. Ми побуваємо у різних студіях на дитячому телеканалі і там повторимо букви, які вивчали на попередніх уроках.

Нас чекають різні цікаві завдання, а також закріпимо уміння читати та відповідати на запитання.

П л а н : Студія «Срібна куля»

Студія «У гості до книжки»

Студія «Юні диктори»

Студія «Театральна»

Студія «Художники і фантазери»

Діти, що ви очікує від сьогоднішнього уроку? (Що буде цікаво, весело, повчально)

Психологічне налаштування на урок

Я бажаю вам гарного настрою, щоб вам легко і успішно працювалось. Працювати будем дружно, злагоджено тому, що сьогодні діють такі правила:

–  Правило піднятої руки

– Співпраця у групі

– Вміння слухати іншого

– Активно і творчо працювати

ІІ. Cтудія «Срібна куля»

Ведуча. Розпочинаємо із студії «Срібна куля».

  1. Перше наше завдання гра «Розмова лісу».

Вітерець у лісі – ш-ш-ш.

Повзе вуж у траві – с-с-с.

Пролетів жук – ж-ж-ж.

Заспівав комарик – з-з-з.

Забриніла бджілка –дж-дж-дж.

  1. Ну а друга вправи для гарного і швидкого читання-чистомовки.

Ма-ма-ма – ось прийшла… (зима)

Оз-оз-оз – надворі … (мороз)

Ло-ло-ло – снігу …(намело).

Молодці.

  1. І останнє наше завдання студії «Срібна куля» вивчення вірша Платона Воронька «Падав сніг на поріг» за допомогою мнемотехніки. Нагадую я один раз розповідаю вірш за допомогою малюнків, а ви дивитися і поєднуєте з картинкою. Після того, як я розповім ви всі хором мені його повторите. Слухайте уважно.

Падав сніг на поріг,  кіт зліпив собі пиріг,

Поки смажив, поки пік, весь пиріг водою стік.

Кіт не знав, що на пиріг треба тісто, а не сніг.

Screenshot_28

Прослухавши вірш, давайте спробуємо всі разом повторити його. Дуже добре. Ви розумники. Тому можемо переходити до наступної студії «У гості до книжки»

ІІI. Cтудія  «У гості до книжки»

  1. Ведуча. У студію нас пропустять, коли ви відгадаєте загадку.

Ведуча. У воді плаває, по землі ходить,

А з хатини не виходить.

Живе спокійно, не спішить,

Вона ніколи не біжить,

Під панциром без страху

Гуляє …(черепаха)

Так це черепаха, а як ви здогадалися? Молодці.

– Розгляньте малюнок черепахи на дошці. Давайте опишемо її за допомогою питання яка? вона (сумна, маленька, зелена). На дошці ми бачимо речення. Давайте його прочитаємо

– Повзе, як черепаха.

Діти, як ви розумієте цей вислів? (дуже повільно)

  1. «Хвилинка-цікавинка»

А ще послухайте невелику хвилинку- цікавинку про черепаху. (Читають Єгор Коломієць і Катя Козловська).

  1. Словникова робота

Діти, розгорніть хрестоматію на сторінці 22. Сьогодні ми з вами прочитаємо вірш Оксани Лущевської «Черепашенята».

В цьому вірші є слова, які не дуже зрозумілі. Це бідкаються, гукають, втішилися, купалося, ховалося, задрімала.

А як ви гадаєте, що означають слова бідкаються (непокоїтися, скаржитися, жалітися; а втішилися (зраділи).

  1. Читання вчителем

Покладіть голову на руки і послухайте.

  1. Читання вірша дітьми

А зараз ви прочитаєте увесь вірш «бджілками». Молодці.

Наступне завдання прочитати вірш, але перші три стопчики хором, а наступні три за допомогою вправи «Земля –Небо», тобто коли я кажу земля ви читаєте, а коли небо, дивитися вгору. Все зрозуміло. Розпочинаємо.

Молодці.

І залишаючи цю студію скажіть, який звук тут зустрічався найчастіше. (Ч)Так, правильно, це з звук Ч, а що ми знаємо про букву Че.

Діти, подивіться на ці книги в них можна прочитати про черепаху. А кого з вас зацікавила тема про черепах, ви можете взяти книги про неї у нашій бібліотеці.

Молодці. Тепер ми можемо трішки відпочити.

  1. Зараз ми з вами проведемо рухливу вправу «Совенята», потрібно повторювати за ведучим.

Сплять маленькі «совенята»

Раз – розкрили оченята.

Подивилися навколоScreenshot_29

Потім вгору і додолу.

Оченята – блим, блим, блим.

Відпочити треба їм.

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята

Совенята будуть спати

А ми –далі  працювати

Відпочили, тому можна переходити до наступної студії,

Ведуча: Наступна студія «Художники і фантазери»

ІV. Студія  «Художники і фантазери»

Давайте пофантазуємо і пограємо в гру «Дід-буквоїд». Вставте пропущені букви для відновлення слів у реченні.

Я д…ж…  л…бл…  ч…т…т…  к…зк…( Я дуже люблю читати казки)

Молодці. А так, як ви любити читати казки давайте складемо пазли і дізнаємося, що це за казка чи мультфільм.

Для виконання цього завдання потрібно об’єднатися в групи за малюнками прикріпленими у вас на одязі. Будь ласка, об’єднайтеся. В кожній групі є командир групи в якого малюнок, який прикріплений на одязі намальований на жовтому фоні. Тільки він має право звітувати про закінчення роботи, правилом піднятої руки. Командири підніміться, щоб вас побачила ваша група. Давайте спочатку пригадаємо правила роботи в групі.

Отож розпочинаємо роботу.

Група №1. Білосніжка та семеро гномів

Група №2. Бременські музиканти

Група №3. Бембі

Група №4. Баранчик шон

Група №5. БуратіноScreenshot_30

Група №6. Бетмен

Всі групи справились із завданням, молодці. А тепер скажіть, що спільного ви помітили у всіх цих назвах казок і мультфільмах. (Так, правильно це звук«Б»), давайте згадаємо, що ми знаємо з попередніх уроків про цю букву. Дуже добре, молодці. Можемо переходити до наступної студії.

Ведуча. Наступна студія «Театральна», зараз ми з вами побуваємо в театрі.

V. Студія «Театральна»

Студія ця не проста, адже саме тут ви зможете бути артистами. Казка «Ходить гарбуз по городу». Діти, скажіть, а як звати в цій казці головного героя (Гарбуз), а на який звук починається це слово. (На звук г, так правильно), а що ми знаємо про букву Ге. Молодці букви запам’ятали, тому і казку можемо подивитися.

Українська народна казка

Ходить гарбуз по городу,
питається свого роду –
“Ой чи живі, чи здорові
всі родичі гарбузові?”

Обізвалась жовта диня,
гарбузова господиня:
“Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові.”

Обізвались огірочки,
гарбузові сини й дочки
“Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові.”

Обізвалася морквиця,
гарбузовая сестриця
“Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові.”

Обізвались буряки,
гарбузові свояки
“Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові.”

Обізвалася квасоля,
а за нею й бараболя
“Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові.”

Обізвався старий біб:
“Я піддержав увесь рід!
Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові.”

Чудовий виступ.

Ну, що ж відпочинемо і проведемо фізкультхвилинку «Опа-опа»

Ведуча. Ну, що ж в театрі побували, відпочили можна переходити до студії  «Юних дикторів» і я запрошую вас на радіо.

VІ. Студія   «Юних дикторів»

До вашої уваги виступ юних дикторів. Вони прочитають вірш Юрка Бедрика «Чай».

Тож, будь ласка, давайте послухаємо дикторів (а саме: Тімура, Полю, Кирила Лопусєва, Ліза, Влада і Діану Тараненко).

  • Діти, скажіть, будь ласка, про що був вірш?( Про чай). Так правильно, а з яким смаком ви запам’ятали чай (з бергамотом, лимонником, жасмином, цитринками, корицею). Молодці. Сідайте.

І на цій гарній ноті про чай ми б хотіла пригостити шановних гостей чаєм із  такими смаками про які розповідали диктори, а також пригостити млинцями, адже саме зараз проходить «Масляна» та вручити невеликі подарунки на згадку про наш урок.

VII. Підсумок.

Ведуча. Наша програма підходить до кінця, з вами була не Катя Осадча, а Здоровець Аріша.

Дорогі діти наша мандрівка по дитячих каналах закінчилася.

  • На якій студії вам найбільше сподобалось?
  • Чи справдилися ваші очікування?(було цікаво, весело)
  • Кому було цікаво?
  • Для кого цей урок був корисним?

Ведуча: Аріша підходить до гостей і запитує: « Чи сподобалася вам наша подорож?»

Я хочу подякувати вам за урок. Ви, молодці. Я пишаюся вами, а попереду нас чекає ще багато нових відкриттів і книжок.

Поверніться до наших гостей і подякуйте їм за те, що вони сьогодні мандрували разом з нами студіями дитячих телеканалів.

На цьому наш урок завершено. Ви можете відпочивати.

Screenshot_31

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Урок творчо продуманий, насичений цікавими завданнями різної складності. Вчитель психологічно налаштовує учнів на продуктивну роботу, підтримує атмосферу емоційного настрою до кінця уроку. Створюється враження, що потрапляєш в нову казку. Молодці вчитель і учні! (Про це говорять фотографії)

  2. Лише по одних фото можна зробити висновок наскільки урок був вдалим та насиченим. Море наочності, мультимедіа. усе продумано. Діткам дуже поталанило мати такого хорошого вчителя. Успіхів вам у вашій творчій справі!

  3. Вчитель використовує «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури 1,2 клас», за допомогою якої знайомить учнів з творчістю сучасних поетів. Дуже вдала ідея зі студіями! Вона дала можливість розкрити особливість кожного твору у цікавій формі. Вивчення вірша Платона Воронька «Падав сніг на поріг» відбулося за допомогою мнемотехніки – чудово! Ольго, приємно бачити на фото Ваших діток! Ви-красуня, і ваші дітки теж!

  4. Ваш конспект уроку цікавий. Чудовий початок! По ходу уроку видно, що діти легко впоралися з проблемною ситуацією. Передбачені і вікові особливості учнів, є і самостійна робота , і аналіз твору, розвиток мовлення на уроці.

  5. Зміст уроку відповідає програмі та завданням уроку. Матеріал уроку сприяв розвитку творчих здібностей учнів. Урок цікавий.Додаю в свою скарбничку мнемотехніку, ніколи не використовувала.Дякую.Успіхів.