Презентація “На шляху до життєвого успіху”

Автор: Практичний психолог Острогляд Анна Сергіївна

Практичний психолог Острогляд Анна Сергіївна

Даний матеріал “На шляху до життєвого успіху”, може бути корисним не тільки для учнів, але й для дорослих. Є багато людей які так і не змогли реалізувати себе ні в професійній діяльності ні в сім’ї. Даний не успіх людей зовсім не свідчить про те, що вони не достатньо освічені. Просто більшість із них живе наче в тунелі “сім’я, бажання виглядати “правильним” для суспільства і робота”. Так минають роки і вже в літньому віці, коли реально дивишся на речі, і у тебе безліч вільного часу, задумуєшся над тим, що можливо, можна було б змінити своє життя на краще. Та вже своє життя не зміниш, і тоді люди починають вчити своїх дітей і внуків “правильно жити”. Більшість відповідає на це “А чому ти не досягла того, що мені радиш?”…
На мою думку, за допомогою даного матеріалу який можна і потрібно використовувати в школі для підлітків, ми зможемо донести учням те, що у кожної людини є рівні права на досягнення успіху, і що досягають вершин тільки ті, хто сильний духом і не здається при перших же невдачах. І що існує багато стереотипів, стосовно того, що досягають успіху тільки ті, у кого є хороші знайомі…Цей стереотип можна зламати, довівши самому собі, що ти чогось вартий, і власним прикладом показувати своїм дітям правильний спосіб життя.


1 СЛАЙД  Кожна людина так чи інакше протягом свого життя весь час ставить перед собою якісь цілі. Всім нам дуже хочеться бути успішними, жити благополучно і забезпечено. Однак далеко не всім вдається досягти своїх цілей, навіть якщо вони і не припускають якісь масштабні досягнення. І справа тут зовсім не в тому, що ми мріємо про щось недосяжне. Справа насамперед у тому, що ми просто далеко не завжди знаємо, як домогтися успіху в житті і досягти поставленої мети, і ми весь час вичікуємо то зручного моменту для своїх дій, то якогось дива, то чиєїсь допомоги. І ми напевно по нашому життю звикли шукати, а не находити… ми весь час шукаємо, шукаємо зручний час, для того щоб досягти чогось, тому що на нашу думку в даний момент у нас не має часу займатись цією справою і відкладаємо на потім, потім знову ж таки шукаємо якусь причину для самовиправдання того, чому у нас щось не виходить. Ми весь час шукаємо… шукаємо. І забуваємо про те, що нам не шукати, а находити потрібно. Находити час, людей які нам допоможуть і підтримують. Наприклад (одного разу бездомний почув розмову між двома заможніми людьми про те, що існує яскраво синій камінь, за допомогою якого можна здійснити всі бажання. І він подумав, що втрачати йому все одно немає чого, тому він вирішив шукати той синій камінь. Він ходив по березі моря і шукав, шукав, шукав. Минали дні, тижні, місяці. І так пройшов один рік, другий, бездомний просто брав камінь дививсь на нього і викидав у море, і одного разу він підняв той синій чарівний камінь і викинув у море… тому що він звик до того, що він шукає, і не задумувався над тим, що можливо, він вже його знайшов)… Так і ми, ми весь час щось шукаємо замість того щоб знайти.

2 СЛАЙД Визначення поняття, що таке успіх? Люди вважають, що успіх виглядає саме так… просто пряма дорога, прямий шлях по якому ідуть успішні люди не прикладаючи ніяких зусиль. А насправді він виглядає так…. Для того щоб щось досягти у нашому житті, потрібно пройти не просту дорогу, на нашому шляху буде відбувається щось не звичне для нас, щось постійно буде збивати із правильного шляху. І для того щоб дійсно досягти успіху, на такий непростий шлях потрібно витратити  не тільки багато часу, але й здоров’я, сил.

3 СЛАЙД Як люди бачать дорогу до успіху. Саме таким як на картинці ми візуально звикли його бачити. Це перш за все людина, яка керує іншими, і на нашу думку це і є успішність. Коли особа досягає успіху в роботі. І ми зовсім забуваємо про те, що людина може бути успішною не тільки в роботі але й в сім’ї. Погодьтеся. Людина яка успішно вийшла заміж теж є успішною. Адже в неї може бути все, хороший чоловік, люблячі діти і приваблива робота. Тому успіх не має одного визначення, у нього їх безліч. Наприклад, успіх – це удача в досягненні чого-небудь. Успіх – це є хороші результати в сім’ї, роботі, навчанні. Успіх є основою успішної людини – яка заключає в собі успіх. Ми самі пробиваємо собі місце під сонцем, і тільки ми вирішуємо бути нам успішними чи ні, і ми вирішуємо на якому етапі ми будемо успішні чи то в сім’ї чи в роботі.

4, 5 СЛАЙД Із чого складається життєвий успіх. Успіх, це перш за все здоров’я. Буде здоров’я-добитися можна всього. Для того щоб досягти бажаного, потрібно багато працювати, працювати над тим, що дійсно нас привалює. І в чому саме ми хочемо бути успішним. Наступне це привички. Сюди можна внести те, що якщо ти хочеш чогось досягти, як мінімум не потрібно вживати часто алкогольні напої, курити і т.д Коли ви досягнете успіх – матеріальне благополуччя вам гарантовано. Потрібно не просто напролом іти до своєї мети а вміти злагоджувати всі конфлікти які траплятимуться на нашому шляху, ваше вміння «викручуватись» із будь-яких ситуацій допоможе вам стати успішнішим. Здібність до якоїсь справи у будь-якому випадку у вас повинна бути, якщо не буде здібностей, буде мала ймовірність того, що ви чогось досягнете. І звичайно віра, без якої нічого не можна досягти. На вашому шляху траплятимуться неприємні ситуації, через що не захочеться нічого, ні успіху, ні грошей, ні роботи. І тільки віра в те, що ви зможете щось змінити і зробити допоможе вам у вашому житті.

6 СЛАЙД Якості особистості, які сприяють життєвому успіху, це перш за все активність. Активно братися за справу і виконувати її до кінця. Наступне – цілеспрямованість, це не менш важлива якість людини у досягненні будь чого. Напевно, це є найважливіша якість, без якої далеко не поїдеш. У будь-якому випадку без самоосвіти нічого не вийде. Ти навіть не складеш іспит на відмінно без додаткової інформації. Відповідальність . Цією якістю не кожна людина володіє, тому що саме через це, можна побачити яка людина є насправді.

7 СЛАЙД «Ситуація успіху» – прагнення до успіху є спосіб подолання неуспіху. Тому не буває ситуацій, якими ми просто б користувалися, це ми, створюємо ситуацію, яка вигідна або не вигідна для нас.

8 СЛАЙД Що заважає нам досягти успіху? По-перше, те,  що  ми з сумом говоримо, що ось, мовляв, так хотілося, але не вийшло… І, щоб виправдатися перед собою і оточуючими, твердим, що шлях до щастя і успіху прокладений лише для обраних. Іншим же залишається задовольнятися малим, мовляв що не дано, то не дано. Такими фразами ми просто виправдовуємо себе, насправді, нам просто зручно жити в такій «оболочці» і все життя обговорювати тих, хто чогось досягнув за тими чи іншими можливостями. А час іде, моменти не підвертаються, дива не відбувається, і допомагати ніхто не поспішає. І надія тане, мета віддаляється, стає розмитою, і успіх зовсім зникає десь за обрієм, перетворюючись на нездійсненну мрію. По-друге,  життя проходить мимо нас, час – це єдине, що людина не може ні змінити ні поміняти. І замість того, щоб витрачати його з користю, іноді, ми просто тратимо його в пусту…

9 СЛАЙД Звички, які заважають досягти успіху. А заважають нам наші звички. І перш за все, це лінь. Лінь піднятися з дивану і піти на роботу (навчання), лінь почитати книгу, займатися самоосвітою і т.д. Не зібраність також є поганою звичкою у нашому повсякденному житті… Не виконання будь-яких обов’язків  – ми просто збираємо їх в один мішок, і тягнемо по життю непотрібний нам тягар, який просто можна випорожнити.

10 та 11 СЛАЙД Хто допомагає досягнути успіху? Перш за все, окрім вас самих, вам мало хто допоможе, ви кувальник свого життя і своїх проблем, так куйте їх правильно. У житті без самоосвіти не можливо і ми це вже обговорювали. Друзі нам потрібні, навіть якщо вони нас підставляють, ми все одно повинні їх цінувати через те, що завдяки їх ми стаємо сильнішими. І якщо на вашому шляху зустрічатимуться хороші люди – вони подарують вам хороший настрій. Якщо підлі – то вони зроблять вас мудрими. Найкращі люди – подарують вам приємні спогади. Тому, якщо ви будете робить правильний висновок по життю, вам буде простіше жити. Вчителі і батьки, це ті люди які вас вчать писати, читати, рахувати і намагаються підготувати вас до позашкільного життя, саме вони вас вчать бути вихованими і людяними. У батьків і вчителів одна мета – навчити вас, виховати і підтримувати у тяжку хвилину.

12 СЛАЙД Що необхідно змінити щоб досягти успіху. Перш за все змінити ставлення до виконання будь-якого завдання, підходити до його вирішення більш відповідально. Користуватися допомогою батьків і вчителів тому що вони зацікавлені в тому, яке буде ваше майбутнє.  Займатися самоосвітою без неї нікуди не підеш. Боротися зі шкідливими звичками тому що вони вас не до успіху приведуть а скоріше до не успіху.

13 СЛАЙД Якщо ми ставимо перед собою мету, і хочемо як найшвидше її досягти, то потрібно запитувати себе «А що я зробив сьогодні, щоб стати ближче до мети?» Адже у успішних людей девіз “Домогтися успіху, йти до кінця!”, А у більшості людей – “Досягну успіху, якщо буде зручний момент”. Успішні люди діють, а інші вичікують. Успішні йдуть вперед, а інші або тупцюють на місці, або, зіткнувшись з якоюсь перешкодою, повертають назад замість того, щоб встати і іти далі.

14 СЛАЙД. Дякую за увагу.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 коментарів

 1. Дуже сподобалася презентація. Подано зрозумілою для підлітків мовою. Багато чудових образів, яки доповнюють зміст, питання дають можливість міркувати. Дякую

 2. Сподобалась презентація!Змістовна, нескладна для розуміння, яскрава. Дякую.

 3. Змістовний і цікавий матеріал, але, на жаль, не можу завантажити презентацію( Допоможіть, будь ласка!

 4. Анна Сергіївна створила презентацію, яку можна роздрукувати і користуватися кожного дня, адже нам щось заважає, або бракує часу, або лінь. Презентація направлена на те, щоб учні обирали самі свій шлях:чи піднятися з дивану, чи лежати лежма цілий день, міркувати над тим, що ти зробив сьогодні для завтра, щоб стати ближче до мету, а отже і до успіху. Презентація на відмінно! Успіхів вам у роботі!

 5. Мені сподобалась презентація,визначено всі критерії на основі яких людина може досягти успіху.

 6. Даний матеріал “На шляху до життєвого успіху” Анна Сергіївна спонукає до роздумів про життя, успішність. Своєю вірою ми створюємо реальність в якій знаходимось. Ми створюємо свої успіхи і невдачі, свої хвороби і спортивні перемоги, своє багатство і свою бідність. Ми — режисери свого життя.

 7. Як це закономірно хотіти бути успішним! А в 14 – 17 років, коли ми всі – максималісти, є тверде переконання, що успіх прийде неодмінно, що ми досягнемо всього, і практично без зусиль! Анна Сергіївна пропонує реальну допомогу всім, хто хоче, щоб ці мрії стали справді дійсністю.

 8. Презентація створена за темою, яка у всі часи турбувала людей: “Як досягти успіху?” Наведені цікаві схеми, ілюстрації. Але, на мою думку, варто було б зауважити, що саме поняття “успіх” є різним для кожної людини, у кожного своє бачення, чого хоче досягти, ким себе бачить у майбутньому і т.д. Також варто було б, особливо для підлітків, пояснити, що ставити перед собою цілі треба обережно і реалістично! Бо часто підлітки хочуть все і одразу, а ще хочуть чогось такого, що їм не притаманно і недосяжно. І не розумію Вашу фразу “друзі нам потрібні навіть тоді, коли підставляють…..” Невже такі люди є друзі?

  1. Nataliya, трапляються такі ситуації, коли ти добре спілкуєшся з людиною і вважаєш її своїм другом чи хорошим товаришем. І в одну мить, ця люди тебе підставила, не важливо як і чому. Такі люди нам потрібні, тому що саме в таких ситуаціях ми стаємо сильнішими та мудрішими. Звісно ж, якщо ми будемо робити правильні висновки із даного спілкування.
   Саме такий смисл у моїй фразі, і саме так я пояснюю своїм дітям. Що не потрібно дивитись назад і чекати тих людей, які відвернулись від вас. Потрібно все переосмислити і йти далі…

 9. Крок вперед – це твій успіх завтра! Мабуть, кожен хоч раз в житті задумувався над запитанням “Як досягти успіху?” У цьому учням – підліткам, з якими працювала Анна Сергіївна щиро повезло, вони, я думаю цю відповідь знайшли, або хоча б для себе визначили той шлях, який справді приведе їх до успіху!!! Психолог налаштовувала учнів на роздуми, які мали б привести до того, що потрібно завжди пам’ятати головне, що успіх — це розуміння своєї мети і що своє щастя і успіх ми будуємо самі!!! Дякую за супер заняття!!!

 10. Шановна, Анно Сергіївно! Ви підібрали цікавий матеріал до теми, яка хвилює молоде покоління. Розглянуто поетапно шляхи успіху. Звернули увагу на досягнення кожної людини своєї мети. Ви розкрили актуальну тему на сьогодення. Щоб досягнути успіху треба пройти певний шлях. Творчих успіхів вам.

 11. Цікава, привертаюча на себе увагу презентація. Для розмови в класах середньої і старшої школи дуже корисна. Тільки де-що заважкий для сприймання коментар для слайдів – забагато теоретичного подання.

 12. Мені було цікаво читати матеріал, взяла багато чого корисного для себе. Так, цей матеріал дійсно складний для дітей 1- 4 класу.

 13. Корисний матеріал для випускників шкіл, коли вони стоять на шляху свого майбутнього успіху і невдач. Щоб стати успішним, то потрібно знати, як це зробить.

 14. Матеріал, який автор використовувала для створення презентації можна примінити для проведення уроку “Я у світі” та виховних заходів. Звичайно, коментування – супроводження складне для учнів початкових класів, але саму ідею можна використати, перефразувавши по-своєму. Дякую!

  1. Тамара, цей матеріал (звісно ж якщо ви його не будете перероблювати) складний для початкової школи. Тому я і вказала на те, що дану презентацію можна використовувати для підлітків. Особисто я,застосовую цей матеріал у вигляді виховної роботи для учнів випускників.

 15. Презентація “На шляху життєвого успіху” Острогляд А.С. зачепила важливі сторони нашого життя: “що я зробив кожного дня, щоб стати ближче до своєї мети.” Презентацію супроводжує пояснювальна записка, яка на мою думку, допомагає правильно акцентувати увагу учасників тренінгу. Безумовно ця публікація є корисною.

 16. Доречно скористатися даною розробкою під час проведення класної години, а також можна використовувати на уроках розвитку зв’язного мовлення. Дякую)