Презентація “Народні свята та обряди українців весняного та осіннього періодів”
Автор: вчитель української мови, української літератури та зарубіжної літератури Рудакова Таміла Анатоліївна
Презентація «Народні свята та обряди українців весняного та осіннього періодів» можна використовувати при вивченні учнями народознавства на уроках української літератури та на виховних годинах на виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. В ній вміщено перелік та опис найвідоміших свят та обрядів весняного періоду: Обретіння, Масляна, Явдохи, День сорока святих мучеників, Теплий Олекса, Благовіщення, Вербна неділя, Великдень та інші, та обрядів осіннього періоду: Головосіка, Друга Пречиста, Воздвиження, Покрови та інші.
Шановна Таміла Анатоліївна! Яка Ви молодчина, що створили таку цікаву Презентацію“Народні свята та обряди українців весняного та осіннього періодів” Дійсно, традиції, звичаї, обряди, ритуали відіграють важливу роль у нашому життєдіяльності і безпосередньо в нашому розвитку. З іншого боку ці слова можуть викликати уявлення про силу минулого, яка прагне підпорядкувати собі нове, молоде, затримати хід розвитку життя. Саме так ми іноді уявляємо сенс цих стародавніх і мудрих слів, забуваючи часом, що звичаї і традицією завжди закріплюють те, що досягнуто у суспільному та особистому житті, саме вони стабілізують суспільні відносини, закріплюючи те, що було досягнуто століттями поколіннями наших предків. Дякую за прекрасний творчий проект!
Грунтовна робота. Ця презентація змальовує усі звичаї та традиції українців! Чудово, що є відповідні ілюстрації, які передають уявлення про саме свято. Дана презентація допоможе у підготовці до свят, виховних годин, уроків. Дякую.
Презентація “Народні свята…” Бажано використовувати правила колористики, 1) або теплі тони, або холодні підбирати, на слайді 7-9 стрічок тексту. Дякую за підбірку свят, хотілось би бачити на останньому слайді використані джерела.
Змістовна презентація, яку кожний вчитель must have у своїй електронній бібліотеці. Опис найвідоміших свят весняного періоду подається зрозуміло, цікаво та доступно. Дякую за корисний яскравий матеріал
Чудова презентація. Учителька провела велику дослідницьку роботу, бо є інформація як про традиційні свята, так і малознайомі. Використання матеріалу досить широке: уроки , виховні години, інформування. Дякую за матеріал!
У народних святах та обрядах опоетизовувалась праця,добро,любов до людей і рідної землі.Земля вважалася святою,її не дозволялося ображати,сварити,чи навіть бити ногою або лозиною.Тому презентація про народні звичаї та обряди відповідає народним засадам української культури та
моралі,християнським чеснотам.Презентація корисна для вчителів – словесників,класних керівників,всм,хто шанує народні звичаї і традиції.Дякую
Таміла Анатоліївна, з великим задоволенням ознайомилася з Вашим матеріалом. Хотілось би відзначити чудову, змістову, яскраву, презентацію. Народознавчий матеріал – невичерпне джерело для виховання позитивних моральних якостей. Знання народних звичаїв, традицій, їх наслідування необхідно людям, які будують і будуть будувати Україну. Народні надбання – це святиня для кожного українця. Тому вважаю за необхідне прилучати маленьких громадян до цих джерел.
Матеріал корисний, ідея цікава. Можна використати і на уроках літератури при характеристиці персонажів, оскільки життя (давніх та й часом сучасних) українців залежало від правил, що формувались під впливом традицій, вірувань і навіть забобонів. Дякую)
Пані Таміло, спасибі за чудову підказку; саме готувалася до свята “Зустрічай , весна іде!” і натрапила на таку чудову презентацію. Кожен слайд несе глибоке смислове навантаження, з радістю і Вашого дозволу скористуюся.
Дана презентація полегшить підготовчу та пошукову роботу багатьом педагогам. Всі 25 слайдів відповідно проілюстровані, інформаційно наповнені. Обов язково використаю матеріал присвячений Великоднім святам.
Шановно, Таміло Анатоліївно! Хороший і цікавий матеріал, колосальна проведена робота у підбірі інформації. Матеріал, який можно використати як на виховних годинах, так і на заняттях з мови та літератури, художньої культури, розширює кругозір учнів, виховує любов до українських традицій, збагачує словниковий запас молодого покоління. Успіхів Вам, колего!!!!!
Змістовна робота. Хороший фоновий матеріал, який можна використати й під час проведення уроків мови, літератури, й під час проведення виховних заходів. Тільки текст подати б більшим шрифтом – зручніше б було його читати.
Я думаю, що Масляна та Трійця чудово вписуються в дану презентацію, оскільки бувають роки, коли вони святкуються саме у весняний період. На мою думку, потрібно відмітити у презентації. що не кожного року ці свята припадають саме у весняний період.
Презентація цікава, змістовна. Але Масляна та Трійця не завжди входять до весняного періоду. Так у 2017році Масляну святкуватмуть з 20 по 26 лютого, а Трійцю – 4 червня, а це зимовий та літні періоди.