mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Презентація “Народні свята та обряди українців весняного та осіннього періодів”

Автор: вчитель української мови, української літератури та зарубіжної літератури Рудакова Таміла Анатоліївна

Презентація «Народні свята та обряди українців весняного та осіннього періодів» можна використовувати при вивченні учнями народознавства на уроках української літератури та на виховних годинах на виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. В ній вміщено перелік та опис найвідоміших свят та обрядів весняного періоду: Обретіння, Масляна, Явдохи, День сорока святих мучеників, Теплий Олекса, Благовіщення, Вербна неділя, Великдень та інші, та обрядів осіннього періоду: Головосіка, Друга Пречиста, Воздвиження, Покрови та інші.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки. Рейтинг публікації: 4.5 з 5)
3131

Магазин UROK-UA.com

7 коментарів

 1. Матеріал корисний, ідея цікава. Можна використати і на уроках літератури при характеристиці персонажів, оскільки життя (давніх та й часом сучасних) українців залежало від правил, що формувались під впливом традицій, вірувань і навіть забобонів. Дякую)

 2. Пані Таміло, спасибі за чудову підказку; саме готувалася до свята “Зустрічай , весна іде!” і натрапила на таку чудову презентацію. Кожен слайд несе глибоке смислове навантаження, з радістю і Вашого дозволу скористуюся.

 3. Дана презентація полегшить підготовчу та пошукову роботу багатьом педагогам. Всі 25 слайдів відповідно проілюстровані, інформаційно наповнені. Обов язково використаю матеріал присвячений Великоднім святам.

 4. Шановно, Таміло Анатоліївно! Хороший і цікавий матеріал, колосальна проведена робота у підбірі інформації. Матеріал, який можно використати як на виховних годинах, так і на заняттях з мови та літератури, художньої культури, розширює кругозір учнів, виховує любов до українських традицій, збагачує словниковий запас молодого покоління. Успіхів Вам, колего!!!!!

 5. Змістовна робота. Хороший фоновий матеріал, який можна використати й під час проведення уроків мови, літератури, й під час проведення виховних заходів. Тільки текст подати б більшим шрифтом – зручніше б було його читати.

 6. Я думаю, що Масляна та Трійця чудово вписуються в дану презентацію, оскільки бувають роки, коли вони святкуються саме у весняний період. На мою думку, потрібно відмітити у презентації. що не кожного року ці свята припадають саме у весняний період.

 7. Презентація цікава, змістовна. Але Масляна та Трійця не завжди входять до весняного періоду. Так у 2017році Масляну святкуватмуть з 20 по 26 лютого, а Трійцю – 4 червня, а це зимовий та літні періоди.