mail@urok-ua.com

Презентація та конспект уроку з математики для 3 класу на тему: Засвоєння таблиць множення і ділення. Складання задач за поданим виразом. Елементи куба (грань, ребро, вершина).

Автор: вчитель початкових класів Гонтар Лідія Григорівна

Screenshot_12Урок математики починається із усного рахунку, гри “Експерт”.Презентація допоможе вправляти учнів у засвоєнні таблиці множення і ділення, вдосконалювати обчислювальні навички, надасть уявлення про елементи куба. На уроці учні за допомогою пластиліну та паличок створюють макети “Незвичайних кубиків”.


 

 

Тема Засвоєння таблиць множення і ділення. Складання задач за поданим

виразом. Елементи куба (грань, ребро, вершина).

Мета: розвивати вміння складати задачі за поданим виразом; вправляти учнів у

засвоєнні таблиці множення і ділення, вдосконалювати обчислювальні

навички; формувати уявлення про елементи куба.

Обладнання: інтерактивна дошка, презентація у вигляді слайдів, «Математична

скринька», об’ємні геометричні фігури, пластилін і палички для практичної

роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Ознайомлення з темою та метою уроку (на дошці тема).

– Діти, яка мета нашого уроку?

– Над чим ми будемо працювати?

ІІІ. Усні обчислення. Гра «Експерт».

– Чи розпізнали ви відповіді таблиці множення чисел, які тут зображено?

– Назвати відповіді таблиці множення числа 7 в будь-якому порядку. («Експерти» слідкують)  

– Таблиця множення числа 8.

– Таблиця множення числа 9.

Завдання:

  • Назвати відповіді таблиці множення 7 в порядку зростання.
  • Назвати відповіді таблиці множення 8 в порядку спадання.
  • Порахувати дев’ятками від 9 до 90.
  • Виконати дії на додавання між першим та другим стовпчиком.
  • Від утворених сум відняти числа 4 стовпчика.

ІV. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

1.Робота в зошитах. Каліграфічна хвилинка.

  • Записати каліграфічно число, яке складається із трьох цифр.

Перша цифра складається з двох малих правих півовалів (3).

Друга – з двох елементів: великий лівий півовал та малий правий овал (6).

Третя – також з двох елементів: малого овалу та великого правого

півовалу(9).

  • Яке утворилось число? (369)
  • Скільки одиниць, десятків, сотень?
  • Яке наступне та попереднє число?
  • Чим цікаве це число? (ділиться на 3 = 123)
  • Пропишіть це число.

2.Самостійна робота І варіант і ІІ варіант. Розв’язати приклади.

9 * 9 – (40 – 8) =             8 * 9 – (50 – 7) =

36 + 72 : 8 * 7 =              45 + 54 : 9 * 8 =

98 + 54 : 9 =                    97 + 32 : 8 =

– Звертаю увагу на те, що є приклад, який має відповідь у вигляді трицифрового числа.

Перевірка (відповідають два учні). На дошці з’являються правильні відповіді.

9 * 9 – (40 – 8) = 49        8 * 9 – (50 – 7) = 29

36 + 72 : 8 * 7 = 99         45 + 54 : 9 * 8 = 93

98 + 54 : 9 = 104            97 + 32 : 8 = 101

Учні відповідають на питання «Математичної скриньки», отримують оцінки.

V. Фізкультхвилинка.

  1. Робота в групах. Складання задач за виразом.

На дошці слайд

45-45:9 45-45:9 45+45:9
(на знаходження остачі)

 

 

картопля

(на різницеве порівняння)

 

 

ляльки

   (на знаходження суми)

 

 

сік

Учні самостійно розв’язують задачі в зошитах. Сильніші допомагають слабшим.

а) дії;

б) повна відповідь.

Перевірка. Троє учнів пояснюють розв’язання задач і відповідають на питання «Математичної скриньки». Отримують оцінки.

VІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Бесіда на основі власних спостережень.

– Які геометричні фігури ви знаєте? (квадрат, куля, трикутник, круг,

   циліндр, куб, конус).

–   Геометричні фігури поділяються на два типи: плоскі і об’ємні.

–   Кожну плоску фігуру можна вирізати із паперу і цілком розташувати та столі. А об’ємну, як не клади – вона обов’язково буде знаходитись над поверхнею стола.

– Як ви вважаєте, які фігури відносяться до плоских , а які до об’ємних?

На ваших столах знаходяться об’ємні геометричні фігури. Покажіть їх і назвіть.

– Які предмети в побуті схожі  на циліндр? (слайд на дошці)

– Які предмети схожі на кулю? (слайд на дошці)

– Які предмети схожі на конус? (слайд на дошці)

– Які предмети схожі на куб?

  1. Ознайомлення з елементами куба (на дошці слайд з елементами куба). Вчитель

показує макет куба.

– Як його не покласти, він з усіх сторін однаковий. У нього всі сторони квадрати. Кожний квадрат має назву грань. Скільки всього граней у куба? (6 граней)

– Ще можна підрахувати ребра і вершини. Грані – це квадрати, їх сторони – ребра. Скільки ребер має куб? (12 ребер)

– Там де сходяться ребра – це вершини. У кожній вершині сходяться три ребра. Скільки вершин у куба? (8 вершин)

  1. Практична робота. «Незвичайні кубики».Спробуємо зробити макет куба.

– Для виконання цієї роботи нам потрібно взяти пластилін для вершин куба, палички для ребер.

Діти працюють.

– Давайте розглянемо два куби, мій і ваш. На вашому гарно видно вершини і ребра. На моєму – грані.

VІІ. Підсумок уроку.

Учні з моделями кубів вийшли для підведення підсумків.

  • До яких геометричних фігур відноситься куб?
  • З яких елементі він складається?
  • Скільки граней, ребер, вершин він має?
  • Ще чим ми займалися на уроці?
  • Чи досягли ми мети?

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Усний рахунок у формі гри “Експерт” дає можливість досконало перевірити знання найважчих випадків таблиці множення, пов`язати її із додаванням і відніманням. Щоб виконати таку кількість обрахунків, треба відмінно знати таблицю і швидко виконувати арифметичні дії. Інакше, є ймовірність, що цей етап затягнеться. Відповідно – заплановане учителем залишиться у мріях. Урок буде невдалим. Тут треба добре знати можливості класу. Надзвичайно імпонує те, що на етапі “Вивчення нового матеріалу” задіяний мультисенсорний метод пояснення матеріалу.

  2. Вчителька цікаво провела гру “Експерт”, що свідчить про глибоку перевірку знань учнів. Добре, що звернута увага на види задач. Методично правильно , доступно, науково подала знання про геометричні тіла, зокрема про куб, його елементи. Пересвідчилася, що використання презентації робить урок цікавим, пробуджує математичну зацікавленість учнів, розвиває просторову уяву. Дякую.

  3. Мені дуже сподобалося як вчитель проводить урок .Я багато для себе дізналася нового. Діткам дуже цікаво так працювати , а головне , що вони так краще запам”ятовують і можуть побачити все на власні оці. Були вдало використані інформаційні технології адже це найефективний і дуже зручний метод викладу нового матеріалу , учні сприймають викладений матеріал , а також закріплюють його коли переглядають різні презентації.

  4. Лідія Григорівна, спасибі за чітко спланований, змістовий урок, який відповідає вимогам програми та віковій категорії. Цікаво організована математична фізхвилинка та практична робота. Яскрава, наочна презентація підвищує ефективність уроку.