Презентація з інформатики для 6 класу
Об’єкти та події
Автор: вчитель математики та інформатики Дудченко Тетяна Володимирівна
Презентація до уроку з інформатики у 6 класі на тему: «Об’єкти та події», розроблено за підручником Й.Я. Ривкінда.
Презентація розпочинається з повторення матеріалу, вивченого учнями у 5 класі.
1 гра на повторення – «Снігова куля». Суть гри полягає в тому, що учні по черзі називають усі терміни, які вони пам’ятають з курсу інформатики за попередній рік. Кожен наступний учень повинен повторити терміни попереднього учня у правильному порядку та додати один свій термін.
2 гра на повторення – «Ланцюжок». Учні по черзі повинні назвати професії, в яких використовується персональний комп’ютер, або будь-який обчислювальний пристрій.
3 гра на повторення – «Пригадайко». Під час проведення гри на екрані з’являються послідовності слів, які учні мають узагальнити, або початок речення, котре потрібно продовжити.
Далі розпочинається безпосереднє опрацювання нового матеріалу.
Перше поняття, яке аналізується – об’єкт та його властивості. Як приклад наводяться властивості об’єкта «Хлопчик Вася» з його властивостями: учень 6 – Д класу, зріст 156 см, вага 50 кг, очі карі, волосся русяве, на носі 100 веснянок. Другий об’єкт «Дівчинка Неля» з його властивостями: учениця 5 – Д класу, зріст 140 см, вага 43 кг, очі зелені, волосся руде, має чарівну посмішку.
Кожна з властивостей має певне значення. Значення властивостей об’єктів можуть змінюватися в результаті певних дій, процесів, операцій.
Зміна значень властивостей об’єкта відбувається в результаті дій інших об’єктів.
Як приклад – хлопчик узяв ножиці та розрізав ними паперову стрічку, утворивши «конфеті».
Якщо сталася зміна значень властивостей об’єкта, або утворився новий об’єкт, або припинив існувати певний об’єкт, то говорять, що з цим об’єктом відбулася подія. Наведено приклади двох подій.
Дається визначення поняття: Подія — зміна властивостей об’єкта, взаємодія між об’єктами, утворення нового об’єкта або знищення існуючого об’єкта.
Після чого учням пропонується навести приклади можливих подій, що можуть відбутися з такими об’єктами: Листя, Портфель, Книга, Гаманець.
Події бувають незалежні та залежні одна від одної, одразу проводиться аналіз можливих варіантів кожного випадку.
Залежні події – настання однієї події є причиною настання іншої події.
Наприклад:
9 Розпочався дощ, і на дорозі з’являються калюжі.
У таких випадках вважають, що друга подія залежить від першої. Але події можуть бути і незалежними одна від одної. Наприклад: Розпочався дощ. Учитель проводить урок.
Далі розглядаються Об’єкти і події в інформатиці.
Монітор, клавіатура, миша — об’єкти комп’ютера.
Кнопка Пуск, вікно програми, папка, ярлик — екранні об’єкти.
Запуск програми на виконання, закриття вікна — події.
Учень натиснув кнопку Пуск, і відкрилося головне меню — залежні події (друга подія залежить від першої).
Учень створив презентацію «Мій клас», і урок закінчився — незалежні події.
Переходимо до роботи за комп’ютером. Для цього знадобиться наявність програми Events. Після запуску програми натискаємо на кнопку Виберіть мене і переходимо у наступне діалогове вікно.
Програма передбачає виконання чотирьох вправ, які дозволять учням закріпити поняття події. Вправа 1 та Вправа 2 змушують кнопку або рухатися в межах відведеної зони, або змінювати свої розміри. Вправа 3 викликає появу напису Привіт, Друже. Повторне виконання приводить до зміни кольору напису. Вправа 4 дає змогу виконати математичні обчислення для цілих чисел в межах 1000, зокрема виконати їх множення на 2.
Проведення уроку завершується бліц-опитуванням по матеріалу, який розглядався та записом у щоденник домашнього завдання, яке включає параграф з підручника та завдання, запропоноване для самостійного виконання.
Гарна, доречна презентація при вивченні даної теми. Особисто мені сподобались ігрові вправи “Снігова куля”, “Ланцюжок”, “Пригадайко”. А ще прості приклади та ситуації з якими діти зустрічаються кожного дня допоможуть їм у сприйнятті нового матеріалу. Дякую за презентацію.