mail@urok-ua.com

Професія програміст – на що звертати увагу при виборі професії

У реаліях сьогодення не буде перебільшенням сказати, що інтернет-професії є найбільш перспективними та високооплачуваними на ринку працевлаштування. За місяць роботи фахівці можуть отримувати від 600 до 5000 доларів, а професіонали на топ-менеджерських посадах – навіть більше. Здебільшого IT-компанії або департаменти відкривають такі вакансії: Data Scientist, DevOps, Front-end, Full Stack-розробників та ін. Також високий попит мають спеціалісти з PHP, 1C, Python. При виборі професії можна ознайомитися з відкритими вакансіями в Україні, або цікавому для вас регіоні, наприклад робота Київ.

Які навички цінуються на ринку IT?

У сфері IT зараз спостерігається велика конкуренція, тому як правило роботодавці віддають перевагу фахівцям з вищою освітою та досвідом роботи. Навчитися комп’ютерним технологіям можна у ВНЗ, де, окрім прикладного програмування з використанням різних мов, спеціалісти отримують фундаментальні знання структури даних, алгоритмів, концепції ООП, роботи з базами даних тощо. 

Також почати кар’єру в IT з нуля можна навіть після онлайн-курсів, які коштують від 20 до 1000 доларів (можна знайти й безкоштовні). Багато українських та іноземних платформ пропонують відеолекції з детальними роз’ясненнями, домашніми завданнями та сертифікатами про закінчення навчання. Паралельно з вивченням спеціальності у ВНЗ або на курсах, досвідчені програмісти радять дивитися відео IT-фахівців на YouTube та читати актуальні нішеві книги.

Окрім того, важливими є:

  • Знання англійської мови – комунікація з іноземними клієнтами, партнерами, вивчення технічної документації, робота з освітніми ресурсами майже завжди потребують від програміста досконалого володіння англійською.
  • Знання основних мов програмування – найбільш популярними є HTML, C, C++, Java Script, PHP.
  • Аналітичне мислення та гарна пам’ять – необхідні для швидкого знаходження помилок, вирішення нестандартних ситуацій.
  • Бажання постійно навчатися та вдосконалюватися – сфера IT дуже стрімко розвивається, тому важливо вчасно вивчати нові підходи, інструменти, техніки розробки тощо.

Для досягнення кращих результатів початківцям рекомендують обрати один напрямок і зосереджувати усі зусилля тільки на ньому. За аналітикою експертів компанії Jooble, гарним вибором для початківців стануть QA, JS або Python. Також можна звернути увагу на DevOps, кібербезпеку, розробку архітектури, мобільних застосунків. Ці напрямки хоч і є досить складними з високим порогом входу, проте мають неймовірний попит та дуже достойний рівень зарплат.

Де і як шукати роботу програмістом?

Висока конкуренція на ринку комп’ютерних технологій майже не залишає новачкам можливостей отримання посад в IT-компаніях. Тому комфортними точками входу у спеціальність можуть стати:

  • розробка сайтів, лендінгів, додатків для знайомих;
  • виконання замовлень на фріланс-біржах;
  • пошук пропозицій роботи без досвіду/з мінімальним досвідом на сайтах-агрегаторах вакансій;
  • проходження курсів, які пропонують працевлаштування після вивчення матеріалу та здачі екзаменів; 
  • програми стажування при університетах;
  • оплачувана або неоплачувана інтернатура в IT-компаніях;
  • стартапи або поодинокі проєкти, які мають бюджети та клієнтів.

На старті кар’єри програміста варто звертати увагу не на розмір заробітної плати, а на досвід, який ви можете отримати при виконанні завдань. Не менш важливим є просування своїх послуг в інфопросторі. Для цього створіть професійні профілі на LinkedIn та Facebook. Вкажіть місце навчання, пройдені курси, підпишіться на відомих спеціалістів, рекрутерів та відстежуйте стрічку новин, особисті повідомлення щодо пропозицій інтернатури, роботи в IT-проєктах. Також можна створити обліковий запис на GitHub зі своїми розробками.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *