Рекомендації психолога дітям
щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях
Автор: практичний психолог Альона Ігорівна Іванчук
Сьогодні ми живемо у складний час, коли загроза нашому благополуччю стає більш реальною. Військова агресія на сході країни спонукає нас навчитися захищати себе не лише фізично, а й психологічно. Психіка людини також потребує захисту, адже вона, так само як тіло, може занедужати. Усі переживання, турботи й складнощі руйнують імунітет людини до захворювань тіла і душі. Звідси розуміємо, важливість володіти навичками психологічного захисту від можливих небезпек.
Людина, яка потрапила в надзвичайну ситуацію відчуває сильний стрес. В першу чергу – це гострий емоційний шок. Людина переживає почуття відчаю, безпорадності та високого психологічного напруження. Потім реагує наш організм, погіршується самопочуття, виникає паніка. Третій етап – це стадія вирішення, настрій приходить в норму, проте людина ще не вступає у контакт з оточуючими. І остання стадія відновлення, коли міжособистісне спілкування повертається в своє русло.
Вважається, що людина, яка перебувала в екстремальній ситуації (пережила обстріл, бомбардування, викрадення, автокатастрофу і т. ін.) ризикує отримати психологічну травму, яка якщо з нею не працювати, може перерости в складні психічні розлади. Людина стає замкнутою,відлюдькуватою, не спілкується з оточуючими, її охоплюють різні страхи.
Моя мета, як психолога, донести до вас, діти, важливість профілактики психологічного здоров’я, адже не тільки тіло потребує турботи, а й душа теж. Відповідно сьогодні, у час конфліктів та небезпек, потрібно знати як можна вберегти себе від емоційної напруги. Таким чином, якщо ви потрапили у складну ситуацію, запам’ятайте наступне:
- Ви не одні в цьому світі і допомога обов’язково прибуде;
- Потрапивши в надзвичайну ситуацію, намагайтеся зберігати спокій, адже в цих умовах – це один із основних способів порятунку (людина часто не може вберегти своє життя, бо не вміє контролювати свої емоції, панікує);
- Важливо якомога більше економити власні сили;
- Якщо ви потрапили під завали, закрийте очі, це дозволить вам бути в стані легкої дрімоти й зекономити зусилля;
- Щоб зберегти кисень, дихайте через ніс, повільно і не глибоко;
- Повторюйте фразу «Я спокійний, я абсолютно спокійний» декілька разів.
Якщо сьогодні Вас переповнюють негативні почуття, ви часто відчуваєте тривогу – не мовчіть! Більше спілкуйтеся з друзями, батьками, рідними, звертайтеся за допомогою до психологів. Не стримуйте емоції в собі, висловлюйте їх! Як тільки ви почнете турбуватися про своє психічне здоров’я, життя обов’язково буде пропонувати вам лише хороші й позитивні події!
Життя і здоров`я – найдорожче, що є в людини. Діти мають знати правила, як поводитися в небезпечній для них ситуації: самі вдома. на вулицях міста, коли спілкуються з іншими чужими людьми, коли перебувають у природі, коли стикаються з стихійними лихами, переживають обстріл. Спасибі за корисний матеріал.
Діти потребують підказок і допомоги, але інколи не звертаються до старших через ряд обставин. Тож подібні рекомендації можуть стати помічником дитини, якщо вона вчасно із ними ознайомиться. Публікація цікава і є підказкою також і для педагогів і батьків
Рекомендації психолога дітям щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях дуже в доступній формі подані та вчать дітей, що варто приділяти увагу не лише фізичному, а і робити профілактику психологічному здоров’ю, адже якщо про нього турбуватися, то життя обов’язково буде пропонувати лише хороші й позитивні події! Дякую!!!
Такі своєчасні рекомендації й викладені доступною для дітей мовою Такі памятки необхідні в роботі з учнями (особливо початкової школи). Знайомство з матеріалом корисне як учителям, так і учням.
Сьогодні, у час конфліктів та небезпек, потрібно знати як можна вберегти себе від емоційної напруги. Тож турбуйтеся про своє психічне здоров’я і життя обов’язково буде пропонувати вам лише хороші й позитивні події! Дякую!!!
Нормою нашого життя має бути турбота про своє психічне здоров`я, тому потрібно, щоб з дитинства діти знали, що спокій зберігає сили, здоров`я, розум і завжди потрібно очікувати на допомогу від небайдужих людей, а поради психолога – це перша сходинка до спокою. Дякую.
Матеріал надзвичайно актуальний!!!Дорослим дуже часто не вистачає потрібних слів,щоб пояснити дитині та заспокоїти її.Щиро вдячна за поради!!!
Хочеться подякувати Альоні Ігорівні за вміння підібрати правильні слова в тяжкі хвилини, за слушні поради. Вони омжуть бути використані не лише для дітей, а й для дорослих.
Доступно для дітей про життєво необхідні речі. Особливо наприкінці статті радує життєствердне налаштування на позитив. Ну що ж, за хороші та позитивні події)
Ну что сказать.. Все гениальное просто! Простые но довольно таки правильные советы. Иванчук .Алена Игоревна хорошо написала- действительно для детей, просто и понятно.