Рекомендації для батьків “Дитина йде до школи”

Автор: Практичний психолог Кузьменко Лілія Миколаївна

Кузьменко Лілія МиколаївнаПочаток шкільного навчання є важливим моментом у житті дитини, тому батьки повинні підійти до нього відповідально і серйозно, врахувавши все до дрібниць.
Шановні батьки! Дитина, що готується до школи, по¬требує особливої уваги. Найбільша пробле¬ма маленьких школярів — невпевненість. Тому Ваша головна задача — допомогти власній дитині повірити у свої сили.
Ця стаття допоможе Вам дізнатися, що повинна вміти дитина в 5-6 років, готуючись до школи.


 

Дитина йде до школи 
(рекомендації для батьків)

Початок шкільного навчання є важливим моментом у житті дитини, тому батьки повинні підійти до нього відповідально і серйозно, врахувавши все до дрібниць.

Шановні батьки!

Дитина, що готується до школи, по­требує особливої уваги. Найбільша пробле­ма маленьких школярів — невпевненість. Тому Ваша головна задача — допомогти власній дитині повірити у свої сили.
Існує безліч різних тестів, методик щодо перевірки готовності дитини до школи. Ви можете самостійно з’ясувати, які здібності дитини відповідають необхідним вимогам, а яким слід приділити більше уваги.
Ця стаття допоможе Вам дізнатися, що повинна вміти дитина в 5-6 років, готуючись до школи.
Раджу приділяти заняттям із дитиною по 20-25 хвилин кілька разів на тиждень. Але не захоплюйтеся роллю суворого вчителя — створіть доброзичливу атмосферу, яка сприятиме процесу
нав­чання.

Поясність дитині завдання й запропонуйте виконати його самостійно. Якщо їй важко, допоможіть, але в жодному разі не робіть це замість неї, адже Ви перевіряєте не свої, а її здібності. Тільки коли переконаєтеся, що це завдання дитина виконати не може, обов’язково похваліть її за старанність і скажіть, що впевнені, що іншим разом результат буде позитивним.

Так Ви дізнаєтеся про те, що дитина засвоїла найгірше і над чим ще треба попрацювати. Якщо малюк швидко й правиль­но виконує усі завдання — його розвиток відповідає вікові.

У 5-6 років дитина повинна вміти:

УВАГА — дитина виконує завдання, не відволікаючись упродовж 10-12 хвилин, утримує в полі зору 6-7 предметів, знаходить 5-6 розбіжностей між предметами, самостійно ви­конує завдання за запропонованим зразком, знаходить 4-5 пар однакових предметів.

ПАМ’ЯТЬ — дитина запам’ятовує 6-8 малюнків упродовж 1-2 хвилин, читає напам’ять кілька віршів, переказує близько до тексту прочитаний твір, порівнює два зображення з пам’яті.

МИСЛЕННЯ — дитина визначає послідовність подій, складає розрізану картинку з 9 частин, знаходить та пояс­нює невідповідності на малюнках, знаходить і пояснює розбіжності між предметами та явищами, знаходить серед запропонованих 4 предметів зайвий, пояснює свій вибір.

МАТЕМАТИЧНІ ЗДІБНОСТІ — дитина рахує в межах 10, ко­ристується кількісними й порядковими числівниками, порівнює поряд розташовані числа в межах 10, описує словами місцезна­ходження предмета по відношенню до себе, до інших предметів, орієнтується на аркуші паперу.

РІВЕНЬ МОВНОГО РОЗВИТКУ — дитина правильно вимов­ляє всі звуки, говорить, не поспішаючи, виразно, складає оповідання за малюнком із 5-6 речень, складає оповідання з влас­ного досвіду.

ДРІБНА МОТОРИКА — дитина може регулювати силу натис­ку на олівець і пензлик та змінювати напрямок руху руки залеж­но від форми зображеного предмета, малювати з натури прості предмети й фігури, розташовувати зображення на всьому аркуші, на одній лінії або на широкій смузі, штрихувати або розфарбовува­ти малюнки, не виходячи за контури, орієнтуватися в зошиті в клітинку або в лінійку.

ЗНАННЯ ПРО НАВКОЛИШНІЙ СВІТ — дитина називає своє ім’я і прізвище, ім’я та по батькові своїх батьків, знає назву свого міста (села), столиці батьківщини, назви основ­них професій, пояснює, чим займаються люди цих професій, на­зиває групи предметів узагальнювальним словом (фрукти, овочі, дерева, ягоди, домашні й дикі тварини, птахи тощо), знає основні правила дорожнього руху, види транспорту, називає послідовність пір року, часу доби, днів тижня.

У майбутньому увага, мислення, пам’ять, належний рівень мовного розвитку сприятимуть успішному навчанню дитини в школі.

Пам’ятайте, що Ваші заняття з дитиною мають відбува­тися за умови позитивного ставлення двох сторін. Якщо Ваш малюк не налаштований займатися (або погано себе почуває чи хворий), відкладіть заняття до нас­тупного разу.

Шановні батьки! Ваше тільки позитивне налаштування, схвальні відгуки про школу та вчителів, власні спогади про шкільні роки будуть підтримувати у Вашої дитини інтерес до навчання та впевненість у собі. А Ваша батьківська підтримка буде запорукою успішності дитини в навчанні.

Успіхів Вам і Вашим дітям!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 коментарів

 1. Сучасним батькам завжди ніколи приділяти багато уваги і часу для вичення детальної інформації,тому дана стаття буде цікава і доступна кожному з батьків, хто захоче ознайомитися з її змістом.Батьки часто помиляються, коли не враховують можливості дитини віком 5-6 років і висувають їм не ті вимоги.

 2. На сьогоднішній день батьки з особливим відношення ставляться до того, як їхня дитина стане школяриком. У статті чудово описується, що повинен знати і вміти першокласник, та що повинні знати і вміти батьки. Стаття є доступною і зрозумілою.

 3. Вітаю Вас , Лілія Миколаївна! Останнім часом все більше батьків виявляють бажання віддати свою дитину до школи у п’ятирічному віці. Дорослі керуються різними мотивами: від впевненості, що дитина вже готова і все зможе, до банального бажання виграти більше вільного часу для себе. Ваші чудові рекомендації батькам в тактовній , корисній формі , думаю, стануть малою енциклопедією для МАМ І ТАТ майбутніх школярів. Дякую.

 4. У своїй роботі Лілія подає корисну інформацію про рівень розвитку пізнавальних процесів майбутніх першокласників. Все розписано докладно і зрозуміло. Буду використовувати як вчитель і як мама 6-річної дитини! Дякую Вам!

 5. Часто батьки майбутніх першокласників вважають, що, вивчивши букви та цифри до школи, дитина буде успішним під час навчання. Але про психологічну зрілость і готовність дитини замислюються тільки одиниці батьків.

 6. Стаття корисна не лише для майбутніх першачків а ідля тих хто йде до дитсадка. Адже часто батьки говорять дітям, що “в садочку так не будеш себе вести” чи ” “ось віддам тебе до дитсадка…” З такими намірами дитина не лише не хотітиме йти до садочка чи школи а взагалі не буде вчитись або навпаки буде вчити все і боятись відповідати “а раптом це не вірно”…Тільки загальними зусиллями, добом. підтримкою ми зможемо налаштувати дитину до шкільного життя. Рекомендаціїї доречні і корисні.

 7. Рекомендації повинні допомогти молодим батькам у вихованні їхньої дитини на перших ступенях її шкільного життя. Саме в цей час батьки повинні бути поряд з дитиною, допомогаючи долати усі труднощі, що будуть зустрічатися під час навчання. Кожної миті надавати дитині підтримку, бути терплячими. Між дитиною та батьками повинно бути порозуміння. До рекомендацій бажано додати практичні покази.

 8. Ця стаття допоможе батькам дітей- першачків навчити дитину повірити у свої сили. З попереднім коментарем можна погоджуватися, а можна і не погоджуватися, тому що кожна дитина по-різному підготована до школи. Є діти, котрі дуже добре лічать, читають, співають. Все це індивідуально. Але стяття націлена на те, що заняття з дитиною мають відбуватися за умови позитивного ставлення двох сторін. Для розумних батьків поради будуть корисними. Дякую.

 9. Мені здається,що рекомендації трохи застарілі,або не повністю дописані. Майбутні першокласники йдуть до школи вже вміючи читати,писати,рахувати в межах 100,виконувати приклади в межах 20(цьому їх навчають в дитячому садочку)

 10. Стаття корисна для батьків (особливо молодих) тим, що чітко висвітлено питання про те, що повинні знати та вміти майбутні першокласники. Вважаю, що потрібно дати конкретніші рекомендації, поради батькам, як підготувати дитину до школи.

  ,

 11. Рекомендації для батьків побудовано чітко та послідовно.
  Досить добре розкрито необхідні вміння та знання якими має володіти малюк готуючись до школи.
  Дякую.