Розпорядок дня для школярів
Батькам слід знати, що неправильне сидіння за партою чи столом може призвести до різних порушень статі дитини. Тому дуже важливо правильно організувати робоче місце школяра.
1. Добирайте стіл чи парту відповідно до зросту вашої дитини.
Зріст, см | Висота стола над підлогою, см | Висота стільця над підлогою, см |
110-119 | 52 | 32 |
120-129 | 57 | 35 |
2. Стежте за порядком на робочому столі, допомагайте дитині правильно розташувати навчальні речі та прибрати їх наприкінці роботи.
3. Робоче місце школяра має бути добро освітленим. Зошит чи книга мають освітлюватися ліворуч.
4. Якщо у дитини нормальний зір, відстань від очей до книги має становити 35-40 см, книгу слід тримати так, щоб верхній і нижній рядки перебували на однаковій відстані від очей. Виконання цих вимог є запорукою успіху в навчанні та збереження доброго здоров я вашої дитини.
Розпорядок дня школяра
Режим дня для здоров’я учня має велике значення. Лише дотримуючись його, можна виховати у дитини силу волі, мужність, працездатність.
7.00 — підйом
7.05 — ранкова зарядка
7.15 — умивання
7.30 — сніданок
8.00-12.00 — заняття в школі
13.00 — обід
13.30-14.30 — відпочинок
14.30-16.30 — виконання завдань
17.00 — полудень
17.30-18.30 — прогулянка, ігри на свіжому повітрі, повернення додому
Вправи для очерухових м’язів
- Повільно підняти очі вгору на 1-2-3.
- Опустити вниз на 1-2-3.
- Повільно дивитися праворуч на 1-2-3, ліворуч — на 1-2-3.
- Повільно дивитися в правий верхній кут, у нижній лівий, потім — у лівий верхній, у правий нижній (на 1-2-3).
- Виконувати колові рухи праворуч.
-
Те ж саме — ліворуч (5-6 разів)
Варто зазначити, що для школяра (в принципі як і для кожної людини) важливо вчасно ввечері лягати спати. У публікації цього не вказано. Від того, скільки дитина спить, залежить як вона встане зранку, як працюватиме (увага, концентрація, запамятовування нового матеріалу, відповіді на уроках на запитання, якою буде поведіка на уроках та перервах).
Дотримання сталого режиму дня має дуже важливе значення в повсякденному житті школяра. Режим дисциплінує, допомагає бути зібраним. Особливо це актуально для першокласників, так як допомагає дітям звикати до нового життя і правильно поєднувати відпочинок і навчання.
Варто привчати дитину др режиму дня, адже планування розпорядку дня і дотримання його робить дитину дисциплінованою, розвиває організованість і цілеспрямованість. В результаті чого виробляється і режим життя, в якому мінімізовані витрати часу та енергії на несуттєві речі. У даній публікації наведені корисні поради щодо організації робочого місця школяра та очерухові вправи, які варто проговорити батькам. Дякую .