Розробка спортивної години
Автор: Вихователь ГПД Артелемейчук Алла Володимирівна
За допомогою загальнорозвиваючих вправ досягаєм зміцнення організму дітей!
Мета заняття: удосконалювати техніку виконання загально розвивальних та ігрових вправ. Розвивати швидкість, спритність, гнучкість. Виховувати стійкий інтерес до постійних занять фізкультурою, бережне ставлення до власного здоров΄я, почуття задоволення від активного відпочинку. Сприяти вихованню почуття колективізму, ціннісного ставлення до живої природи.
Форма заняття: спортивна година
Педагогічні прийоми: стимулюючі
Обладнання: ракетки, тенісні м’ячі, обручі.
Хід заняття
- Організаційний момент.
Вже закінчився урок,
Буде в нас спочинок.
Працювали ми нівроку,
Й на перепочинок
Вийшов дружно увесь клас,
Бо спортивні ігри в нас.
- Основна частина
(«Влітає» сорока – дівчинка одягнена в костюм птаха. Вона пізніше разом з дітьми виконує вправи. )
Сорока:
Скре-ке-ке,скре-ке-ке!
Я сорока-скрекотуха.
По лісу швидко я стрибала,
Всі новини позбирала.
Скре-ке-ке, скре-ке-ке!
Чи ви чули ось таке:
Стались в лісі в нас дива,
Плаче мудрая сова –
Із птахами їй біда.
Розлінувалися птахи –
Перестали махать крильми,
Лежать собі, цвіркочуть,
Літать зовсім не хочуть.
А без них буде біда,
Лісу зеленого Сові шкода.
Нападуть же шкідники –
Зостануться лиш гілки.
Допоможіть же , дітвора,
Скажіть птахам –
Фізкульт – ура!
Вихователь:
Допоможем, дітлахи,
Мудрій тітоньці Сові.
Діти:
Ми веселі дітлахи,
З спортом ми завжди на «ти»!
Бо це істина відома,
Мусить знать її ворона,
Сойка, галка і синиця,
Лінуватись не годиться!
І великому, й малому –
Не зашкодить спорт нікому.
І сьогодні, й повсякдень
Буде в птахів – спортивний день!
Комплекс загальнорозвивальних вправ
«З життя птахів»
- «Птахи в’ють гнізда» (6-8 разів.)
В.П. – основна стійка.
1 – праву руку вгору;
2 – ліву руку вгору;
3 – підвестись навшпиньки, руки вгору, руки в сторони, потягнутись;
4 – В.П.
- «Птахи їдять маленьких червяків» (4-6 разів.)
В.П.-ноги на ширині пліч, руки перед грудьми, долоні стулені разом;
1-7 – хвилеподібні рухи вправо, вліво руками , нахили тулуба вправо-вліво – «повзе гусінь, червячок»;
8 – В.П.
- «Птахи дзьобають зерно» (6-8 разів.)
В.П.-ноги на ширині пліч, руки в замок позаду тулуба;
1 – нахил вперед, руки підняті;
2 – вихідне положення.
- «Більш за все птахи бояться котів» (4-6 разів.)
В.П.- колінно – ліктьовий упор;
1-3 – повзання вперед;
4 – колінно – ліктьовий упор;
5 – вигнути спину;
6 – прогнути спину;
7-8 – те саме.
8-16 – у зворотному напрямку.
- «Птахи можуть стрибати з гілки на гілку» (4-6 раз.)
В.П. – руки до плечей;
1-2 – два стрибки на правій нозі;
3-4 – два стрибки на лівій нозі;
5 – чотири стрибки на двох ногах.
- «Птахи п΄ють воду з калюжі» (6-8 раз.)
В.П. – руки на поясі.
1 – підняти підборіддя, вдих;
2 – опустити підборіддя на груди, видих.
Вихователь: досить вправами займатись,
Вже пора нам і погратись.
(група лічилкою ділиться на дві команди: «Веселі синички» і «Невгамовні дятли» всім гравцям вішаються емблеми команд )
Пташина естафета
- «Жили у бабусі два веселі гусі»
«Гусячим» кроком пройти відстань від старту до фінішу і в зворотньому напрямку.
- «Пташині перегони»
Гравці беруть у праву руку ракетки, на які кладуть тенісний м’ячик. (Це буде пташине «яйце»). Тоді біжать до фінішу і назад, утримуючи м’яч на ракетці. Біжучи, вони пролазять через обруч. Все це потрібно повторити і на зворотньому шляху.
- «Горобці шукають їжу»
Попереду кожної команди на відстані 10 м малюємо один за одним три кола. Головним гравцям даємо по 3 кубики. За сигналом керівника гравці вибігають наперед, розкладають у кожне коло по одному предмету. Вертаючись, підбігають до наступних гравців своїх команд, легенько ляскають їх по долоні, а самі стають позаду своєї колони. Чергові гравці після дотику долоні стрімко біжать уперед, збирають кубики і повертаються до своїх команд, передаючи предмети третім (по черзі) гравцям. У такому порядку гра триває, доки всі учні не візьмуть участі в естафеті. На перше місце виходить команда, гравці якої раніше від інших закінчили перебіжки.
Правила гри.
- Черговий гравець може вибігати вперед лише після того, як учень, котрий підбіг, доторкнеться до його руки або передасть йому предмет.
- Підбігати до своєї команди треба зліва (від себе).
- Коли вибігають чергові гравці, наступні займають їхні місця, вся ж команда просувається на крок уперед.
Примітка: по закінченню естафети відзначити команду – переможця.
Вихователь: В естафеті веселились,
Всі сміялись і шуміли.
Нас чекає знову гра.
Всі готові, дітвора?
Ну, ставаймо
І птахам допомагаймо.
Гра «Мисливці та качки»
Одна з команд — “качки” — стає всередину великого, заздалегідь окресленого кола, друга—”мисливці”—зовні кола. Мисливці прагнуть влучити волейбольним м’ячем у качок. Качки, яких торкнувся м’яч, вибувають з гри. Ролі міняються, коли мисливці влучать у всіх качок. Виграє команда, яка за меншу кількість часу виб’є всіх качок.
Вказівки до гри:
а) Качки можуть бігати тільки в колі, а мисливці можуть бити в качок тільки з свого місця;
б) Слід звернути увагу гравців на те, що мисливцям вигідно перекидати (пасувати) м’яч один одному й бити ним у качок лише тоді, коли ті стоять близько від гравця з м’ячем;
в) Можна виграш підрахувати не за часом, а за кількістю ударів м’ячем по качках, причому пас не вважається ударом.
3.Підведення підсумків:
Визначити активніших, спритніших, похвалити за вміння товаришувати, допомагати.
Сорока:
Здивувалися птахи,
Що зі спортом дружать дітлахи.
Крильцями затріпотіли,
Політати захотіли.
Стало соромно птахам,
Заздрять вони дітлахам.
Почали собі стрибать,
Щебетать і промовлять:
Спорт велику силу має –
Він здоров΄я прибавляє.
Зрозуміє навіть пень:
У птахів – спортивний день.
І мені вже теж пора,
Все, бувайте, дітвора.
Здоровий спосіб життя – важлива складова навчання і виховання школярів. Алла Володимирівна творчо підійшла до вирішення даної проблеми, у спортивній годині використала загальнорозвиваючі вправи, які сприяють зміцненню здоров*я, розвитку фізичних якостей учнів, вправи зацікавлюють своєю подачею.
Дуже вдало і правильно продумана мета спортивної години.Загальнорозвивальні вправи мотивують вихованців до збереження свого здоров”я.Учні завжди краще працють,коли допомагають казковим героям.Проведення таких годин в ГПД,а також прогулянок на свіжому повітрі дуже потрібні.Дякую за працю.Успіхів Вам!
Вдало підібрано комплекс загальнорозвивальних вправ. Він дає уявлення про життя птахів шляхом виконання активних дій учасниками спортивної години. Захід тематично продуманий і послідовний.
Цікава розробка спортивної години. Вважаю, що доцільним було б використання аудіозапису звуків природи, пташиного співу під час виконання комплексу загальнорозвивальних вправ.
Урок містить цікаві вправи, ще одним плюсом є казковий герой – Сорока, а також на уроці присутня мотивація – допомога Сові та птахам. Діти початкових класів люблять такі форми та методи роботи.
На мою думку, дуже важливо на групі продовженого дня займатись фізичними вправами. Адже учні початкових класів у силу вікових особливостей потребують підвищеної фізичної активності, щоб зняти втому після уроків.
Досить багато цікавих вправ, які діти будуть виконувати з задоволенням. А «Птахи їдять маленьких червяків”,«Птахи в’ють гнізда”, «Птахи дзьобають зерно» можна було б виконувати під час фізкульт-
хвилинок з учнями 5 – 9 класів.