Методична розробка уроку теоретичного навчання

“Загальна будова та принцип дії системи живлення дизельного двигуна”

Автор: викладач професійно-теоретичної підготовки Візнюк Світлана Євгенівна

Пояснювальна записка до методичної розробки уроку з предмету «Трактори».

Методична розробка уроку  на тему: «Загальна будова та принцип дії системи живлення дизельного двигуна» розроблена у відповідності до робочої програми з предмету «Трактори» та  пройшла апробацію під час вивчення даної теми учнями спеціальності «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів» на місцевому рівні.

Під час вивчення даної теми, навчальний процес побудовано у відповідності до такого принципу: «Навчальний матеріал потрібно не «викладати», а сприяти «здобуванню» учнями знань.

Для досягнення найкращих результатів під час вивчення теми, широкого застосування набули елементи  інтерактивного навчання,  які дали змогу викликати інтерес до уроку і являлися рушійною силою пізнавальної діяльності учнів. Під час розробки теми враховувались психологічні закономірності опанування знаннями – від сприйняття через усвідомлення до теоретичного узагальнення.

Для полегшення розуміння будови та принципу дії системи живлення дизельного двигуна, а також досягнення поставленої мети уроку,  вивчення теми та первинне закріплення навчального матеріалу відбувається за допомогою використання навчальної презентації та технічних засобів навчання.

Висновок:

  1. Застосування нестандартних форм навчання – це необхідний напрям у вивченні навчальних предметів. Адже вони дозволяють викладачеві ефективно використовувати «надлишкову» активність учнів, спрямовуючи її у корисне русло.
  2. Використання на уроках професійно-теоретичної підготовки технічних засобів навчання викликає в учнів зацікавленість до предмету вивчення та збільшує кількість учнів, що працюють на творчому, інтелектуальному рівні, розвиває креативні здібності у процесі набуття знань.

Методична розробка уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *