mail@urok-ua.com

Розробка уроку математики для 5 класу на тему “Дії першого ступеня з натуральними числами”

Автор: учитель математики Полуйко Вікторія Олександрівна

учитель математики Полуйко Вікторія ОлександрівнаУрок удосконалення знань, умінь та навичок учнів з теми “Додавання і віднімання натуральних чисел”


 

Тема: Дії першого ступеня з натуральними числами

Мета уроку:

  • навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми додавання і віднімання натуральних чисел; удосконалити вміння класифікувати трикутники за видом їх кутів та за кількістю рівних сторін, обчислювати периметр трикутника, застосовувати при розв’язуванні вправ переставний і сполучний закони додавання;
  • розвивальна: розвивати абстрактне мислення учнів, творчі здібності; навички роботи з книгою, швидкості обчислення, розумову діяльність, логічне й творче мислення;
  • виховна: виховувати культуру математичної мови та запису, працьовитість, самостійність, уміння діяти в парах, впевненість у необхідності знань, любов до історії свого народу, поважне ставлення до культури України.

Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь та навичок.

Форма проведення: урок-зустріч з прислів’ями.

Хід уроку:

I. Організаційний момент. Рефлексія.

II. Перевірка д/з.

Чи є запитання по домашньому завданні? №… назвати відповіді.

Запишіть число, класна робота. Тема уроку «Дії першого ступеня з натуральними числами»

IІІ. Формулювання мети і завдань уроку.

Сьогодні у нас останній урок з даної теми. Сьогодні у нас останній урок з даної теми. Нашим завданням буде повторення матеріалу з теми…

  • Дорогі діти, сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок – урок-зустріч з прислів’ями. Кожний етап нашої роботи на уроці буде пов’язаний зі змістом прислів’я.
  • Скажіть, ви знаєте, що таке прислів’я?

ІV. Актуалізація опорних знань.

Перший етап «Знайко біжить, а Незнайко лежить».

  • Що означає це прислів’я?

А серед нас не повинно бути Незнайок, тому давайте дружно актуалізуємо свої знання.

  1. Назвіть компоненти дії додавання.
  2. Як називається результат дії додавання?
  3. Сформулюйте переставний закон додавання.
  4. Сформулюйте сполучний закон додавання.
  5. Назвіть компоненти дії віднімання.
  6. Як називається результат дії віднімання?
  7. Який многокутник називається трикутником?
  8. Які бувають види трикутників залежно від виду їх кутів?
  9. Який трикутник називають прямокутним? гострокутним? тупокутним?
  10. Які бувають види трикутників за довжинами сторін?
  11. Який трикутник називають рівностороннім? рівнобедреним? різностороннім?
  12. Як знайти периметр трикутника?

VУсне обчислення:

Другий етап «Не кажи «не вмію», а кажи «навчусь».

Що означає це прислів’я?

Математичне коло: (заповнити пропуски)

Математичне коло

VI. Розв’язування вправ

Третій етап «Одна розумна голова добре, а дві ще краще».

Що означає це прислів’я?

Гра «Ланцюжок».

На парті приклади, які потрібно розв’язати з сусідом по парті. Серед відповідей знайдіть правильні, та скласти слово. Кожний ряд розгадує одне слово з прислів’я.

Завдання для першого ряду:

 Розв’яжіть приклади: 1) 80 – 9 =

2) 80 + 17 =

3) 6 + 8 =

4) 30 – 22 =

5) 100 – 70 =

Серед відповідей знайдіть правильні, та складіть слово:

Р –71; П – 56; А – 37; О – 97; З –14; К – 15; У – 8; М – 30.

Завдання для другого ряду:

Розв’яжіть рівняння: 1) 33 + 22 =

2) 100 – 60 =

3) 88 – 67 =

4) 50 – 45 =

5) 15 + 15 =

Серед відповідей знайдіть правильні, та складіть слово:

 М – 47; С -55; К – 40; О – 22; А – 21; Р – 5; П –5; Б – 30;

Завдання для третього ряду:

Розв’яжіть рівняння: 1) 30 + 11 =

2) 25 + 25 =

3) 50 – 20 =

4) 100 – 97 =

5) 99 – 66 =

6) 20 – 7 =

Серед відповідей знайдіть правильні, та складіть слово:

М – 74; Л – 41; У – 62; Ю – 50; Д – 30; И – 3; А – 12;Н – 33; И – 13;

Прислів’я, яке повинні були скласти діти: « Розум – скарб людини».

Що означає це прислів’я?

Робота з підручником.

Добре, переходимо до наступного етапу.

Четвертий етап «Знання – сонце, книга – віконце».

Скажіть, що означає це прислів’я?

Робота учнів з підручником.

№ 220, 241, 265, 281, 374

П’ятий етап «По роботі пізнати майстра».

Скажіть, що означає це прислів’я? Чи гарними майстрами ми сьогодні були?

Рефлексія.

Час згадати про нашого сонечка. Намалюйте, будь ласка.

VII. Підсумок уроку.

Згадаємо тему, над якою ми працювали сьогодні. Які докладали зусилля, щоб досягти мети уроку? (що ми повторили, закріпили, що вам сподобалось)

Гра «Продовжи речення»:

  • Ми повторили…,
  • Закріпили…,
  • Мені сподобалося…

Оцінювання учнів.

Отже, діти, сьогодні на уроці ми закріпили ваші вміння застосовувати теоретичні знання для розв’язування вправ. Відпрацьовували вміння розв’язувати завдання різної складності.

Мені б дуже хотілося, щоб ви, долаючи етап за етапом народної мудрості, зрозуміли, що людина повинна бути працьовитою, розумною, освіченою.

Цьому нас вчить історія нашого народу, його культура, творчість. Цьому вас вчили й сьогоднішні прислів’я. Сподіваюсь, що ви зрозуміли їх значення, запам’ятаєте їх, як зрозуміли і запам’ятали основні правила.

VIII. Домашнє завдання.

Повт. §6-10, № 221(1,3), 372, 298*.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Поєднання математики з усною народною творчістю зустрінеш нечасто, тим ціннішими є такі спроби. Взаємодія предметів висвітлена чудово, але на рівень учнів 5 – го класу кількість завдань замала та й рівень завдань потребує ускладнення. Окрема вдячність за чудовий підсумок уроку та реалізацію виховної мети.

  2. Вибраний тип уроку – інтегрований урок, коли кожний етап роботи на уроці пов’язаний зі змістом прислів’я, зумовлений можливістю інтеграції діяльності вчителя з формування загальнонавчальних умінь учнів, що є одним із важливих завдань шкільної освіти. На уроці врахована специфіка типу уроку та навчальних предметів, раціонально підібраний зміст матеріалу. Проведений урок сприяв підвищенню пізнавального інтересу учнів до матеріалу, що вивчався, активізації діяльності на уроці. Як додаток, виховання любові до історії свого народу, поважного ставлення до культури України.

  3. Ваш урок побудований згідно вимог до уроку,але рефлексія не на початку уроку. У Вас використані різні форми та методи роботи на уроці. Урок схожий на інтегрований,бо Ви використовуєте і знання учнів про прислів’я. Матеріал уроку має велике виховне значення. Ви -молодець.Дякую.