mail@urok-ua.com

Розробка уроку “Я у світі” 3 клас

“Рід, рідня, родина”

Автор: вчитель Шуть Лариса Петрівна

вчитель Шуть Лариса ПетрівнаТема: Рід, рідня, родина

Мета: Знати в вміти розрізняти значення таких слів: «родина», «рідня», «рід», «родовід». Розширювати пізнавальний інтерес учнів. Учити самостійно робити висновки.  Виховувати шану до старшого покоління у сім’ї, бережне ставлення до сімейних традицій, любов до рідної землі. Підтримувати дружні стосунки у класі.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація знань учнів.

У нашого Омелька

Велика сімейка:

Дві бабусі та дідусь,

Тато, мама, дві сестрички,

Кіт Мурко і пес Сірко.

Всі вони живуть у мирі на квітучий Україні.

Вчитель:

-Про що розповідається у цьому вірші?(відповіді учнів)

-Де живе дружня родина?(відповіді учнів)

ІІІ. Визначення теми та мети уроку.

Отже, ви молодці і правильно визначили тему вірша. На нашому  занятті ми теж будемо говорити про родину, хто є її членами, кого ми називаємо ріднею. А також познайомимось із членами ваших родин.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Рід, рідня, родина-це спільне проживання певної кількості осіб, що мешкають в одному будинку та ведуть спільне господарство і побут.

Отже, сім’я складається з тата, мами і дітей. Від кожного з них залежить щастя сім’ї. Сім’я — це сім Я, але вони об’єднані в одне міцне слово СІМ’Я.

— Подивіться на це незвичайне дерево. Це дерево родоводу.

Скажіть, з кого складається рід. Так, це:

  • прапрадідусі і прапрабабусі
  • прадідусі і прабабусі
  • тато і мама
  • ти і сестричка

— Як ви думаєте, що об’єднує ваш рід? Кожен рід?

(Прізвище.) Звідки воно взялося? Прізвище є ознакою роду. Подумки вимовте своє прізвище і уявіть, скільки років вашому прізвищу.

— Чому ваш рід має таке прізвище?

Пофантазуємо. (Учні читають уривок вірша.)

Ріка вмирає без джерел,

Дерева сохнуть без коріння.

У ріднім краї ти — орел,

Твій родовід тут покоління.

Кожен з вас має теж свою родину: у одних вона маленька, а у інших велика.

Кожен із вас приготував фото своєї родини та маленьку картку- презентацію.

Тож почнемо(на дошці розміщене зображення будиночків, де вчитель по-черзі виступів учнів буде розташовувати фото родин учнів).

Після закінчення презентацій учнів вчитель схематично окреслює будиночки в карту України.

Україна

-Отже, ви справжні молодці і підготували цікаві розповіді про життя та захоплення ваших рідних. Тож погляньте на дошку, що ви бачите? Утворилась одна велика родина, що мешкає на квітучій Україні.

Музичний кліп на пісню «Україна» гурту МалДіви.

Підсумок.

Лише у мирі, дружбі та повазі ми можемо жити, творити, створювати власні родини та прославляти свій рідний край!

Я мушу сказати, що ми з вами теж одна велика родина. А щасливе життя у ній підтримує дружба. Ось я створила родинне дерево нашого класу (вчитель демонструє зображення дерева на якому фото дітей та вчителя на кожній гілочці). Щоб наше дерево було зеленим , квітучим ми з вами повинні підживлювати його життя добрими вчинками та повагою у стосунках між собою.Дякую!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Урок цікавий, його тема залишається актуальною в будь-який час. Завдання відповідають віковим особливостям учнів. Урок потребує ретельної підготовки до нього як вчителя, так і учнів, проте в результаті школярі стають активними учасниками не лише пошуково-дослідної діяльності з вивчення історії свого роду, а і навчального процесу на уроці.

  2. Публікація Лариси Петрівни актуальна. Відповідає віковим особливостям учнів, цікава постановка уроку. Такі уроки спонукають дітей до вивчення геніалогії свого роду. Виховують не тільки любов та повагу до рідних, а ще любов до своєї малої батьківщини – рідного краю та любов та гордість до своєї держави. Дякую. Творчості та наснаги.

  3. Гарна розробка уроку.Хоч я зараз вчитель 1 класу,але пораджу скористатись розробкою уроку своїй колезі.Хай Вам завжди приходить творча наснага! Дякую!

  4. Дана тема актуальна в наш час! В струткрі уроку є цікаві моменти. Але на мою думку, учні 3 класу повинні самостійно визначати тему та мету року, також підводити підсумок уроку вони вже взмозі самі.

  5. Шановна Ларисо Петрівно! Ваш урок на тему ” Рід,рідня,родина” цікавий та нестандартний. На уроці присутні інтерактивні форми проведення уроку ,але вони не виділені окремо.У етапі “Вивчення нового матеріалу ” Ви все внесли ,хоча простежуються різні етапи ,але вони не мають акцентів.Є орфографічні та пунктуаційні помилки (чергування у-в, розділові знаки в складних реченнях ,по-черзі (пишеться окремо) тощо). Відсутнє оцінювання роботи учнів на уроці,хоча були картки -презентації,а де домашнє завдання?Якось дивно,що підсумок увійшов до “Вивчення нового матеріалу”.Матеріал цінний та об’ємний,має велику виховну мету ,але необхідно допрацювати конспект ,щоб він став зразковим. Дякую Вам.

    1. Лідіє Степанівно, хочу сказати кілька слів на захист автора уроку. За новими вимогами курс “Я у світі” не оцінюється у балах, тільки вербально. Та і міні-підсумки на протязі уроку теж допускаються і навіть рекомендуються. Дякую за розуміння.