Розробка уроку з інформатики для 2 класу
“Алгоритми в нашому житті”
Автор: вчитель інформатики Топольницька Олександра Ярославівна
Тема: Алгоритми в нашому житті.
Мета:
навчити учнів створювати алгоритми використовуючи приклади з власного щоденного життя;
розвивати пам’ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховувати вміння узагальнювати та бажання вивчати інформатику.
Тип уроку: урок – рольова гра, закріплення нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: інтерактивна дошка, комп’ютери, підручник, робочий зошит.
Програмне забезпечення: «Скарбниця знань».
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку. Перевірка присутності учнів.
Діти, а ви любите сонечко? А яке воно? (тепле, усміхнене, ласкаве). Я гадаю, що ви вже дуже чекаєте сонячних днів. А чи знаєте ви, що сонечко любить усміхнених дітей? Давайте ми з вами посміхнемося одне одному і побажаємо успіхів на уроці.
Щоб розпочати сьогоднішній урок пригадаємо про що ми говорили на попередньому уроці.
ІІ. Актуалізація знань.
Отже, сонечко вже встало і пропонує нам з вами зробити розумову зарядку.
Інтерактивна вправа
ІІІ. Мотивація
А чи доводиться вам бути виконавцями алгоритмів?
Як часто у житті вам доводиться виконувати команди?
Повідомлення теми, мети уроку
Давайте на сьогоднішньому уроці, тема якого «Алгоритми в нашому житті», з’ясуємо, де в щоденному житті ми стикаємося з алгоритмами. Навчимося складати алгоритми та виконувати їх.
Отже, запишемо дату та тему уроку у зошитах.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Ми вже знаємо, що кожного ранку всі ми виконуємо одинаковий алгоритм. Коротко ми його називаємо «Ранок», а саме: прокидаємось, робимо зарядку, вмиваємось, снідаємо, чистимо зуби, одягаємось, беремо портфель та йдемо до школи. По дорозі до школи ми можемо знову стати виконавцями алгоритму перехід вулиці через пішохідний перехід. А потім знову алгоритм за алгоритмом … І так щодня.
Наші герої з підручника Данилко та Комп’юшко теж пропонують нам ознайомитись із щоденним життям сім’ї Данилка.
Будувати такі алгоритми з порядку дій ми вже навчилися і добре засвоїли. Тому на сьогоднішньому уроці пропоную побудувати алгоритм за поданим сценарієм. А точніше, сьогодні пропоную вам побудувати алгоритм до казки відомої української поетеси Лесі Українки «Три метелики». Скористаємося сайтом «Весела абетка» (http://abetka.ukrlife.org/metelyk3.htm) та проведемо наш урок у формі рольової гри.
Для того щоб реалізувати наш задум, роздамо ролі та визначимо хто буде білим, червоним і жовтим метеликами, хто буде тюльпаном, а хто лілеєю. Давайте додамо ще персонажів, сонечко та хмари, а також читців. Ну і виберемо з класу хлопчика Всезнайка, який буде будувати алгоритм графічно на нашій інтерактивній дошці.
Дякуємо нашим виконавцям алгоритму і Всезнайку. Молодці! Із завданням впорались чудово.
Давайте обговоримо нашу роботу?
Що для вас було новим і невідомим? (блок розгалуження, умова).
Так, існують алгоритми і таких типів, але знайомитись з ними ми будемо у 3 класі.
А зараз, поки у нашому класі ще присутні метелики пропоную зробити фізкультхвилинку.
V. Фізкультхвилинка
Ми метелики чудові,
(Нахилити голову в ліво, вправо).
Маєм крильця кольорові,
(Розвести руки в сторони).
Над квітками літаємо,
(Біг на місці, рухи руками вгору- вниз).
Втоми ми не знаємо,
Пташки ми злякалися,
(Руки покласти на голову).
Під квітку заховалися.
(Присісти).
VI. Закріплення знань, формування вмінь
Продовжуємо урок, і зараз буде робота за комп’ютером в програмному середовищі «Скарбниця знань»
Алгоритм нашої роботи такий:
- Повторити правила безпечної роботи за комп’ютером.
- Включити комп’ютер.
- На робочому столі знайти піктограму «Скарбниця знань»
- Відкрити скриню 4 класу
- Завдання «Алгоритми»
- «Переливання»
VIІ. Вправи для очей
ІX. Підсумки уроку
Виконайте в зошитах алгоритм, що поданий на цій схемі
X. Домашнє завдання
Записати словесно алгоритм «Як закінчити школу з відзнакою»
Конспект уроку складений вдало. Рольові ігри допоможуть краще засвоїти матеріал. Сподобався плавний перехід від одного виду діяльності до іншого. У 2 класі можливо нерто записувати число, якщо це звичайно не прості зошити. Займає час. Та це не вливає на мої враження.
Давно не працювала із програмним забезпеченням “Скарбниця знань”, використою “Сходинки до інформатики”, але при вивченні теми алгоритми, думаю пора відновитии роботу у цій програмі. Хороший конспект уроку, Комп’юшко і Данилко із підручника завжди імпонували дітям. А ще автор молодець що передбачив рольову гру для учнів, це зацікавить дітей. Дякую за корисну публікацію
Цікавий урок про те, як пояснити дітям значення слова “алгоритм”. Для учнів початкових класів воно важке для сприйняття, але вчитель доступно це пояснює. Тільки в 2015-2016 році теми алгоритм у програмі 2 класу вже не було.