Розробка уроку з математики
Множення на 1 і 0
Автор: вчитель початкових класів Шершньова Натлія Миколаївна
Тема. Множення на 1 і на 0.
Мета: вчити множити числа на 1 і на 0; розвивати обчислювальні навички, увагу, логічне мислення; формувати комунікативні компетентності; виховувати витримку, організованість, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: відеоролики, таблиці, картки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
- Організаційний момент.( 1хв)
Продзвенів дзвінок дзвінкий,
Про урок нам сповістив.
Час неможна марнувати,
Треба швидко рахувати.
- Актуалізація опорних знань. (10 хв)
2.1. Повторення таблиці множення на 5, 6, 7, 8, 9, 10.
На 5 (віршик)
5 на 5 – 25
Вийшли в сад погулять.
5 на 6 – 30
Братик і сестриця.
5 на 7 – 35
Стали гілочки ламать.
5 на 8 – 40
Підійшов тут сторож.
5 на 9 – 45
Якщо будете ламать.
5 на 10 – 50
Не пущу вас більше в сад.
- Чому був сторож був не задоволеним?
- Щоб ви порадили дітям?
На 6, 7, 8, 9, 10 (перегляд фільму 1 )
2.2. Робота в парах.
-Таблицю множення ми знаєм
І товариша спитаєм.
( Учні задають приклади на множення 5,6,7,8,9,10 один одному)
2.3. Усний рахунок.
– Розв’язування прикладів. «Мудра Сова»
– Розв’язування задач. (додаток 1)
3.Оголошення теми й мети уроку. ( 1 хв)
Математика – наука,
Любить точність і знання.
Будем вправно рахувати,
Нові правила вивчати.
– Сьогодні на уроці навчимося множити числа на 1 і на 0.
- Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу. ( 7 хв)
4.1. Проблемне запитання.
– Як порахувати, не знаючи таблиці множення.
(Замінити множення додаванням?)
1 ∙ 3 , 1 ∙5, 0 ∙ 3, 0 ∙ 6
4.2. Пояснення вчителем.( опираючись на теоретичний матеріал підручника стор.145)
1∙ а = а
0 ∙ а = 0
4.3. Висновок.
-При множенні будь-якого числа на одиницю у добутку дістаємо те саме число.
-При множенні будь-якого числа на нуль у добутку дістаємо нуль.
4.4 Таблиця множення на 1. ( перегляд фільму 3 )
4.5Фізхвилинка. ( довільні рухи під музику)
- Засвоєння знань, формування умінь і навичок. ( 18 хв)
5.1. Усний рахунок Гра «Контролер» (додаток 2 )
5.2. Самостійна робота.
Розв’язування прикладів №975 (робота в парах)
5.3. Взаємоперевірка.
5.4. Фізхвилинка.
Ми писали, рахували,
Гарно всі попрацювали.
Треба трошки відпочити
І здоров’я нам зміцнити
5.6. Індивідуальна робота (картки- квіточки)
Учням потрібно вписати відповіді на запропоновані приклади на пелюстки квітки.
5 1= 0 8=
7 1= 0 9=
1 3= 0 1=
5.7.Розв’язування задач:
№ 979
9 ∙ 5 + 18=63(грн.) – вартість покупки.
Відповідь: 63 грн.
№ 976
1) 27 3 = 9 (кг) – вапна;
2) 27 – 9 = 18 (кг) – менше.
Відповідь: на 18 кг менше.
- Рефлексія. Гра «Мікрофон»( 2хв)
– Множення на 1.
– Множення на 0.
– Назви компонентів.
- Контроль, корекція та оцінювання знань. ( 2 хв)
- Домашнє завдання. ( 2хв)
Розв’язати приклади №979
- Підсумок уроку.( 2хв)
Наталія Миколаївна, спасибі за змістовий урок. Різні форми роботи на уроці створюють умови для розвитку інтересу до математики, комунікативних здібностей. Єдине зауваження – дуже яскравий фон відеоматеріалу.
Грамотно спланований та майстерно проведений урок, що спрямований на розвиток математичних компетенцій учнів. Доступне та наочне пояснення нового матеріалу, що спиралося на достатню актуалізацію знань, грамотно підібрані задачі на закріплення вивченого матеріалу – усе сприяє досягненню триєдиної мети, поставленої вчителем.
Цікаві уроки допомагають краще засвоїти матеріал і водночас розвивають творчі здібності дітей, підвищують інтерес уроків. Всі завдання продумані, грамотно підібрані. Так як вчитель використовує різноманітні завдання, діти не втомлюються протягом усього уроку.
Повторення таблиці множення супроводжується віршем, роботою в парах, присутній виховний момент. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу вчитель проводить, ставлячи проблемне запитання. Позитивним для засвоєння вважаю використання ІКТ.