Розробка уроку з української мови, 1 клас
“Повторення вивчених букв”
Автор: учитель початкового навчання Лисенко Алла Василівна
Урок-подорож у космос
Тема: Повторення вивчених букв
Мета: Повторити вивчені звуки і букви,удосконалювати вміння читати по складах і словам, розвивати мовлення учнів,виховувати інтерес і бажання вчитися.
Обладнання: маршрут космічної подорожі,слайди
Хід уроку
1. Організація класу до роботи
Діти! Ми з вами на космодромі «Мирний». Звідси буде проведено запуск космічного корабля. Дружба з буквами, вміння гарно, виразно читати допоможе вам здійснити цю цікаву мандрівку.
-Ваша праця буде оцінюватися за допомогою зірочок:
Червона- за правильну відповідь;
Жовта- якщо будуть якісь неточності;
Зелена-будуть прогалини у знаннях.
2. Уявна подорож
А)Станція «Перевірна»
З чого складається наша мова?
З чого складаються речення?
З чого складаються слова? А склади?
Які бувають звуки?
Скільки голосних звуків? Назвіть їх.
Які ви знаєте приголосні звуки? Назвіть їх.
Б) Станція «Стартова»
-Читання складів;
-Читання слів з пропущеними буквами;
-Читання слів за схемами;
-Читання скоромовки.
В) Запуск ракети
Увага! Увага! Кожному члену екіпажу перевірити готовність до злету ракети!
-А що треба перевірити?
-Чи рівні у вас спинки?
-Чи стоять ноги на підлозі?
-Чи є на парті все необхідне?
Екіпаж! До злету готовий?
Починаємо відлік: 5, 4, 3, 2, 1! Пуск!
-Наш космічний корабель стартував! Ми в космосі!
Г)Сузір’я «Центавр»
-Жителі цього сузір’я хочуть з вами познайомитись. А ще хочуть почути , чи вмієте ви читати.Вони послали вам закодовані слова.
Д)Міжпланетна станція «Перепочинок»
-Зоряним небом летить наш корабель до станції «Перепочинок». В далині з’явилось сонечко. Проведемо хвилинку відпочинку разом з ним.
Е)Невідома планета.
-На нашому шляху якась невідома планета. А ось і жителі цієї планети-інопланетяни. Допоможемо їм підібрати схеми до малюнків.
Є)Метеоритний дощ.
Що означає слово «Метеорит»?
(Це космічне тіло, що падає на Землю.)
-На кожному метеориті є текст, який треба чітко, виразно і швидко прочитати, щоб уникнути небезпеки.
Ж)Зустріч з літаючою тарілкою.
-Ви помітили, що нас супроводжує літаюча тарілка?
(Гра «Цікаві приказки.»)
3. Підсумок уроку
Наш зоряний політ завершено. Ви з успіхом подолали всі труднощі!
Презентація до уроку
Урок, побудований у формі уявної космічної подорожі, цікавий, інтерактивний, Форму проведення вчителем, безперечно, обрано дуже вдало, адже в школі І ступеню процес навчання відбувається саме через ігрову діяльність. Вдалим методичним прийомом, що спонукатиме дітей до активної діяльності на уроці, є використання різнокольорових зірочок як з метою стимулювання, заохочення, так і оцінки навчальної діяльності.
Урок побудовано в ігровій формі, що заохочує учнів до навчальної діяльності. Сподобалося, що були проведені вправи для розвитку швидкочитання. Повторено знання з мови. Добре, що вчителька слідкує за осанкою учнів під час читання. Була проведена і словникова робота. В початковій школі необхідно цей вид роботи просто необхідний. Він збагачує словниковий запас учнів, а знайоме слово легше читається. Дякую.
Як завжди у вас креативний підхід до уроку. Діти із задоволенням будуть брати активну участь в уроці. І мені здається, що всі без виключення., а це теж важливо. Єдине зауваження – це презентація, її потрібно зробити більш дитячою.
Пані Алло Василівно! Хочу подякувати вам за таку чудову розробку урок! Зміст, меті і тип даного уроку повністю відповідають вимогам навчальної програми. Всі методи, прийоми і засоби дібрано раціонально і забезпечують творчий розвиток учнів. Ви молодчинка!
Алло Василівно! Ваш урок дуже цікавий,усе продумано.Урок побудований в ігровій формі,що за методикою бажано використовувати в початкових класах,щоб увага учнів не розсіювалась.Учням подобаються такі уроки.Ви молодець.Вдячна Вам за творчість та неординарність.