“Розвиваючі мультфільми для дітей”

Мультики для дітей

У перші роки життя малюка багато батьків вважають за правильне не показувати дитині телевізор. Йдеться не лише про різні телевізійні шоу або фільми, навіть мультики для крихітки представлятимуть більше шкоди, ніж користі.

Але в два роки, коли малюк постійно активний – бігає по квартирі і все йому цікаво, все більше мам вважають, що хороший мультфільм на 10-15 хвилин допоможе зацікавити дитину і дасть мамі додатковий час на різні справи.

Проте вибрати мультфільм, щоб він не лише зайняв малюка, а і приніс йому користь не так і просто. Для дітей двох років багато батьків рекомендують такі мультфільми, як «Даша мандрівниця», «Маша і ведмідь», «Губка Боб квадратні штани».

За дослідженнями психологів, переважна більшість сучасних мультфільмів не пропагують ніяких людських цінностей, але це у кращому разі, в гіршому – мультик викликає психічні розлади.

У ранньому дитинстві не можна саджати малюка перед телевізором і залишати його без нагляду. Річ у тому, що дитині треба обов’язково пояснювати все на екрані. Деякі психологи рекомендують дітям до трьох років показувати тільки чорно-білі мультики, тому що колір може відволікати дитину.

Колись радянські мультфільми перевіряли дуже ретельно, тому серед них майже немає таких, які можуть завдати шкоди дитячій психіці. Радянська анімація була досить комфортною для дитячого сприйняття, але і тут треба бути обережними, оскільки деякі радянські мультики містять пропаганду тих часів.

Сучасний телевізійний ефір наповнений мультфільмами на будь-який смак, проте багато анімації для дітей зроблено халтурно і без урахування потреб дитини. Добре, що випадки явних психічних розладів у дитини після перегляду мультфільмів спостерігаються не так часто.

У деяких країнах, таких як Англія, Австралія, Норвегія вже намагаються відродити традиції авторської дитячої анімації і робити мультфільми з хорошими літературними сюжетами і вишуканою графікою.

Розвиток вашої дитини – це ваша турбота, тому підходити до вибору мультфільму для перегляду потрібно дуже ретельно. Психологи рекомендують, по можливості переглядайте мультики разом з дітьми і спостерігайте за їх реакцією.

Звичайно, багато мультфільмів досить вдалі, і також відносно дитячої психології. Що ж повинні містити такі мультфільми?

Передусім, в них мають бути актуальні переживання і проблеми, з якими дитина стикається в сучасному житті. На жаль, не багато мультфільмів відповідають цій вимозі, а деякі з них і зовсім можуть негативно вплинути на розвиток дитини.

Пропоную вам обов’язково подивитись відео сюжет, який напевно нікого з батьків не залишить байдужим.
В цьому сюжеті ви побачите що в сьогоднішніх мультфільмах пропагується у привабливих формах насилля, садизм, нечистота та різні збочення такі як гомосексуалізм, лесбіянство, трансексуалізм… Не дозвольте, щоб ваші діти стали жертвами спец-експерименту, який хоче зробити з них злочинців і збоченців!

Мультфільми загроза для дітей! Частина 1

Мультфільми загроза для дітей! Частина 2

На думку однієї частини батьків, мультфільми – хороше джерело інформації, що служить для розвитку дитини, тому що усі діти мають добре розвинене мислення. Тим більше, не можна втратити прекрасну можливість відпочити трохи від свого цікавого чада.

Інші упевнені, що телевізор однозначно негативно впливає на незміцнілу психіку і стан здоров’я дітей. Деякий резон в цьому погляді є: при неконтрольованому перебуванні діток у блакитних екранів у них поступово може зіпсуватися зір, погіршується загальний стан організму, тому що телевізор замінює часто прогулянку на свіжому повітрі, активні ігри. Та і якість мультфільмів, і сюжет останнім часом залишають бажати кращого, діти починають копіювати жорстоких і цинічних героїв, плутаючи дійсність і казку.

Я вважаю що при виборі способу пізнання світу для свого малюка впершу чергу потрібно звертати свою увагу на книги, вони набагато корисніші за мультфільми. Читаючи книгу разом з мамою, малюк краще її сприймає, менше псує свій зір. Окрім цього, ви у будь-який момент зможете почати читати повільніше, якщо побачите, що малюк не встигає за ходом книги.

А як вважаєте ви? І які мультики дивляться ваші діти?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Дана публікація цікава та актуальна для батьків та педагогів, але на мою думку світ мультиків різноманітний, брати до уваги такі мультсеріали як губка Боб,та інш.(я не бачу в цьому серіалу ніякого відношення до розвитку дитини), на мою думку батьки яких цікавить життя дітей контролюють те що дивляться їх чада. Багато вражень та ставлення до вітчизняних мультсеріалів та їх впливу на психіку дітей, але цього не буде якщо є контроль з боку батьків (пояснення).
    Дуже гарно що доступні відео порівняння -розяснення. Дякую за цікавий матеріал.

  2. Дана публікація дуже актуальна, адже сучасний світ мультиків набагато більш різноманітний, ніж це було кілька десятків років тому: іноземні та вітчизняні, старі і нові, довгі історії і невеликі казки, добрі чи достатньо напружені, фантастичні сюжети і реальні, розвиваючі і розважальні. Акцент в статті на те, що сучасний світ мультфільмів для дітей майже не має меж. Однак, ця різноманітність ставить перед дорослими і безліч питань. Велике значення для малюків і старших дітей має якість звуку і відео ряду. Дітям варто показувати лише мультісторіі в хорошій якості з багатоголосої озвученням. Адже для дитини яскраві кольори, різноманітні звуки, чітке зображення мають важливе значення, вони дуже впливають і на його розумовий розвиток. Сподобалися і відео сюжети. Дякую.

  3. Перевірено мною, що діти, які дивляться мультфільми про “ніндзяго”, нічим не цікавляться і вони відштовхують від себе. В той час, коли інші їх ровесники рахують, малюють, бігають, співають, конструюють, маленькі ніндзя стріляють з уявних пістолетиків і перекркчуються на місці.