Що може стати на заваді стати успішним медіатором?
Залучення до процесу врегулювання спору третьої сторони, яка допомагає дійти компромісу, є поширеною світовою практикою. Медіатори беруть участь в конфліктах між керівниками та працівниками, діловими партнерами, сімейними парами, великими компаніями тощо. Їхнє завдання – знайти шлях вирішення проблеми, який буде прийнятним для всіх учасників, причому бажано за короткий час.
Хороших переговорників мало, і це не тому, що професія непопулярна. Навпаки, медіація входить до переліку напрямків, якими активно цікавляться успішні в різних областях фахівці: судді, юристи, менеджери з персоналу, керівники департаментів, соціологи, коучі та психологи. Багато хто з них наважується на отримання відповідної освіти, щоб навчитися вирішувати конфлікти, але потім не може побудувати кар’єру у цій сфері. Залишається використовувати отримані навички і знання на минулій роботі. Це непогано, якщо із самого початку ставили за мету прокачати скіли, але не тоді, коли планували після навчання влаштувати в міжнародну компанію як медіатор.
Чому не вдається збудувати кар’єру медіатора?
Основні причини проблем із професійним розвитком:
- Дефіцит знань та навичок. Без спеціальної освіти, детально про яку можна дізнатися на сайті https://bs.krok.edu.ua/, розвивати кар’єру не вдасться. Жодні книги та онлайн тести не замінять практичних занять та спілкування з крутими спікерами з величезним досвідом. Ще один плюс здобуття профільної освіти – диплом, з яким у вас будуть шанси влаштуватися в престижну компанію.
- Невиправдані очікування. Багато людей романтизують професію медіатора, навіть не уявляючи, як це щодня спілкуватися з незадоволеними людьми, вислуховувати їхні претензії, намагатися знайти точки дотику та з’ясовувати деталі конфліктів. Така робота втомлює, і у людей з низькою стресостійкістю може викликати навіть депресивні стани. Якщо не хочете швидко «перегоріти» та якісно виконувати свої обов’язки, потрібно навчитися абстрагуватися та не сприймати невдачі як особисту трагедію.
- Помилка під час вибору напрямку медіації. Спочатку всі медіатори отримують один і той же базис знань, але потім потрібно вибирати певну сферу їхнього застосування, і тут не можна помилитися. Корпоративна, сімейна та інші види медіації мають плюси та мінуси, ваше завдання – визначити те, що вам цікаво та підходить з урахуванням планів на майбутнє.
- Невдалий досвід роботи. Роботодавців потрібно вибирати дуже уважно, щоб не розчаруватися у професії та не зіпсувати собі репутацію.