Що може стати на заваді стати успішним медіатором?

Залучення до процесу врегулювання спору третьої сторони, яка допомагає дійти компромісу, є поширеною світовою практикою. Медіатори беруть участь в конфліктах між керівниками та працівниками, діловими партнерами, сімейними парами, великими компаніями тощо. Їхнє завдання – знайти шлях вирішення проблеми, який буде прийнятним для всіх учасників, причому бажано за короткий час.

Хороших переговорників мало, і це не тому, що професія непопулярна. Навпаки, медіація входить до переліку напрямків, якими активно цікавляться успішні в різних областях фахівці: судді, юристи, менеджери з персоналу, керівники департаментів, соціологи, коучі та психологи. Багато хто з них наважується на отримання відповідної освіти, щоб навчитися вирішувати конфлікти, але потім не може побудувати кар’єру у цій сфері. Залишається використовувати отримані навички і знання на минулій роботі. Це непогано, якщо із самого початку ставили за мету прокачати скіли, але не тоді, коли планували після навчання влаштувати в міжнародну компанію як медіатор.

Чому не вдається збудувати кар’єру медіатора?

Основні причини проблем із професійним розвитком:

  1. Дефіцит знань та навичок. Без спеціальної освіти, детально про яку можна дізнатися на сайті https://bs.krok.edu.ua/, розвивати кар’єру не вдасться. Жодні книги та онлайн тести не замінять практичних занять та спілкування з крутими спікерами з величезним досвідом. Ще один плюс здобуття профільної освіти – диплом, з яким у вас будуть шанси влаштуватися в престижну компанію.
  2. Невиправдані очікування. Багато людей романтизують професію медіатора, навіть не уявляючи, як це щодня спілкуватися з незадоволеними людьми, вислуховувати їхні претензії, намагатися знайти точки дотику та з’ясовувати деталі конфліктів. Така робота втомлює, і у людей з низькою стресостійкістю може викликати навіть депресивні стани. Якщо не хочете швидко «перегоріти» та якісно виконувати свої обов’язки, потрібно навчитися абстрагуватися та не сприймати невдачі як особисту трагедію.
  3. Помилка під час вибору напрямку медіації. Спочатку всі медіатори отримують один і той же базис знань, але потім потрібно вибирати певну сферу їхнього застосування, і тут не можна помилитися. Корпоративна, сімейна та інші види медіації мають плюси та мінуси, ваше завдання – визначити те, що вам цікаво та підходить з урахуванням планів на майбутнє.
  4. Невдалий досвід роботи. Роботодавців потрібно вибирати дуже уважно, щоб не розчаруватися у професії та не зіпсувати собі репутацію.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *