mail@urok-ua.com

Класний куточок

українською мовою

Класний куточок українською мовою

Перед вчителем стоїть безліч завдань!

Окрім навчання і виховання, вчителя завжди хвилюють умови, в яких би діти навчалися із задоволенням і радістю. Для цього він займається облаштуванням і оформленням кабінету. Якість підготовки дітей, їх психологічний настрій на навчання залежать від багатьох чинників, у тому числі і від того, в яких умовах, обстановці, атмосфері вони навчатимуться.

Кабінет має бути затишним, логічним в конструктивному відношенні, лаконічним у виконанні. Вчитель оформляє кабінет так, щоб в учня завжди було бажання приходити в нього і почувати себе комфортно. Оформлення класного куточка справа значима і важлива, вимагає особливого підходу і копіткої праці. Адже правильно оформлений класний куточок несе різнобічну та корисну інформацію для учня.

Раніше існували певні стандарти для класних куточків, зараз таких стандартів немає, тому вчитель може проявляти свою фантазію і оформляти куточок з більшою користю. Щоб він завжди викликав інтерес у дітей, потрібно радитися з ними, обговорювати ті матеріали, які хотілося б помістити в куточку. Дуже часто тематика оформлення залежить від самих учнів. Але основні рубрики повинні подаватися від самого вчителя.

Підбір тем і матеріалу для куточка початкових класів відрізняється від тем старших класів. Спочатку оформлення відбувається в ігровій формі, щоб дітям було доступно і зрозуміло, а потім з’являються рубрики серйозніші, складніші, що містять пізнавальний матеріал, необхідний для розширення кругозору дитини.

При оформленні класного куточка важливо дотримуватися єдиних вимог:

 • оформляти естетично;
 • не дотримуватися єдиних стандартів, а підходити творчо;
 • матеріали повинні відбивати всебічні інтереси дитини;
 • обмірковувати кожен пункт з точки зору: чи потрібний вибраний матеріал учневі в даний момент і чи викличе він інтерес;
 • підібрана тематика має бути «орієнтиром» не лише в позакласному житті, але і «помічником» в навчанні.

Виходячи з цього, в «Класному куточку» знаходять своє відображення і навчання, і позакласне життя дітей.

Декоративне оформлення стенду – ще одна форма застосування талантів і здібностей. Один і той же стенд можна повністю присвятити одному напряму виховної роботи на потрібний час (наприклад, до свят, спортивних змагань, приходу комісії і так далі).

Дуже важливо при оформленні класного куточка така рубрика, як «Наша творчість». Її призначення – зобразити творчість дітей. Вони прагнуть до того, щоб їх роботи (ними можуть бути кращі аплікації з уроків праці, твори на різні теми, малюнки, навіть власні вірші) могли з’явитися на цьому місці. Помітно, що це надихає учнів, вони гордяться своїми досягненнями. За ними тягнуться ті, у кого ще не все виходить.

Інтерес до класного куточка підтримується ще і тоді, коли матеріали куточка удосконалюються, доповнюються, міняються. Тому оформлювальною роботою необхідно займатися регулярно.  Готувати і розміщувати інформацію учні можуть самостійно. Змінивши декоративне оформлення на стенді можна презентувати абсолютно нову тему в оформленні класного куточка.

Результати правильного підходу до оформлення куточка :

 • діти гордяться своїми досягненнями, успіхами;
 • прагнуть бути кращими;
 • намагаються бути корисними, проявляючи свою творчість і ініціативу в оформленні куточка.

Якщо застосувати свою творчість і фантазію, оформити «Класний куточок», «Куточок здоров’я», «Куточок групи подовженого дня» можна на саму різну тему. Але робити це потрібно з душею, інтересом, тоді і у дітей з’явиться захопленість в його оформленні і існуванні.

Шаблони для оформлення

класного куточка українською мовою

На сайті представлено шаблони для класного куточка в зменшеному вигляді, розміром 400 пікселів. Якщо вам сподобались ці шаблони ви можете скачати їх за посиланням нижче. В архіві знаходяться ці ж самі шаблони класного куточка розміром 3500 пікселів.

Скачати: Класний куточок українською мовою


Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

 1. Так, важко уявити класну кімнату без класного куточка, який завжди викликає інтерес у дітей. Тому при його оформленні буду дотримуватися єдиних вимог, які Ви запропонували! Прикрістю є те, що скачати “Класний куточок українською мовою” – не вдається!!!((( А за матеріал дякую.

 2. Дякую, Ліліє Іванівно, за шаблони для оформлення класного куточка. Матеріал скачався без проблем. При оновленні класного куточка скористаюся деякими Вашими порадами.

 3. Згодна з автором, що навчання залежать і від того, в яких умовах, обстановці, атмосфері навчатимуться діти.Дуже добре, що зараз не вимагають від вчителя стандартних куточків. Для себе особисто візьму на замітку шаблони для оформлення куточка.Вважаю публікацію корисною.