Шкода та користь Інтернету
Автор: практичний психолог Тищенко Олена Володимирівна
Підвищіти рівень інформованості учнів щодо шкоди та користі Інтернету, сформувати уявлення про небезпеку Інтернету, ознайомити з різними правилами безпечної роботи в Інтернеті, показати впливу Інтернету на здоров’я та спосіб життя людини.
Тренінг «Шкода та користь Інтернету»
МЕТА: підвищення рівня інформованості учасників тренінгу щодо шкоди та користі Інтернету.
ЗАДАЧІ:
– сформувати уявлення про небезпеку Інтернету;
– формувати вміння порівнювати і формулювати висновки ;
– ознайомити з різними правилами безпечної роботи в Інтернеті;
– розвивати логічне мислення на прикладах впливу Інтернету на здоров’я та спосіб життя людини.
ОБЛАДНАННЯ: ватман з малюнком двох кошиків, стікери – яблука, фліп–чарт, аркуші паперу формату А4, олівці та фломастери.
Хід уроку
Вступ.
- Знайомство.
Вправа «Я люблю …»
Всі учасники тренінгу сидять півколом. Кожний учасник тренінгу, починаючи з тренера, називають своє ім`я та своє улюблене заняття.
- Очікування.
Кожний учасник тренінгу висказує свої очікування від тренінгу.
- Правила роботи
Учасники тренінгу називають правила роботи в групі, а тренер їх записує на фліп-чарті або дошці.
- активність;
- взаємодія;
- один говорить – інші слухають;
- право на власну думку;
- не критикувати;
- казати по черзі;
- позитивний настрій та ін.
- Повідомлення теми тренінгу.
- Активізація
Вправа «Чарівний кошик»
На фліп-чарт кріпиться ватман з малюнком двох кошиків. Один кошик – користь Інтернету, другий кошик – шкода Інтернету. Учасникам роздаються стікери у вигляді яблук, які вони приклеюють на кошик в залежності від власної думки стосовно користі або шкоди Інтернету у житті. .
- Мозковий штурм.
Учасникам пропонується проаналізувати і сказати, у чому є користь Інтернету, а в чому шкода. Тренер на фліп-чарті, поділеному навпіл, записує висловлювання учасників.
користь | шкода |
– підготовка домашнього завдання; – пошук інформації; – електронні книжки; – поштові скриньки; – спілкування; – розваги та ін. | – підготовка домашнього завдання; – розваги; – спілкування; – фінансові шахраї; – хакери; – дезінформація та ін. |
- Тест на виявлення комп’ютерної залежності.
- Ти засмучуєшся та злишся, якщо потрібно виключати комп’ютер.
- Ти знаходишся у дуже гарному настрої тільки сидячи за комп’ютером.
- Комп’ютер для тебе – це засіб зняття стресу.
- Після комп’ютерних ігор у тебе виникають головні болі.
- У житті ти відчуваєш пустоту, роздратованість, які зникають, коли ти сідаєш за комп’ютер.
- Ти маєш проблеми у навчанні через те, що часто сидиш за комп’ютером.
- Ти відчуваєш потребу проводити більше часу за комп’ютером.
- Ти маєш проблеми з родичами, у стосунках з друзями або іншими людьми через комп’ютер.
Результат: підрахуйте кількість плюсів у відповідях. Якщо загальна сума перевищує 3 бали – ви маєте ризик потрапити у залежність від комп’ютера.
- Інформаційний блок
Показ презентації:
- Чим приваблює Інтернет.
- Що роблять люди в Інтернеті.
- Основні правила безпечної роботи в мережі Інтернет.
- Шість правил розумних користувачів Інтернету.
- Основні «заповіді» мережевої моралі.
- Вправа «Згода – незгода».
Колективна гра. Учасники тренінгу повинні проаналізувати висказування. Якщо учасники згодні зі сказаною фразою – вони плескають у долоні, якщо не згодні – сидять тихо.
- шукати нову інформацію з будь-якого шкільного предмету;
- давати персональні дані незнайомцям в Інтернеті
- переказувати кошти самостійно;
- спілкуватися по скайпу з родичами;
- заходити на незнайомі сайти;
- спілкуватися з однокласниками в соцмережах;
- надсилати своє фото малознайомим людям;
- продивлятися рекламу;
- в соцмережах добавляти в друзі незнайомих людей;
- надавати свій пароль;
- надавати інформацію про батьків;
- терпіти агресію та неприємні виказування у свою адресу;
- надавати адресу та телефон незнайомцям;
- шукати роз’яснювальну інформацію;
- цікавитись новинами;
- Творче завдання.
Учасники тренінгу ділять на пари. Кожна пара повинна створити плакат з рекламою. Дівчатка рекламують корить Інтернету, а хлопці – шкоду. Потім пари презентують свої реклами і кажуть свої побажання всім учасникам тренінгу.
- Релаксація
Обговорення:
- Чи був корисним та пізнавальним тренінг?
- Чи справдились очікування?
- Які висновки зробили для себе?
- Як використаєте отриману інформацію для себе?
- Прощання
Вправа «Аплодисменти»
Учасники тренінгу аплодують собі та іншим учасникам тренінгу.
Презентація до уроку
Дуже сподобалась робота на фліп-чарті. Учні й самі вже розуміють, що Інтернет має і корисне, і шкідливе, а тренінг тільки підсилить свідоме почуття міри при користуванні ним. Інтерактивні вправи це тільки покращать. ДЯКУЮ!
Щире спасибі за публікацію. Не усвідомлюємо сьогоднішнього дня без інтернету Але зважити всі “за” і “проти” дуже корисно. Вирішенню цього питання сприяє даний тренінг. Пані Олена надзвичайно продумано, цікаво його спланувала, наочно та технічно оснащила. Заняття можна провести з будь-якою віковою категорією. Рекомендую уникати мовних помилок (проблема майже кожного із нас). Молодець!
Дійсно чудовий захід, який розкриває учням всі сторони інтернету (позитиані і негативні).
Використано цікаві методи та прийоми, що допоможе підтримати увагу сучасної молоді.