Спортивна година
Автор: Вихователь ГПД Артелемейчук Алла Володимирівна
Завдяки фізичним навантаженням та іграм – діти будуть здоровими і щасливими!
Мета заняття: Зміцнювати організм дитини. Удосконалювати рухові навички та вміння. Розвивати фізичні якості; сприяти активному відпочинку учнів. Виховувати почуття товариськості, звичку діяти згуртовано, спритно.
Форма проведення: Спортивна година.
Педагогічні прийоми: стимулюючі
Обладнання: маленькі м’ячі, стілець, кошик, канат, надувні кульки, музичний супровід.
Хід заняття.
1.Підготовча частина(7- 11хв.)
Шикування в одну шеренгу .
Рапорт. 1.учень. На площадку по порядку
У прекрасний день оцей
На зарядку! На зарядку!
Ми збираємо дітей.
2.учень.Вище руки, ширше плечі,
Раз, два, три! Дихай рівніше
Від зарядки ти зміцнієш
Станеш сильним і спритним!
Всі (сканують): Без занять по фізкультурі,
Не зміцнить мускулатури.
Діти, а яке зараз буде заняття? (Відповідь дітей).
Вірно. А для початку нам потрібно розім’ятися, виконати різні силові вправи:
1) Різновиди ходьби:
* на шпиньках ;
* на п’ятах ;
*на внутрішньому та зовнішньому боці стопи.
2) Повільний біг
Ноги розім’яли, а тепер розімнемо руки в рухливій грі «Перетягни канат».
2.Основна частина
А зараз дітки ви покажете, як любите спорт. І для цього ми проведемо конкурс – змагання.
Для проведення конкурсу клас ділимо на дві команди, діти самі собі оберуть капітана. Наші гості будуть слідкувати за виконанням кожного конкурсу. Котра з команд швидше і вірно виконає завдання – отримає червону кульку, а котра відстане – отримає зелену кульку. Після останнього конкурсу підрахуємо кількість кульок і визначимо переможця.
1.КОНКУРС. – на швидкість і кмітливість.
Кожний учасник по черзі біжить до стільця, де лежать аркуші з написаними на них складами, і швидко несе його до капітана. Капітан залишається на місці і складає словосполучення зі складів, яке і буде назвою команди. Перемагає та команда, яка швидше вишикується перед глядачами показуючи назву команди. Перша команда. «СО- НЯЧ – НІ ПРО – МІН – ЧИ – КИ».
Друга команда. «ВЕ – СЕ – ЛІ ЧО – ЛО – ВІЧ – КИ».
Після конкурсу кожен гравець одягає емблему своєї команди.
2.КОНКУРС.- «Із купини на купину».
Бачите діти на підлозі накреслено невеличкі кола діаметром – 25 – 30см., відстань між ними – 30см. це «купинки», по яких вам потрібно потрапити на інший бік спортзалу. По черзі кожен з учасників команди проходить по них, яка команда скоріше справиться з цим завданням, та і перемогла в цьому конкурсі і отримає свою кульку.
3.КОНКУРС. «Біг із зав’язаними ногами».
Капітанам потрібно виділити з команди по два учасники. Діти шикуються парами за лінією. Їм зав’язують ноги у такий спосіб: праву ногу одного – з лівою ногою другого. Зі зв’язаними ногами вони повинні пройти або пробігти встановлену відстань (до стільця), що знаходиться на відстані 3-4 м., оббігти його й повернутися назад. Перемагає та пара, яка виконала завдання першою.
4.КОНКУРС.-«Хто найвлучніший».
Умови конкурсу такі, кожна команда створює коло, намальоване крейдою (кожен учасник тримає м’яч). У центрі перед вами на відстані 2 м. стоїть кошик. За моїм сигналом перша команда кидає м’ячик однією рукою знизу. Після того, як усі діти кинуть м’яч, підраховуємо кількість закинутих м’ячиків. Те ж саме робить і друга команда. Чия найбільш влучніша команда була в цьому конкурсі та і перемогла.
Нагородження команд.
Ось і закінчилося наші конкурси – змагання. По кількость отриманих кульок перемога дісталася команді ——————- . Ми їх вітаємо з перемогою, за свої старання вони отримують «Почесну грамоту» переможців, а команда ——————- отримує «Почесну грамоту» активних учасників конкурсу.
- Заключна частина.
- Шикування.
- Спокійна ходьба зі змахами рук.
- Підбиття підсумків заняття: Діти сьогодні ви показали всім, які ви спритні, сміливі, здорові. Розкажіть, що ми робили на нашому занятті?
(Відповіді дітей).
Всі ви були дуже активні, молодці! Я вам дякую. І впевнена, що ви й надалі будете дружити зі спортом. Всім присутнім гостям ми також дякуємо за увагу і підтримку. До побачення.
Рух – це життя.Вихователь пропонує конкурсну програму для загального фізичного розвитку школярів. Алла Володимирівна лагідно звертається до вихованців, налаштовує на позитив, жодна дитина не залишиться поза увагою на даному заняття.
Молодші школярі понад усе полюбляють рухову активність, а особливо коли організоване змагання. Конкурсна діяльність допоможе сформувати вміння радіти за переможців і співпереживати переможеним.
Цікавий матеріал. Учні початкових класів люблять різноманітні конкурси, естафети. З таким творчим підходом до дітей ви безперечно завоюєте їхні маленькі серця.
Цікавий творчий підхід до організації першого конкурсу, де поєднано фізичні вправи з розвитком та вдосконаленням навиків читання у першому конкурсі. А змагальний характер активізує дітей, згуртовує їх навколо спільної мети.