Спортивна година
Автор: Вихователь ГПД Артелемейчук Алла Володимирівна
Мета заняття: формувати навички і вміння швидко і чітко виконувати команди, шикування в одну шеренгу, в дві колони. Удосконалювати вміння учнів виконувати загальнорозвиваючі вправи. Сприяти вихованню морально-вольових якостей: сили, спритності, витривалості, справедливості, почуття колективізму. Забезпечити створення здоров’язберігаючого освітнього середовища в умовах школи.
Форма: спортивна година
Педагогічні прийоми: стимулюючі
Обладнання: девіз, наклейки у членів команд, м’ячі, кошики, повітряні кульки, малі м’ячі, хустки, ціль, мотузки, призи, музичний центр.
Хід заняття
– Діти! Сьогодні ми з вами проводимо відкриту спортивну годину під девізом
„Жити – це означає рухатися!”
Ми прийшли сюди сьогодні
Щоб усіх порозважати.
Свої сили, своє вміння
В спорті показати.
Ми зібрались позмагатись,
Помірятись силама.
Бути хлопцями й дівчатами
Здоровими і сильними.
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
Завдання спортивної години…
– Клас, рівняйся, струнко! Наліво! За направляючим в обхід по залу руш!
(Виконується під музичний супровід)
- Простий шаг
- Навшпиньки
- На п’ятках (руки за голову)
- На зовнішній стороні ступні
- На внутрішній стороні ступні
- Гусячим кроком
Біг:
- Із закиданням гомілок назад
- Із високим підніманням ніг
- Приставним кроком:
Правим боком (руки на поясі)
Лівим боком (руки за голову)
Біг у повільному темпі 3 хв. З переходом на ходьбу.
Ходьба по колу: руки через сторони вгору (вдих), опустити до низу (видих). Повт. 3-4 р.
Перешикування у дві шеренги.
Комплекс загальнорозвиваючих вправ з елементами ритмічної гімнастики.
(виконується під музику)
Комбінації з елементами марширування
(виконується під музику)
Діти, поділіться на дві команди і постройтеся у дві колони.
1 – ша колона команда «Колобок»
2 – га – команда «Чемпіон».
Команди, вам надається слово для привітання.
(команди повертаються обличчям одна до одної)
– Команді « Колобок » – „фізкульт – привіт!”
– Команді « Чемпіон » – „фізкульт – привіт!
Чесно гру свою будуй
Правилом керуйся.
Як програв, то не сумуй,
Виграв – не хизуйся.
ЕСТАФЕТИ
- « Альпініст »
Однією рукою кожний учасник своєї команди тримається за довгу мотузку. За сигналом уся команда біжить до своєї стійки, оббігає її та повертається назад до стартової лінії.
Перемагає та команда, яка швидше і без втрат своїх членів повертається назад на вихідне положення.
- « Садіння картоплі »
Першим учасникам двох команд потрібно зав’язати хустки, взяти кошики з тенісними м’ячиками, розкласти їх у намальовані кружечки і повернутися назад. Хустки і кошики передаються наступним учасникам команди. Ті одягають хустки і збирають м’ячики в корзину і т. д.
- « Кенгуру »
Гравці команд, що вишикувались в колоні по черзі повинні дострибати до цілі та назад з м’ячем, тримаючи його між колінами.
- « Швидше по тунелю »
Команди стають в колону по одному, широко розставивши ноги. Капітани команд стоять останніми. За сигналом вчителя капітан лізе в «тунель», пролізає її, біжить до цілі, бере один м’ячик і повертається назад до своєї команди, ставши попереду.І так виконують всі члени команди. Перемагає та команда, яка більше зібрала м’ячів.
« Гра з повітряними кульками »
Кожен учень отримує повітряну кульку. Тримаючи руки за спиною, потрібно держати кульку в повітрі, дуючи на неї ротом, щоб вона не впала на пол. Заборонено торкатися до кульки руками.
– Клас, рівняйсь!
Славні видались змагання!
Дуже швидко сплинув час
Щирими були вітання
Тут і радість – все для вас!
Будьмо всі здорові й дужі
І до спорту не байдужі.
Підсумок.
Нагородження всіх учасників спортивно – оздоровчої години призами.
Алла Володимирівна, з задоволенням ознайомилася зі сценарієм спортивної години. Вважаю, це урок, який очікуюють усі без винятку учні. Цікаво, задорно, здорово. Спасибі!
Спортивні змагання мають і своїх прихильників-учасників, і вболівальників. Безсумнівно, сприяють оздоровленню учнів, організовують, дають відчуття “плеча друга”, а усвідомлення самого поняття “змагання” навчає прагнути бути кращим, тренуватися і працювати над собою.
На початку спортивної години фізичні вправи виконуються під музичний супровід. Це задає необхідний темп і ритм. Естафети зрозумілі, однак не у всіх є коментар, хто і за які дії премагає. Приємно, коли всі учасники отримують призи.