mail@urok-ua.com

Стоп! Насилля над дітьми!

Семінарське заняття

Автор: соціальний педагог Різниченко Оксана Анатоліївна

Насилля над дітьми

Мета: розширити знання членів педагогічного колективу щодо проблем агресії і насильства в сім’ї та учнівському середовищі ознаками, які вказують на те, що над дитиною було здійснено насильство; виробити алгоритм дій педагога у разі виявлення явних ознак насильницького поводження з дитиною; розглянути прийоми просвітницької роботи класного керівника з профілактики насильства з дітьми і батьками.

Обладнання: проектор, мільтимедійна дошка, комп’ютер, презентація «Щасливе дитинство», фільм Ролана Бикова «Я сюди ніколи не вернусь«,  стікери, фліпчарт,  ватмани, маркери, малюнок галявини, квіточки, повітряні кульки, клубок ниток синього кольору, малюнок айсберга,  «промінчики сонечка», пам’ятка «Якщо дитина потрапила в біду» по кількості учасників, плакат «Фізичне насильство», плакат «Психологічне насильство», плакат «Економічне насильство», плакат «Сексуальне насильство», малюнок сонечка.

Тип уроку: заняття з елементами тренінгу

Вікно перегляду

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Оксана Анатоліївна у своєї роботі підіймає дуже важливу проблему нашого суспільства- насилля над дітьми. Коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Іноді ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас порушують наші права, честь та гідність, не знаємо своїх прав, як зихистити себе. Спасибі!

  2. Хочу подякувати Оксані Анатоліївні за таке семінарське заняття, тому що це повноцінний тренінг, який можна провести не за один день. Методично витримана структура та саме оформлення роботи. Піднята дуже актуальна тема, яка довгий час замовчувалася. Як казав Аристотель, «кожна сім’я – частина держави». Але насильство в сім ї набуло таких масштабів і глибин, що вже занадто. Жорстоке поводження із дітьми в сім’ї не така вже й рідкість. Часто плутаючи методи виховання із звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, малюки не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними навіть не намагаються захиститись. Але в суспільстві не прийнято казати про такі речі. Дуже часто один з батьків просто спостерігає за знущанням над своєю дитиною. Дуже добре, що ця тема буде розказана педагогами батькам, після такого заняття і вироблений алгоритм дій педагога у разі виявлення явних ознак насильницького поводження з дитиною. З повагою.

  3. Пані Оксано! Дуже сподобався Ваш матеріал, який порушує проблеми агресії і насильства в сім’ї та учнівському середовищі: цікаві та доступні вправи, багатющий словниковий матеріал, вдалі додатки. Успіхів Вам та Вашим учням!!!

  4. Для проведення заходу такого рівня педагогом виконана велика підготовча робота. Матеріал може бути використаний як для виховних заходів так і при проведенні батьківських зборів. Різноманітні види роботи дають можливість виявити ознаки насильницького поводження з дітьми.