mail@urok-ua.com

Консультація для вихователів та батьків

Освітня та оздоровча робота з дітьми дошкільного віку у зимовий період

Вихователь - методист Євдакова Ангеліна АнатоліївнаАвтор: вихователь – методист Євдакова Ангеліна Анатоліївна

Погодьтеся , що поняття «здоров’я» містить кілька складових, зокрема фізичне та психічне здоров’я, які перебувають у тісному звязку . Спонукаючи дітей до здорового способу життя ,замало проводити традиційні заняття з фізкультури. Урізноманітніти рухову активність дітей на заняттях допомагають народні ігри .Особливо корисні ігри та забави на свіжому повітрі . У багатьох дитячих садочках міст , селищ для цього є бажані умови , але, нажаль, вони не завжди раціонально використовуються . Вашій увазі в данній консультації пропоную ігри, розваги, які допоможуть вихователям та батькам організувати рухову діяльність на прогулянках та на фізкультурних заняттях.

Зміст консультації включає в себе переважно ігри та розваги, побудовані на рухах, а також ігри та розваги з художнім змістом. Багато із запропонованих ігор та розваг спеціально розроблені авторами для проведення їх не у приміщенні , а у природних умовах. Під час ігор у просторі , у природніх умовах у дітей формуються уміння використовувати вже набуті навички різних життєвих ситуацій. У них виховуються спритність , швидкість , вони стають сильнішими й витривалішими , привчаються діяти сміливо , проявляючи активність , цілеспрямованість ,самостійність . У них виховуються почуття дружби та товаришування, взаємодопомоги.

У консультації спеціально виділені розваги та ігри , які пригодні для проведення на відкритому повітрі при різних погодних умовах. Серед них рухливі ігри з елементами споритивних ігор , естафети , розваги, різні ігрові вправи , які викорнуються і без предметів і з ігровим матеріалом . У поданих рухливих іграх використовуються природні умови місцевості , де беспосередньо проводиться гра( пеньки, дерева, снігові гірки).

Для того , щоб у дітей зберігався бадьорий стан,щоб були забезпечені сприятливі умови для рішення всього комплексу завдань розумового ,психічного, фізичного розвитку , необхідно слідкувати за відповідним чергуванням , визначеною періодичністю застосування ігор та розваг різного характеру. До того ж слід намагатися йти до того , щоб ігри з високою руховою активністю чергувалися з більш спокійними видами діяльності.

Загальновідомо , що діти полюбляють казки , мультфільми , особливо – їхніх колоритних персонажів . Тож аби зацікавити дошкільнят, заохотити їх до виконання фізичних вправ і водночас створити піднесений настрій, слід запросити у гості до дітей їхніх улюблених персонажів. З ними багаторазові повторювання одних і тих самих вправ дошкільники виконуватимуть залюбки. Вчинки , дії, слова персонажів породжують відповідну реакцію дітей, відношення, оцінку. Організація тетралізованих розваг на свіжому повітрі не складає труднощів. Однак при цьому слід вибрати місце дії, оформити відповідно його , підготувати атрибути та костюми , зручні для виносу та використання.

Матеріал добирався з урахуванням доступності та легкості його засвоєння, не потребуючого великих зусиль та часткових витрат на підготовку. Природньо , що завчасно вивчений музичним керівником та вихователями репертуар може виконуватися і розучуватися з голосу , без супроводу ( особливо це стосується пісень , хороводів та хороводним іграм).

Запропоновані ігри можуть проводитися з усіма дітьми , з невеличкою її частиною , з 2-3 дітьми і навіть з однією дитиною. Особливо важливо враховувати індивідуальні можливості дітей. Дітям із затримкою рухової активності , фізично більш слабких необхідно систематично спонукати до участі у доступним їм іграх ,поступово їх ускладнюючи.

Матеріал консультації може широко використовуватися при огранізації самостійної діяльності дітей і в інших формах роботи по фізичному розвитку дошкільнят , в тому числі при проведенні фізкультурних розваг, свят, найпростіших змаганнях . Консультація буде корисна також і батькам при організації фізкультурної розваги вдома в умовах міста, при виїзді на дачу, проведенні прогулянок у природу.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 4 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Як правильно обрати шкільний ранець/рюкзак для першокласника? Найбільш популярні рюкзаки для школи Як обрати шкільний рюкзак першокласнику? Рейтинг найбільш популярних ранців для школи (відео)   Зміст СІМ ПОРАД ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ РЮКЗАК ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКА? НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ? ...
Презентація на тему: Адаптація першокласників в умовах загальноосвітнього закладу Презентація на тему: Адаптація першокласників в умовах загальноосвітнього закладу Автор: Практичний психолог Острогляд Анна Сергіївна Метою моєї роботи є нагадати батькам, як адаптація чи дезадаптац...
Тренінгове заняття з батьками “Щаслива дитина – благополучна родина” (за проектом “Вчимося жити разом).... Тренінгове заняття з батьками "Щаслива дитина – благополучна родина" (за проектом "Вчимося жити разом). Автор: вихователь дошкільного закладу Мельник Тетяна Богданівна Діти – квіти життя. Проте част...
1641

Відгуки та пропозиції

Швидкий вхід з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарів

  1. Стаття містить багато корисної інформації, проте, адресована, на мою думку, переважно для педагогів (вихователів). Автор зауважує про паралельність розвитку психічного і фізичного розвитку, відмічаючи важливість кожної складової. Проте, акцентує увагу здебільшого на фізичній складовій, детельніше зупиняючись на традиційних рухливих іграх.

  2. Дана публікація є корисною, як для вихователів, так і батьків. Велике значення Ангеліна Анатоліївна приділяє фізичному та психічному здоров’ю, яке є в тісному зв’язку, через використання народних ігор та забав, а вони урізноманітнюють рухову активність. Акцент автор робить на тому, що потрібно враховувати індивідуальні можливості учнів та організовувати театралізовані зустрічі для малюків з їх улюбленими мультиплікаційними героями для зацікавлення їх. Дякую.

  3. Консультація для вихователів і батьків навіть на одну і ту ж тему має відрізнятися вимогами до неї, тому їх слід розмежовувати. Ваша вступна частина повністю для вихователів, а не для батьків.Давайте друкувати лише грамотні педагогічні доробки, бо для молодих вихователів дуже важко розмежувати педагогічну доцільність використання таких матеріалів.