mail@urok-ua.com

Сценарій гри-квесту «Козацькому роду нема переводу» для учнів середньої ланки.

Автор: вихователь Дроботько Тетяна Андріївна

Screenshot_1Мета заходу: формувати в учнів потребу у глибокому і творчому оволодінні знаннями з різних предметів; поглибити знання про історію і культурну спадщину запорізького козацтва; виховувати повагу до традицій і звичаїв українського народу, підвищувати почуття національної гідності і патріотизму; розвивати творче мислення, пізнавальний інтерес, самоосвітню, інформаційну і життєву компетенції.


 

Мета: поглибити знання учнів про історичну і  культурну спадщину України; формувати повагу до традицій і звичаїв українського народу; виховувати почуття патріотизму; сприяти розвитку пізнавального інтересу; культивувати кращі риси української ментальності; розвивати творче мислення, пізнавальний інтерес, самоосвітню, інформаційну і життєву компетенції; виховувати прагнення до отримання нових знань; позитивні мотиви  до навчальної діяльності, створювати умови для самореалізації.

Учасники: учні 6 – 8 класів, які заздалегідь діляться на 4 команди козаків.

Обладнання: екран, мультимедійна система, добірка ілюстрацій-слайдів, пакети із завданнями (ребуси, кросворди, питання).

Організаційний момент:

1 Ведучій: Ідея запорізького козацтва постійно живе в українській душі.

2 Ведучій: Цілий день читав би

І цілісіньку ніч

Про козацьку славу —

Запорізьку Січ.

Screenshot_2

1 Ведучій: За дніпровськими порогами,

За південними дорогами,

За степами за широкими,

Наші прадіди жили,

Мали Січ козацьку сильную,

Цінували волю вільную,

Україну свою рідну

Як зіницю берегли.

2 Ведучій: Запорізькій козак і воїн,

Запорізький козак і лицар.

Ці поняття ніколи не розділялись одне від другого.

Козаки казали: „У нас вище всього честь і слава, воєнная справа, щоб себе не зганьбити і ворогів перемогти!”

Screenshot_3
1 Ведучій:  Ми розпочинаємо козацьку гру-квест, в якій нащадки козаків повинні показати свої знання, винахідливість, таланти та волю до перемоги. А ми з вами подивимось, достойні вони наших предків запорізьких козаків, чи ні?

2 Ведучій:

Умови гри:

Квест (від англ. quest — пошук) — жанр інтелектуально-логічних ігор. Гра полягає в розгадуванні різноманітних загадок, пошуку відповідей на запитання, виконанні завдань.

Для 4 команд козаків гра відбувається в межах НВК. Козаки виконують завдання різноманітних пакетів, які знаходяться у різних місцях закладу. Де знайти наступний пакет завдань дізнаються із ключових слів ребусів або помічники оголошують після відповідей. Кожний пакет завдань оцінюється відповідною кількістю балів. Перемагає той, хто набере більшу кількість балів та принесе відгадані пакети із завданнями перший. До проведення квесту залучають старших учнів школи, які відповідають за роботу кожного «бою козаків»

  1. Дискваліфікація здійснюється за передавання відповіді іншій команді
  2. Команди самі слідкують за часом відведеним для виконання одного завдання
  3. Організатори слідкують за дотриманням правил і не мають права надавати підказки і допомогу командам.

Подається сигнал про початок гри. Виконується “Запорізький марш”

4 команди співають і виходять на сцену

1 Ведучій:  Шановні учасники гри, вболівальники та гості, сьогодні оцінювати перемоги команд будуть шановні члени козацького кола (журі) та молоді козачки. Вони визначатимуть переможців в змаганнях, а дівчата – розумних, винахідливих,  спритних та завзятих козаків з кожної команди.

2 Ведучій: (представляє членів журі та дівчат-козачок по іменах, після чого журі проголошує яка із команд вийшла на „поле битви” краще та співала гучніше)

1 Ведучій:  А зараз козаки ми хочемо від вас почути ваш девіз та знання вимог Кодексу лицарської честі і слави.

(команди по черзі виголошують свій бойовий девіз та пункти кодексу лицарської честі).

2 Ведучій: Прошу членів журі та козачок оцінити знання козаків Кодексу лицарської слави і честі.

(Журі оголошує бали команд)

1 Ведучій: А зараз козацькі отамани повинні отримати у голови козацького кола (голови журі) маршрутний аркуш свого бойового походу. Всім бажаємо козакам перемоги у боях!

МАРШРУТНИЙ АРКУШ

Назва станції Бали
1-й бій «Запорізька Січ»  
2-й бій «Інформаційний»  
3- бій «Національний»  
4- бій «За літературні постаті»  
5- бій «Секретний»  
6 – бій «Юні краєзнавці»  
7- бій «Музичний»  

ХІД ГРИ

1-й бій «Запорізька Січ»

Продовжити прислів’я або приказку про козаків (Кожна правильна відповідь оцінюється 0,5 балу)

 (кожна команда отримує по 3 прислів’я)

  1. Козача потилиця панам-ляхам… (не хилиться).
  2. То не козак, що не думає… (отаманом бути).
  3. Козацькому роду… (нема переводу).
  4. Терпи, козаче, (отаманом будеш).
  5. То не козак, що (боїться собак).
  6. Береженого Бог береже, а… (козака – шабля)
  7. Вольному – Воля, скаженому – круча,… (спасенному – рай).
  8. Козак без коня, що воїн … (без пістоля).
  9. Козак дружбу знає: в біді коня… (не покидає).
  10. Наш Луг – Батько, а Січ – Мати – от де …( треба помирати)
  11. Не журися, козаче, нехай …(ворог плаче!)
  12. – Хліб та вода – то… (козацька їда)

Завантажити документ на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Форма проведення змагань сучасна, враховуються інтереси, уподобання учнів. Цікаві завдання, різного напрямку, але всі підпорядковані обраній темі та меті . Гадаю, учні із задоволенням здобули знання та показали обізнаність про культурну спадщину козацтва.

  2. Вважаю, вибрану Тетяною Андріївною форму проведення заходу – квест, сучасною та цікавою. Дійсно, такі заходи збагачують вихованців духовно, надихають патріотизмом та прищеплюють любов до рідного краю, розвиває інтерес до пізнання нового

  3. Квест, запропоноватий Тетяною Андріївною, відноситься до розвиваючих ігор, він є дуже корисним для школярів різної вікової категорії. Підібрані авторкою завдання змушують дітей думати, знаходити вихід із скрутного становища, а це сприяє розвитку їх логічного мислення, кмітливості, вони вчаться співпрацювати і правильно розмовляти зі своїми товаришами. Граючи , учні постійно пізнають в собі щось нове. Це супроводжується яскравими емоціями і чудовими враженнями.
    Дякую, колего, за чудову публікацію!

  4. Квест- технології – один із могутніх засобів самостійної освітньої діяльності, що формує творчого та креативного, здатного до неординарних рішень учня, що при цьму має навики командної діяльності. Тетяні Андріївні вдалося ефективно реалізувати складну навчальну мету, розвивати творче мислення учнів та підвищувати пізнавальний інтерес дітей. В процесі змагання діти знайомилися з традиціями українського народу,поглювали знання про історію і культурну спадщину запорізького козацтва, що так необхідно сучасній молоді для усвідомлення самобутності своєї нації. Спасибі автору за грандіозну підготовчу роботу та майстерне проведення .

  5. Судячи по розробці даного заходу, можна сказати, що Тетяна Андріївна – креативний вчитель! Квест – досить сучасна, нова і нетрадиційна форма роботи з учнями, яка вимагає дуже кропіткої підготовчої та організаторської роботи. Дуже гарне, цікаве і пізнавальне вийшло спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого було послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами та окремими гравцями! Дякую за чудову розробку.