Сценарій спортивного свята для учнів 3 класу “Ми – козацького роду нащадки!” (За методикою М.М.Єфименко)

Автор: Інструктор фізичної культури Панова Наталія Миколаївна

Сценарій свята до Дня українського козацтва. Надається невеликий теоретичний матеріал з життя козаків, чітко описується проведення фізичних вправ за методикою М.М.Єфименко.


 

Ведуча. Сьогодні, дорогі діти, 14 жовтня – День захисника України. З давніх – давен у народі в цей день святкуються Покрова. Саме це свято широко святкувалося у козаків. От і сьогодні ми зібралися у цій залі для того, щоб довести собі, що справжні нащадки козацького роду.

Наші хлопці поділилися на дві команди – два загони. Перший загін назвемо іменем кошового Пилипа Орлика (демонструється портрет кошового), а другий загін іменем кошового Максима Залізняка.

Пилип Орлик                                  Максим Залізняк

(Виходять два хлопці у козацьких костюмах)

Перший козак. Пилип Орлик був грозою для ворогів українського народу. Його поважали козаки за справедливість, сміливість, силу духу та вміння протистояти ворогам.

Другий козак. Максим Залізняк – козацький кошовий. Він славився знанням військової справи, був чесним та непохитним у справах та ідеях, міг переконати будь-кого у правильності своїх дій та думок.

(Обираються капітани команд, їм надіваються козацькі капелюхи)

Ведуча. Наші дівчата, як справжні козачки, будуть вболівати за своїх козаків, підтримувати їх.

Кожен козак повинен був непомітно рухатися по місцевості. Часто цьому допомагало вміння повзати по-пластунськи.

Естафета 1 «Шпигун»: лежачи на животі, ноги прямі, руки зігнуті у ліктях – повзання по – пластунськи.

Ведуча. Козацький фльот, так називали козаки свої човни, був найкращим. На своїх човнах – чайках вони швидко долали великі відстані, перепливали і Дніпро, і Дунай, і Південний Буг. Навіть води Чорного моря підкорювалися козакам.

Естафета 2 «Козацькі чайки»: лежачи животом на скейті з упором на руки – просування вперед (назад), відштовхуючись руками від підлоги.

Ведуча. Чи відомо вам, що козаки були дуже витривалими. В цьому їм допомагав військовий танок «гопак», елементом якого був «повзунець». Зараз довідаємося чи наші хлопці зможуть виконати цю вправу.

Естафета 3 «Від танцю до бою»: навприсядки, руки складені «поличкою» – ходьба навколішки, з просуванням уперед.

Ведуча. Спритність та вміння виплутатись з будь-якої пастки завжди допомагали козакам залишатися неушкодженими. Покажіть, як швидко ви можете пройти через ворожі пастки.

Естафета 4 «Пастка»: біг із зупинкою, під час якої накинути через голову обруч, переступити через нього, продовжити рух до наступного обруча (3 штуки).

Ведуча. І вдень, і вночі козаки могли зібратися та виступити проти ворогів, наражаючи своє життя на небезпеку. Вони прокладали вузенькі, непомітні, секретні стежки. Ви повинні подолати перешкоди, зайти до ворога у тил та повернутися до свого загону.

Естафета 5 «Примари»: стоячи на гімнастичній лаві, руки в сторони – ходьба по лаві лівим та правим боком приставним кроком.

Ведуча. Козаки завжди разом йшли на завдання, як кажуть «слід в слід». Вороги не могли зрозуміти скільки чоловік на них нападало. Це призводило до хаосу та допомагало козакам знешкоджувати ворожих воїнів. Ви повинні йти по слідах попереднього учасника, намагаючись не розірвати руки.

Естафета 6 «Один за всіх та всі за одного»: ходьба «змійкою» прискореним кроком, обійти зорові орієнтири, що стоять на підлозі на відстані один від одного. На фінішній прямій учасник бере наступного за руку

Ведуча. Козаки були вправними не лише у військовій справі, вони були гарними господарями. Коли після бойових дій вони поверталися у села до своїх родин, допомагали по господарству. Тому зараз і вам доведеться показати, як вмієте садити «картоплю».

Естафета 7 «Допомога». Перший учасник: біг по прямій з нахилами до обручів (3 штуки), в які треба покласти картоплю – в зворотному напрямку біг по прямій. Наступний учасник: біг по прямій, збирає «картоплю».

Ведуча. Щоб підтримувати сили, звісно треба було добре харчуватися. Чи знаєте яка найголовніша страва була у козаків? (Куліш). Більше 500 років відома ця страва. Чоловікам необхідно було вправно, швидко, смачно вміти готувати їжу з того, що Бог послав. Саме цей густий суп міг замінити весь обід козаків.

Естафета 8 «Куховари»: тримаючи в руці тенісну ракетку з овочем (морква, цибуля тощо) – біг «змійкою» у прямому та зворотному напрямку.

Ведуча. Козаки могли так заворожити ворога, що той перед собою бачив не людину, а вовка – перевертня. І в цей час наші чоловіки творили дива: швидко пересувалися з місця на місце, перестрибували високі хащі, вправно вправлялися своїми шаблями.

Естафета 9 «Вправність»: стрибки з обруча в обруч, в зворотному напрямку – перестрибування через кубики.

Ведуча. Козаки були непереможними, тому що завжди вони підтримували один одного, допомагали. Зараз і перевіримо які ви дружні, згуртовані.

Естафета 10 «Побратими»: 2 дітей стоять обличчям один до одного, в руках великий куб – біг з кубом – побудова укріплення – повернутися та передати естафету іншій парі.

(Після кожного конкурсу журі підбиває підсумки, наприкінці козачата нагороджуються дипломами та яблуками.)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 коментарів

 1. Чудовий матеріал! Зміцнює дух патріотизму та дає відчути маленьким козачатам справжній козацький характер. Більше б таких свят у наших закладах,щоб зароджувалася єдність в дитячих серцях ще змалку.

 2. Чудово пророблене свято. Сподобалися герої, задіяні під час його проведення. Діти будуть задоволені таким святом. Дякую Вам за пророблену роботу, я скористаюся.

 3. На мою думку, дуже цікавий сценарій, захід розрахований на учнів початкових класів.
  Основною метою цього свята є розширити кругозір учнів про козацтво, популяризувати фізичну культуру та спорт; виховувати почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги серед дітей.

 4. Я завжди в захваті від патріотичних заходів, які не являються нудними. Даних сценарій розроблений вдало, завдяки якому можна здійснювати як фізичне виховання, так і патріотичне. Також короткі історичні довідки та факти між естафетами несуть повчальний характер. Якісний фото-звіт заходу.

 5. Сценарій відповідає запитам сучасності. Звернула увагу , що фізичні вправи обрано за відповідною методикою. Зміст сподобався. Вчитель враховує збереження здоров*я і під час нагородження: діти отримують корисні яблука.

 6. Якісний сценарій свята. Цікаво побудований. Завдання сформульовані конкретно і однозначно. Весь матеріал є доступним для сприймання учнями. Учні із зацікавленість дізнаються про козаків і їх рід. За допомогою естафет команди позмагаються у спритності.

 7. Хороші конкурси! Обов`язково скористаюся розробкою. Мінімум теорії. Декілька днів шукала щось подібне. А ще гарно, інтелегентно оформлена класна кімната чи то зала. Ваші козаки саме такі, як пам`ятає їх історія : щирі, дужі.

 8. Цікавий матеріал. Але думаю, віршованою формою було б краще і дітям легше. А те, що є багато консурсів чи ігор – це розряджує атмосферу і веселить дітей. Без них свята не було б.

 9. Цікавий та пізнавальний сценарій. Дйсно, козаки- це міцні, дужі, наполегливі та впевнені в собі хлопці. Саме під час такого заходу учні якнайкраще зможуть продемонструвати свої вміння. Цікаві та різноманітні конкурси. Все просто, зрозуміло і доступно.

 10. Автор творчо підійшов до підготовки заходу, дібрав багато веселих та цікавих конкурсів, які розвивають спритність, швидкість, вміння прцюбвати в команді.

 11. Виховний захід є дуже гарним. Багато різних, цікавих конкурсів. В такій ігровій формі діти також дізнаються про історію козацтва, про те як жили козаки.

 12. Виховний захід є дуже гарним. Багато різних, цікавих конкурсів в яких діти з радістю будуть приймати участь. В такій ігровій формі діти також дізнаються про історію козацтва.

 13. У даному виховному заході гарно поєднані як навчальний матеріал, так і спортивні розваги. Конкурси не важкі для дітей різного віку, отже конспект можна використати для різних вікових груп.

 14. Дуже гарний захід.Матеоіал підібрано грамотно,відповідно до віку.Буду радити свої знайомим вчителям молодших класів.Дякую.

 15. Чудовий, неординарниий сценарій спортивного свята! Те, що в нашій країні 14 жовтня – червоний день календаря – День захисника України позитивна іскорка до шляху справжньої незалежності. Звичайно, ця традиція закорінниця з часом, а поки що ми в дитячих садочках, у школах проводитимемо ось такі веселі, цікаві заходи. Спасибі