mail@urok-ua.com

Сценарій концерту присвяченого Дню Збройних Сил України.

Автор: викладачі загальноосвітніх дисциплін Одарченко А.В., Бондарчук О.І.

Screenshot_34Запропонований виховний захід і є однією із краплин, покликаних заповнити прогалини у патріотичному вихованні, які з’явились протягом останніх років. Основною ідеєю концерту є думка про те, що Україна, наша Батьківщини, переживає зараз непростий час: в нас розв’язана гібридна, марна, кривава і непотрібна, як і всі війни, війна, сини і дочки України гинуть на Сході, але так буде не завжди, із мук і розпачу народиться нова, економічно сильна, морально і територіально єдина, з чесною владою Україна. Під час проведення заходу використовуються як добре відомі, популярні серед молоді пісні, так і зовсім нові, поява яких пов’язана з подіями на Сході нашої держави. Захід налаштовує на патріотичну хвилю , підтримується постійна емоційна напруга. Наголошується постійна думка, про те, що ми є учасниками всіх подій, які відбуваються в нашій державі, нас зачіпає, нас стосується все, що зачіпає чи стосується нашої України.
Крім того, концерт подарує півтори години гарного настрою і позитивних емоцій.


 

Вступ

Сучасна Україна переживає один з найважливіших періодів у своїй історії,тому питання виховання її майбутніх громадян в дусі патріотизму, загальнолюдських цінностей – це одне з ключових завдань, яке стоїть перед системою виховання країни.

Враховуючи те, що патріотизм – це не лише любити Вітчизну, а й гордитися нею, вважати себе зобов’язаним її захищати, можна сказати, що патріотичні почуття не формуються за одне заняття, один виховний захід і, навіть, за один рік чи десятиліття. Любов до Батьківщини крапля за краплею складається протягом всього життя, починаючи з дитячого садочка. Коли ж приходить час дітям обирати професію, то естафету патріотичного виховання підхоплюємо ми, колектив вищих навчальних закладів. І цей період у житті майбутніх спеціалістів один із найвідповідальніших, тому що формуються не просто життєві принципи, цінності, погляди на добро і зло, а й майбутнє нашої країни, наша безпека, впевненість у завтрашньому дні.  А тому патріотичне виховання є, і ще довгий буде, однією з найактуальніших проблем у виховній роботі.

Запропонований виховний захід і є однією із краплин, покликаних заповнити прогалини у патріотичному вихованні, які з’явились протягом останніх років. Основною ідеєю концерту є думка про те, що Україна, наша Батьківщини, переживає зараз непростий час: в нас розв’язана гібридна, марна, кривава  і непотрібна, як і всі війни, війна,  сини і дочки України гинуть на Сході, але так буде не завжди, із мук і розпачу народиться нова, економічно сильна, морально і територіально єдина, з чесною владою Україна.  Під час проведення заходу використовуються як добре відомі, популярні серед молоді пісні, так і зовсім нові, поява яких пов’язана з подіями на Сході нашої держави. Захід налаштовує на патріотичну хвилю , підтримується постійна емоційна напруга.  Наголошується постійна думка, про те, що ми є учасниками всіх подій, які відбуваються в нашій державі, нас зачіпає, нас стосується все, що зачіпає чи стосується нашої України.

Крім того, концерт подарує півтори години гарного настрою і позитивних емоцій.

Звучать фанфари.

Від імені жіночої половини навчального закладу з вітальним словом звертається заступник директора з виховної роботи Одарченко А.В.

Пісня «офіцери»   

Цифрами 1 і 2 позначені слова ведучих концерту.

  1. Дорогі захисники Української держави! За вікном шостий день зими, шостий день грудня, а це означає, що весь український народ вшановує своїх захисників і відзначає День Збройних Сил України.
  2. Це свято мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності, тобто тих якостей, які асоціюються у нас зі справжніми чоловіками. Це свято сильної, відкритої , безкорисної і непідкупної дружби, яка проходить перевірку небезпекою і ризиком.
  3. І разом з тим – це  свято  всіх нас, бо всі ми, українці,   є причетними до наших збройних сил.  Адже всі ми    не лише любимо Вітчизну, а й пишаємося нею, отже,  вважаємо себе зобов’язаними її захищати.

Пісня «Дай Боже сили нашим солдатам»

  1. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої світової війни
  2. І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків.  Призначення  власної армії,  захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. « Бажаєш жити в мирі – готуйся до війни», – говорить мудре народне прислів’я. Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань.
  3. Щиро вітаємо всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажаємо Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.

Пісня  «КУКУШКА»

В кожній країні, одночасно з виникненням  збройних сил виникає і армійський гумор. Ми запрошуємо на сцену учасників студії аматорського мистецтва «Олівець»

  1. 6 грудня відзначається як День Збройних сил України з 1993 р. Ні, в цей день Українська армія не отримувала вирішальних перемог, і не захоплювала чужих територій, просто в цей день було прийнято закон про «Про Збройні Сили України».
  2. І ось уже 25 років Збройні Сили України стоять на сторожі територіальної цілісності і незалежності нашої держави. За ці 25 років сталось так багато  суперечливих подій.
  3. Українська армія пройшла шлях від третьої за чисельністю армії Європи, до повністю розграбованої , зрадженої, і знову відродженої загартованої, обстріляної і обпаленої.

Пісня «Не твоя війна»

  1. Коли запроваджували це свято, ніхто навіть уявити не міг, що воно стане майже найголовнішим у житті сьогоднішньої України. Що люди у військовій формі стануть звичним явищем на вулицях українських міст.
  2. І що ми на них покладатимемо величезні надії і всією Україною молотимемось за них, щоб повернулись живими.

Вірш Анастасия Дмитрук «Верните нам наше небо»

Верните нам наше небо,

верните нам наш покой!

Зачем вы пришли, соседи?

Зачем вы пришли с войной?

Мы с вами детей крестили

и пили на брудершафт…

Зачем вы нас оцепили

колонной своих солдат?

Нам много досталось боли –

хороним своих сыновей.

Мы видели много горя,

мы стали еще сильней.

Мы выстоим – у нас Воля,

ее не возьмет автомат.

Мы вам не сдадимся без боя,

все церкви пусть бьют набат.

Мы видели смерть, ребята,

ей смело смотрели в глаза.

Не надо войны, не надо…

Потом не вернешь назад.

  1. Ще два роки тому, неможливо було уявити, що нашу мирну, квітучу, гостинну землю, легко можна перетворити на театр бойових дій.
  2. В нас були духмяні ночі, сніжні зими, веселі колядки і раптом:бойові втрати, залишені міста, поранені, біженці, переселенці, анексовані території і якесь дивне слово АТО.
  3. Всі війни починаються з першого пострілу. Такий перший постіл в нинішній війні пролунав 18 березня 2014 року. Від нього загинув на території українського Криму прапорщик Кокурін Сергій Вікторович, він є першим загиблим у цій війні.
  4. З того часу болем віддаються у наших серцях назви Донецький аеропорт, Ілловайськ , , Макіївка. Маріуполь, Мар’єнка…
  5. Станом на чотирнадцяте жовтня 2016 року офіційні втрати Українських збройних сил на Сході країни складають дві тисячі п’ятсот тридцять три особи. Більше п’ятисот чоловік вважаються зниклими безвісти.
  6. Вдивіться в ці обличчя. Більшості з них ще не виповнилось і тридцяти. Яких вони могли народити дітей, якими вони могли бути щасливими, вони могли зробити щасливими когось…якби…
  7. Вони могли б зустрічати світанки, мріяти під зорями, цінувати дружбу, які б весілля вони могли відгуляти, якби… якби не загинули…
  8. В пам’ять про мирних мешканців і військовослужбовців Збройних сил України, які загинули на Сході нашої країни оголошується хвилина мовчання.

Пісня «Непрошенная  война».

  1. Легендою стали захисники Донецького аеропорту. Їхню мужність визнали самі загарбники, назвавши цих сміливців кіборгами.

Вірш Кіборги»

Ця війна змінила багатьох,

Ця війна змінила Україну.

Кіборги. Донецьк. Аеропорт,

Що перетворився на руїну.

Трупний запах, порох і вогонь,

Смерть приносять гради, міни, танки.

Піт із чорних, випалених скронь…

Глина, гільзи, попіл і уламки…

Та стоять: Дев`ятий, Ворон, Гном,

Абрикос, Богема, Маршал, Цезарь…

А над ними – небо полотном,

А у них життя на вістрі леза.

То чиїсь батьки, брати, сини

З Харкова, і з Києва, зі Львова

Шахтарі, таксисти,… В час війни

Кіборгами стали тимчасово.

Каска, бронник, берці, автомат,

Друг надійний, що прикриє спину.

Доброволець, патріот, солдат,

Наш Герой і гордість України!

  1. Легендарний Севастополь у роки Другої Світової війни оборонявся 250 днів. Кіборги, несучи втрати, стікаючи кров’ю, тримали розбитий, понівечений , уже більше не придатний для прийому літаків аеропорт 242 довгих днів і ночей… їхній мужності присвячується.

Пісня «Ніхто крім нас»          кліп!!!!!!!

  1. У багатьох кіборгів залишились дружини. Якось ріже слух:молода вдова… вдови не повинні бути молодими.

Пісня «Чорна квітка»

1 .  Жахіття ніколи не повинні повторитись. Дружини мають завжди дочекатися своїх чоловіків, а діти засинати спокійно, не хвилюючись за своїх батьків.  Тож скажемо «ні» всім війнам на Землі.

Пісня «Ні війні»

  1. Молодість Відомого  автора і виконавця  пісень, поета Володимира Висоцького прийшлась на повоєнні роки. І він від імені всього покоління, яке «запізнилось» на війну напише такі рядки:

Давно смолкли залпы орудий

Над нами лишь солнечний свет

На чем проверяються люди,

Если войны уже нет.

Приходится слишать нередко

Сей час как тогда:

Ти бы пошел с ним в разведку?

Нет или да?

Не ухнет уже бронебойный

Не быть похоронкой под дверь.

И кажется все так спокойно

И негде раскрытся теперь.

  Приходится слишать нередко

Сей час как тогда:

Ти бы пошел с ним в разведку?

Нет или да?

Покой только снится я знаю

готовся держись и дерись

Есть мирная передовая

Беда и опасность и риск.

  Приходится слишать нередко

Сей час как тогда:

Ти бы пошел с ним в разведку?

Нет или да?

В полях обезврежены мины

Но мы не на поле цветов

Вы поиски звезд и глубины

не збрасывайте со щетов

  Приходится слишать нередко

Если приходит беда:

Ти бы пошел с ним в разведку?

Нет или да?

 Пісня «Група крові»

  1. Яке майбутнє чекає нашу країну?
  2. Кожний по різному бачить це майбутнє. Для одних – це Європейська країна з європейським рівнем життя, для інших просто щаслива країна з щасливими людьми, але обов’язково мирна…

Я хочу сказати простими словами,
Про те, що турбує мене вечорами,
Про те , як в думках я малюю картину,
Якою я бачу свою Україну!

В моїй Україні ніхто не стріляє,
Ніхто не калічить, ніхто не вбиває!
В моїй Україні ніхто не воює!
Своє і чуже життя кожен цінує!

В моєї країни чудові сусіди,
Запрошують в гості і я до них їду.
Сусіди і самі в нас часто бувають.
Не брешуть, не крадуть, ніде не блукають!

В моїй Україні є чесная влада,
Про неї в народі складають балади.
Працює й працює, з ранку до ночі,
Щоб людям відкрито дивитись у очі.

В моїй Україні не плюють на підлогу,
Отримують і надають допомогу,
І молодь моя не п`є і не курить,
Займається спортом, співати так любить!

В моїй Україні чемні дівчата!
А хлопці вміють їх щиро кохати!
Навчаються жити, читають книжки,
І горді від того наші батьки!

В моїй Україні немає кордонів!
І море, і сонце, Дніпро, терикони,
Карпати зимою в засніжених шапках,-
Моя Україна! Люблю її! Крапка!

  1. З нашого студентського колективу двоє студентів Скрипченко Олександр і Руденко Сергій зараз носять військову форму.
  2. Напевно вони зараз в казармі святкують своє професійне свято, звичайно, якщо не стоять зараз на варті.
  3. А коли вони сьогодні ляжуть спати, то нехай їм присниться… «звезда по имени сонлце».

Пісня «Звезда по имени сонлце»

  1. Ми добре знаємо, що дітей а, отже, і щастя в оселю приносить лелека. А він є мирним птахом. Він не в’є гніздо там, де стріляють.
  2. Хай частіше до нас прилітає лелека. І приносить нам мирні сни, мирні пісні, мирні мрії…

Пісня «Аист»

  1. Ми, викладачі і студенти Хомутецького ветзоотехнікуму, гордимося тим, що протягом 2014-2015 років допомагали військовій частині, яка дислокувалась у сусідньому селі. Ми проводили ярмарки, збирали продукти.
  2. І рівно два роки тому, 6 грудня 2014 року представники цієї частини приїздили до нас і наші студенти змогли потримати в руках і розбирати сучасні види стрілецької зброї.
  3. Потім ця військова частина пройшла через зону АТО. Шкода, що солдати і офіцери цієї частини не можуть зараз нас почути, адже ми співаємо для них.

Пісня «Червоний мак»

Проходять дні, зливаються в роки. Але знову і знову звучить безсмертне «Идет солдат по городу». Співайте разом з нами.

Пісня «Идет солдат по городу»

  1. Ще наприкінці 18 століття німецький філософ Іммануіл Кант придумав теорію, що не планеті Земля має настати вічний мир. Але не тому, що людина стане розумнішою і перестане убивати собі подібних, а тому, що зникне економічне підґрунтя війн.
  2. Кант, звичайно, був великим філософом і, очевидно, його передбачення має зправдитись, але в далекому майбутньому. А поки що…

Допоки живемо на рідній землі,

З дитячих років і до самої тризни-

Усі ми, дорослі і навіть малі

Захищати повинні Вітчизну.

Ми нація мирна, щира, відкрита,

Та маємо долю складну і капризну.

Ми любим гостей, в нас дружба й довіра,

А ми захищати повинні Вітчизну.

Діди наші брали Берлін в сорокових.

Їх внуки стискаючи зуби і волю залізну,

Від «градів» і куль і загарбників нових

Знов захищати повинні Вітчизну.

Закінчаться війни, помиряться люди,

І спів солов’я у повітрі повисне.

Наші діти і внуки гордитися будуть,

Що ми для них захистили Вітчизну.

Фінальна пісня «Колір сонця»

  1. Ще раз вітаємо захисників Вітчизни з професійним святом.
  2. Сьогоднішню програму підготували:

Дідур Катерина

Черниш Роман

Погоріляк Леся

Гусяинська Світлана

Плужник Анастасія

Пелішенко Таміла

Бойко Мирослава

Голтвянський Андрій

Плужник Олексій

Кріль Олександра

Кондратенко Валентина

Береза Владислав

 

 

Висновок

Для благополуччя і процвітання України, а відповідно, для благополуччя і процвітання її мешканців, необхідно виховати у молодого покоління любов і повагу до минулого і теперішнього нашої країни.  Цієї цілі нелегко досягти в сучасних українських реаліях, тому пройдуть роки, десятки років, сформується не одне покоління молоді, перед тим, як всі мешканці України будуть з гордістю вважати себе українцями.

Ми, укладачі даного сценарію вважаємо, що запропонований захід здатний сприяти формуванню патріотичних почуттів у підростаючого покоління. В ньому наявні історичні паралелі, які здатні викликати гордість за минуле нашої Батьківщини, і спадкоємність традицій в теперішньому.

Запропонована тематика і підбірка  художніх номерів добре сприймається і підтримується студентами.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Надзвичайно емоційно, проникливо та хвилююче! Доречність та актуальність такого заходу безсумнівна, адже пробуджує почуття патріотизму, підтримує віру в правоту наших ідей, вселяє впевненість в подоланні найважчих проблем, вчить цінувати досягнуте та боротися за найвищу для нашого народу цінність – за мир. Велике спасибі авторам.

  2. Виховний захід, який підготували вчителі Одарченко А.В., Бондарчук О.І.- це те зернятко, з якого ми, учителі, маємо виростити справжнього патріота нашої держави, який буде жити і працювати на благо України. Сценарій добре продуманий, налаштовує на патріотичну хвилю, відчувається емоційна напруга, наголошується, що нас стосується все, що зачіпає чи стосується нашої України. Протягом всього заходу червоною ниткою проходить національно-патріотичне виховання! Бажаю Вам миру та успіхів у роботі!