Сценарій свята “Тато, мама, я – спортивна сім’я”

Автор: вчитель фізичної культури Радченко Алла Анатоліївна

Screenshot_44Спортивне свято призначене для залучення батьків та дітей до занять фізичною культурою та спортом, пропагування здорового способу життя. Сприяє розвитку спортивного духу сім`ї, виховує почуття взаємодопомоги та дружби.


 

МЕТА: залучати батьків та дітей до занять фізичною культурою та спортом, пропагувати здоровий спосіб життя, розвивати спортивний дух сім`ї, виховувати почуття взаємодопомоги та дружби.

СПОРТИВНИЙ ІНВЕНТАР: футбольні м’ячі, баскетбольні, фітнес м’ячі, скакалки, крейда, надувні кульки, фішки, тенісні ракетки і тенісні м’ячі, канат для перетягування.

Ведучий: Доброго дня, шановні друзі. Сьогодні у нас за планом спортивні змагання. Чи готові ви до випробувань? Тоді вперед!  Розпочинаємо спортивно – розважальне шоу «Тато, мама, я – спортивна сім`я».

 Запрошуємо на старт наші команди. Команди заходять під пісню «Тато,мама,я-спортивна сім`я»

ХІД ЗАХОДУ

Ведучий:

В нашій школі сьогодні свято

не звичайне, а спортивно-розважальне

«Тато, мама, я – спортивна сім`я»

Наші тата немов Геракли

дужі, сильні та відважні.

А мами, як лані

стрункі, швидкі та бездоганні.

Ну а ми тільки вчимося

бігати, стрибати, гратись, розважатись.

З фізкультурою ми дружимо

І здоровими прагнемо бути

До змагань усі готові,

тож запрошуємо Вас –

вболівати за всіх нас!

Будемо вважати – свято розпочато!

Сьогодні на нашому святі присутні сім`ї учнів 3-А  та 3-Б класів

 1. Представлення команд учасниць сім`ї 3-А класу сім`я Доброслава Хоменко, сім`я Діми та Поліни Сапіч, сім`я Івана Кононенко та  сім`ї 3-Б класу сім`я Софії Волкової, сім`я Уляни Козіної, сім`я Нікіти Лазуткіна.
 2. Представлення членів журі-директор школи Волкова Тетяна Павлівна і заступник з виховної роботи Гайворонська Олена Олександрівна та голова батьківського комітету 2-А класу Кравець Марія.
 3. Слово надається директору школи Волковій Тетяні Павлівні.

Ведучий: Виступ учениці 2-а класу  Кравець Катерини – гімнастичний номер

Screenshot_45

СВЯТО РОЗПОЧАТО

Конкурс №1 «Один за всіх та всі за одного»

По сигналу учителя татусі виконують ведення футбольного м’яча зручним способом обводячи фішки і повертаються назад по прямій лінії, мами виконують ведення баскетбольного м’яча з відскоком об підлогу, обводячи фішки  і повертаються назад  з веденням м’яча  по прямій лінії, діти котять м’яч руками по підлозі, обводячи фішки, назад повертаються бігом, тримаючи м’яч в руках.

Перша команда-6 балів

Друга-5 балів

Третя-4 бали

Конкурс№2 «Потяг»

Тато по сигналу біжить до фішки ,оббігає її і повертається до лінії старту, там бере маму за руку і вони біжать разом не розриваючи рук до фішки, також оббігаючи її, повертаються назад, беручи дитину за руку і не розриваючись оббігаючи фішку  повертаються назад.

Команда ,яка фінішувала першою получає-6 балів

Друга-5 бали

Третя-4 бали

Конкурс №3 «Стрибки з місця»

Тато першим виконує стрибок у довжину з місця двома ногами, з місця де приземлився тато – виконує стрибок мама, потім дитина. Виграє команда, у якої сумарний стрибок  команди довше усіх.

Перша команда -6 балів

Друга команда-5 балів

Третя команда-4 бали

Конкурс №4 «Дружна сім`я»

Тато з мамою становляться спинами один до одного, тримаючись за руки і фіксуючи повітряну кульку між спинами, так оббігти фішку і  повернутися назад, діти тримають тенісні ракетки в руках і коли повернулись батьки, на ракетках переносять тенісний м’яч до фішки і назад.

Перша команда-6 балів

Друга команда-5 балів

Третя команда-4 бали.

Конкурс « Капітанів»№5

Татусі виконують кидки  баскетбольного м’яча у кошик , на команду дається по 3 м`ячи, мама і дитина подають м’ячі татові. На все відводиться одна хвилина. Рахується кількість влучень.

Одне влучення одне очко.

Конкурс №6 «Для наших мам»

Кожна мама виконує по 10 ударів по м’ячу в ворота з відстані 11 м, рахується кількість влучень.

Одне влучення одне очко.

Виступ:  танок учениці 2-А класу Носової Ніколь.

Конкурс№7 «З фітнес м’ячами»

Члени команди по черзі котять фітнес м’яч руками по підлозі, обводячи фішки, назад котять м’яч по прямій лінії, передаючи естафету. Перші починають діти, потім мами і татусі.

Перше місце-отримує 6 балів

Друга команда-5 балів

Третя-4 бали

Конкурс№8 «З фітнес м’ячами»

Члени команди по черзі виконують ведення фітнес м’яча з відскоком об підлогу до фішки і назад оббігаючи останню фішку.

Команда, яка фінішувала першою – отримує 6 балів

Друга команда – 5 балів

Третя – 4 бали

Конкурс №9 «Хто швидше?»

З лінії старту татусі, тримаючи м’яч між колінами, стрибають до фішки, від фішки беруть м’яч в руки і повертаються назад, мами стрибають на скакалці до фішки і назад, після мам, діти виконують стрибки жабками до фішки, а назад повертаються бігом, всі члени команд оббігають фішку.

Перше місце – 6 балів

Друге місце – 5 балів

Третє місце – 4 бали 

Конкурс №10-це гра «Виклик  номерів»

Команди становляться у такому порядку в колону по одному, першими стоять діти – вони номер один, за дітьми становляться мами – вони номер два, за мамами, татусі – вони номер три. Учитель визиває любий номер, гравці за цим номером повинні оббігти фішку і  на швидкості повернутися на свої місця.

За кожен виклик номера – команді, гравець якої повернувся швидше усіх, дається одне очко. Наприкінці гри підраховується, яка команда зайняла перше місце, друге, третє.

Перше місце-6 балів

Друге місце-5 балів

Третє місце-4 бали.

Конкурс№11 «Перетягування канату»

Провести жеребкування, щоб визначити яка сім`я з якою буде перетягувати канат.

Перше місце-отримує 6 балів

Друга команда-5 балів

Третя-4 бали

Виступ ансамблю «Перлинки»

Підбиття підсумків змагань. Журі оголошує результати. Команди нагороджуються грамотами та солодкими призами.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

 1. Захід готовий для використання, колеги на свій розсуд можуть вилучити, змінити деякі конкурси. Сподобалось , що присутні номери художньої самодіяльності, які теж пов*язані зі спортивною тематикою. Дякую.

 2. Алла Анатоліївна, з задоволенням ознайомилася зі сценарієм свята “Тато, мама, я – спортивна сім’я”. Мені чомусь не вистачає інтелектуальної вікторини, гри з вболювальниками, завершення, що відповідає статусу “свята”.

 3. Дякую за Ваше Свято родини та спорту, яке вдалось поєднати в цьому сценарії.Мені довподоби підбір Вами конкурсів, з виконанням яких впораються усі члени команд, що не мало важливо.Наш час, коли все меньше батьків привчають до здорового способу життя своїх дітей, підштовхує все більше класних керівників до таких родинних зустрічей у спортзалі. Переконана, що ваш сценарій використають ваші колеги , адже українська нація – здорова, спортивна та дружна Родина, яка повинна все більше згуртовуватись.

 4. Сьогодні діти дуже слабкі фізично, тому залучати їх до спорту просто нагальна потреба. Подібні веселі й оздоровчі заходи сприяють розвитку, виховують у дітей бажання перемагати. Сподіваюсь, що у когось з них виникне також і бажання продовжити займатись спортом і записатись до якоїсь секції.

 5. Стрімкий ритм життя, сучасні гаджети та побутові негаразди…Як часто за цими проблемами ми забуваємо про живе спілкування, якого так не вистачає нашим дітям! Аллі Анатоліївні вдалося своїм веселим святом ліквідувати цей недолік, об’єднати дорослих і малечу в одну дружну сім’ю, сім’ю любителів здорового способу життя. Впевнена, задоволені були всі, за що творчому вчителю велика подяка.

 6. Спасибі за таке позитивне свято і змістовну розробку сценарію. Обов’язково використаю в своїй роботі. Такі заходи дуже необхідні у вихованні дітей – це зближує, здружує, згуртовує ! Дуже вдало підібрані конкурси та завдання. Успіхів Вам!

 7. Шановна Алло Анатоліївна, доброго вечора! Ознайомилася з Вашим матеріалом! Чудове свято, різноманітні естафети, методично грамотно оформлена розробка! Сприяє розвитку спортивного духу сім`ї, виховує почуття взаємодопомоги та дружби.

 8. Спортивно-розважальне свято «Тато, мама, я – спортивна сім`я» пройшло на УРА!!! Цікаві конкурси, вдало підібрані між ними номери художньої самодіяльності , сама атмосфера свята – все це дійсно сприяло згуртуванню як батьківського, так і учнівського колективу та розвивало спортивний дух! Дякую за чудову розробку!

 9. Частіше б проводити такі свята.Вони сприяють розвитку фізичних здібностей, пропагують здоровий спосіб життя, що на сьогодні дуже актуально. Дібрано цікаві конкурси для батьків, мам і дітей. Чітко визначено кількість балів. А гімнастичний номер і виступ ансамблю додали ізюминки до свята.