Суші: як китайська страва стала японською

Коли згадують про суші, то їх асоціюють, перш за все, із японською кулінарією, попри те, що на сьогодні ця страва розповсюдилася далеко за межі згаданої країни. Тепер суші є однією з улюблених страв американців та європейців, а деякі їх рецептури були винайдені вже далеко за межами Азії. Про це свідчать навіть красномовні назви «Філадельфія» та «Каліфорнія». Але про це поговоримо згодом, а поки більш детально торкнемося теми походження суші та історичних версій щодо цього факту.

Як суші побачили світ

Отож, як зазначалося, існує декілька версій походження суші. Згідно з однією з них, страва була винайдена близько 1300 років тому. Це відбулося на південному сході Азії. Лише за якийсь час страва потрапила до китайців, а згодом – до японців. Однак у цій версії йдеться не про ті суші, якими ми знаємо їх у своєму сучасному розумінні, а про страви, наближені до них, які передували подальшій розробці рецептур.

Тепер перейдемо до ознайомлення з наступною версією. Згідно з нею, японські моряки використовували спосіб обкладання рисом випотрошених риб’ячих тушок. Це робилося не в контексті експериментів з рецептурами, а в доволі практичному сенсі. Моряки, таким чином, зберігати рибу від псування. Протягом кількох тижнів відбувалося природне бродіння, а тоді рис викидали. Отож, завдяки цій технології, риба залишалася свіжою.

китайська страва

Наприкінці XVII сторіччя у кулінарній традиції Азії відбулися важливі зрушення, пов’язані з тим, що почалося виготовлення рисового оцту. Цей інгредієнт додавали до рису, аби його смак став виразнішим. А подавали такий рис з морепродуктами, що вже певним чином слугувало передумовою для появи рецептури суші. Та тут, знову ж, не йдеться про суші в тому форматі, у якому ми їх знаємо.

Отже, коли з’явилися суші в автентичному виконанні? Це сталося у позаминулому столітті. Ті суші, які популярні зараз, найбільш наближені саме до японського формату страви. Тому, попри великий вплив Китаю на зародження рецептур суші, страва справедливо вважається японською. Однак більшість джерел, де досліджується історія, не оминають увагою ролі Китаю.

Підсумовуючи тези щодо походження суші, варто також згадати одну важливу історичну постать, котра здійснила суттєвий вплив на кулінарну традицію їх приготування. Це суші-майстер Джоха. Саме він почав використовувати сиру рибу в якості начинки суші. Раніше кулінари віддавали перевагу маринованому продукту.

Якими були перші рецептури для приготування суші

Страву готували за достатньо легким алгоритмом. Спочатку потрібно було сформувати рисову кульку. Наступним етапом ставало додавання невеликої кількості васабі. Тоді зверху вкладалася тоненька смужечка риби. Страву охолоджували і лиш після цього подавали. Називалася вона нігірі-суші. Якщо дослівно перекладати першу частину назви, то слово «нігірі» означає «жменя».

До речі, цікавим є факт щодо васабі. Цей інгредієнт використовувався не лише для того, щоб досягти підсилення смаку. На той час він був одним з найбільш затребуваних антисептиків.

Коли з’явилися роли

Перш ніж відповісти на питання щодо появи ролів, варто зазначити, чим суші та роли розрізняються між собою. Отож, роли є різновидом суші та з’явилися значно пізніше. Поняття «суші» є суттєво ширшим.

Коли ми говоримо про появу ролів, то вони пов’язані з іменем Ічіро Машіта. Мабуть, ви вже зрозуміли, що йдеться про шеф-кухаря азіатського походження. Одначе працював він у закладі в США та дуже хотів поекспериментувати з начинкою, аби вразити вибагливу тамтешню публіку. Йому це вдалося.

Ічіро обгортав рис з начинкою з морепродуктів водоростями норі. Саме так з’явилися класичні роли, котрі знайшли багато своїх прихильників.

Де замовити смачні суші та роли

Якщо ви хочете замовити апетитні та якісні суші та роли у містах Дніпро, Запоріжжя та Полтава, сервіс доставки Рок-н-Ролл буде гарним рішенням. Також цей сервіс пропонує своїм клієнтам багато інших смачних страв. Це піца, супи, салати, десерти. Тож ви можете ознайомитися детальніше на сайті згаданого ресторану та обрати те, що найбільш сподобається своєю рецептурою. Приміром, великий однойменний суші-сет важить 2,5 кг та стане відмінним рішенням для вечора у компанії друзів. Є також менші варіанти сетів, які будуть оптимальним вибором для романтичної вечері на двох. А, окрім того, можна побачити також багато порційних варіантів, серед яких кожен прихильник японської кухні зможе обрати саме те, що імпонуватиме йому. Серед тих переваг, які сервіс Рок-н-Ролл надає клієнтам, є:

  • великий асортимент;
  • лише якісні інгредієнти;
  • вигідна для клієнтів цінова політика;
  • оперативна доставка.

Тож обирайте страви, які вас зацікавлять, а кур’єри швидко їх доставлять.

Стаття надана рестораном Рок-н-Ролл.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *