Тиждень духовності у загальноосвітніх школах України

Автор: вчитель християнської етики Юрик Надія Володимирівна

Screenshot_14Коротка анотація роботи

Розроблений тиждень духовності розрахований на п’ять днів, його структура, зміст, методика проведення кожного із заходів спрямовані на активізацію учнівської  діяльності, членів педагогічного колективу .

Протягом тижня його учасники покликані стати  родиною і навчитися взаємодопомоги і взаємоспівпраці.

Незвичайність і оригінальність даної методичної розробки в тому, що методичний тиждень проводиться із застосуванням сучасних  інноваційних педагогічних, виховних, психологічних методик. Забезпечується максимальний позитивний результат діяльності кожного, самозадоволення від результату своєї праці. Через створену атмосферу психологічного благополуччя, емоційного комфорту для кожного члена колективу відбувається стимулювання їх креативної діяльності, формування почуття впевненості, підвищення самооцінки, уміння відволікатись від повсякденних проблем, отримувати моральне задоволення.

Назва роботи: 

Тиждень духовності у загальноосвітніх школах України

Мета:

  • сприяти популяризації учнівських знахідок, досягнень. Вдосконалювати вміння застосовувати свій духовний потенціал  для формування християнського середовища під час навчального процесу; знаходження свіжих ідей, оригінальних рішень;
  • створити духовну атмосферу, емоційний комфорт  для кожного члена колективу;
  • формувати почуття впевненості, та вміння отримувати задоволення від виконання універсального морального закону.

Очікувані результати:

  • Використати педагогічний досвід , інноваційні технології у практиці роботи вчителів школи;
  • Дати змогу кожному бути активним учасником в різних ділянках спільної праці, конкурсах,  творчості
  • Перевірити прагнення учнів продемонструвати свої знання та вміння з предмету основи християнської етики , розвивати вміння застосовувати свої знання в незвичайних ситуаціях.

План проведення

п/п

Назва заходу Дата

проведення

Відповідальні
1 Спільна молитва учнів, педагогів, батьків (намірення:  за духовний зріст нашого народу, щиру любов до Христової науки та дар мудрості у розбудові морально-свідомого суспільства;
Великопосна наука «Про духовне життя»

______________________________________________

Виставка – конкурс розмальовок  «Шлях на Голгофу»(1-4 класи)

_______________________________________

Виготовлення колажу «Життя наповнене любовю»

.
2 Спільна молитва учнів, педагогів, батьків (намірення: за героїв Небесної сотні та полеглих воїнів, які віддали життя за нашу Батьківщину та рідний народ, досконало виконавши найбільшу заповідь – заповідь Любові;

_______________________________________

Виховний загальношкільний захід « Таємний друг»

Учні готують скриньку для сюрпризів кожен учасник має зробити приємний подаруночок таємному другові якого отримує при жеребкуванні. Завдання – зробити подарунок не виказуючи своє імя . Це вчить дітей дарувати ближнім добро не очікуючи винагороди.

_______________________________________

Виставка християнської літератури «Світильник Істини»

Фотоконкурс «Святині моєї місцевості»

(учні фотографують християнські памятки місцевості, де проживають, оформляють свої роботи на ватмані і представляють аудиторії)

Виставка дитячих малюнків «Сторінками  Святої книги»
3  Спільна молитва, учнів, педагогів, батьків.(намірення:  за наші сім’ї, родини, які мають бути колискою духовного життя і виховання для кожної дитини (до молитви будуть запрошені батьки);
 Перегляд та обговорення мультфільму на релігійну тематику
 Конкурс «Юні знавці Біблії»

(вчитель заздалегідь готує запитання та завдання для відповідної вікової категорії. Можна використати такі методи як склади пазл і отримай цитату, шифрограми, кросворди,  конкурс поезії, пісні, малюнку, пантоніму та інше) Нагороджуються обидві команди.

4 Спільна молитва, учнів, педагогів, батьків.(намірення:  за наші сім’ї, родини, які мають бути колискою духовного життя і виховання для кожної дитини (до молитви будуть запрошені батьки);
 Майстер-клас з написання писанок
  Загальношкільний захід  «Дерево милосердя» 

вчитель заздалегідь готує велику суху гілку, де прикріплює серця на яких написаний вчинок, що може виконати учень. Охочі зривають завдання і виконують протягом трьох днів, а потім замість сердець на ті ж місця прикріплюють виготовлені квіти, які спільно виготовляють з вчителем.

(вчинки напр.молитва за воїна, допомога однокласникові у чергуванні, читання Біблії,

Сказати комусь його хороші риси характеру та інше),

5 Спільна молитва учнів, педагогів, батьків (намірення: щоб молитва як розмова з Творцем стала нашою щоденною потребою для прослави Бога, подяки Йому, перепрошення за провини та висловлення прохань у кожній потребі земного життя і спасіння душі.).
Учнівська конференція «Християнські орієнтири людського життя»
 Підведення підсумків роботи
Нагородження активних учасників тижня

Номінації: «Краща родинна творча робота»

«Найактивніший учасник худодожнього конкурсу Тижня духовності»

«Кращий творчий підхід»

«Краща колективна творча робота»

«Краще оформлення стінгазети на духовну тематику»

«Кращий фоторепортаж»

Духовно-дослідницька робота до тижня Духовності

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. у Програмі національно-патріотичного виховання розташовано проект “З любовю в серцію,з вірою в душі”.Тиждень духовності дуже органічно вплітається у форми реалізації проекту. Дякую педагогу ,яка піклується про духовну атмосферу навчального закладу.

  2. Спочатку я вирішила, що такий тиждень неможливо буде провести у рідному навчальному закладі, оскільки у нас чимало учнів з мусульманських і протестантських родин.Але мені дуже сподобалися заплановані заходи, особливо ідея Дерева добрих вчинків і подарунки від Таємничого друга. Спробую використати ці моменти у своїй виховній роботі.

  3. Якщо йдеться про загальну духовність,то тиждень можливий.Але Закон України про загальну середню освіту гласить,що вчитель своєю діяльністю не має права пропагувати будь-яку релігію,і жодна релігія не може бути визначена як основна (ст.35),рівна правова сторона.Дякую